Zelená kniha (2018)

Vypočtená oskarovka, ale skvěle vyhotovená a s parádní ústřední dvojkou.

Král psanec (2018)

Sedí mi velice Mackenzieho cit pro úsporné dialogy, vizuální vyprávění a vedení hlavních herců. Už v minulém filmu to byl příjemný šok a tady to v romanticko-historickém žánru pokračuje. Že je to brutálně prostříhané a bez dramatických vyvrcholení je mi jedno. Někdo tady píše, že v čase Hry o trůny je takový film stěží průměr, ale já právě oceňuju, že se tady nedeklamuje jak na opeře v těžkopádných monolozích, přesně jako ve zmíněném přeceňovaném seriálu.

Zastavte temnotu (2018)

Tak nějak tuším, že motivace postav budou v knižní předloze zjevnější. Při sledování filmu mi to především v závěru hodně vadilo, ale s odstupem dvou dnů ten vlčí díl zapadl do toho člověčího a já zvedám ze 3 na 5*. V záplavě výplachů si takového filmu musí člověk vážit.

Predátor: Evoluce (2018)

Pokus o nahláškovanou akční komedii, která vědomě postrádá vnitřní logiku a Predátora zneužívá pouze jako marketingovou značku. Napětí neexistuje a s žánrem horor se to totálně míjí. Aby to byla zábava vyžadující vypnutí mozku s míchou, muselo by tam být těch povedených hlášek 10x víc.

Equalizer 2 (2018)

Jedná se o totožný bezelasťákový komiks jako minule, jen o trošku mdlejší. Tím, že se ta klišé doslovně opakují po jedničce, celý ten kalkul jaksi více páchne. Denzel by si zasloužil lepší scénáře. 50%

Mandy - Kult pomsty (2018)

Stopáží přepálená umělecká onanie nad velmi jednoduchým revenge příběhem, která ale určitě stojí za vidění. Obsahuje totiž po velmi dlouhé době s chutí hrajícího Cage a celkem dost suveréně zvládnutých filmových scén, které ovšem vůbec nedrží pohromadě. Zkrátka Cosmatos v dobrém i zlém.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Akce, hloupý dialog, akce, hloupý dialog, akce ................. ano mám na mysli porno s "příběhem". Tady místo souložení je několik mistrovsky a originálně natočených akčních scén poslepovaných interakcí silně neoriginálních a tupých postav. Přijde mi strašná škoda, že když se měsíc filmaři mořej s minutovou scénou seskoku nad Paříží a povede se jim vytvořit opravdovej klenot, obratem ho vložej do takovýho scénáristickýho hovna.

Sicario 2: Soldado (2018)

To snad museli Sheridana něčím nasrat, že jim hodil na stůl takovej blábol. Dvouhodinovej pilot k seriálu, kde děj posunují náhody, kde nekompromisní zabijáci najednou jihnou, kde zastřelenej chodec během sekundy dojde helikoptéry a auta, který před tím pět minut letěly dějem, kde si nějakej tajemnej vojáček vytře prdel s ministrem obrany. Sheridane, Sheridane ser na prachy a dej si s psaním na čas.

Králíček Petr (2018)

Ta zvířátka s cool projevem by se hodila spíš do hororu. Něco ve stylu Chucky doll a jeho chlupatí kamarádi.

Génius - Einstein (2017) (série)

Technicky dokonalé, prvotřídní herci, ale ...... /to podstatné je vždycky za tímhle slůvkem/. Konvenční, podbízivá a ničím originální forma , která vypráví o nekonvečním a geniálně originálním člověku. Přijde mi to jako promarněná příležitost a vyhozené peníze. Kdyby to dali místo Howarda třebas Stevenu Soderberghovi,.....ach jo