• Thriller

Lidská stonožka 2 (2011)

Perou se ve mně dvě myšlenky. Jedna je ta, která mi říká, že takhle úchylný film prostě nemůže dostat více jak odpad, děj je minimální a úchýloviny dosahují tentokrát extrémního maxima. Druhá část je ta, která si ten film pustila. Takže očekával jsem úchylačiny a nechuťárny, ale to co se mi dostalo bylo až moc. Rodící žena, která svému polomrtvému dítěti rozšlápne hlavu nebo "srací" scéna, kde se všichni nakrmí přímo do pusy patří asi k tomu nejodpornějšímu, co se někdo kdy snažil natočit. Líbí se mi nápad, jak navázat na první díl, je vskutku originální. Líbí se mi cameo herečky z prvního dílu a celého jejího osudu (hlavně když vypráví, jak se natáčel díl první je zajímavý). Nevěřil jsem mu, když tvrdil, že toto bude "the sickest movie ever", ale světe div se, Tom Six měl pravdu. V jeho hlavě je asi velký bordel, ale pokud se to snaží strkat jenom do filmů, tak je to dobře. Je to opravdu jen pro silné žaludky.

Panoptikum (1981)

Jestli se chcete nudit, tak si to honem pusťte, neboť kromě úvodní psycho-halloweenské scény na tomto filmu není nic dobré. Prostředí mi nepřijde vůbec děsivé, hlavní hrdinové jsou nudy jak hrom a vůbec vám na nich nezáleží a hlavní záporák je zohavený debil, který mlátí všechno a všechny. Herecké výkony strašné.

Hamiltonovi (2006)

Plakat nad nekvalitními herci nebo neoriginálním námětem nemá smysl a člověk ani nečeká zázraky, ale rozhodně si taky nepouští film, aby se nudil. Jediná věc, která mě držela od toho, abych to nevypl byl Lenny, který nakonec taky nestojí za to. Nuda.

Tváře v davu (2011)

Originální postižení hlavní hrdinky nás (a hlavně teda ji) zavádí do nezáviděníhodných situací. A i když je zápletka čistě televizního kalibru, kde závěrečný zvrat není až tak důležitý, celkem se dá u filmu odreagovat.

Vyměřený čas (2011)

Zase je tady ta špatná kombinace vynikajícího námětu a slabého provedení. Neberte mě špatně, jako béčko je příběh obstojný, ale dívat se na dvojici jak utíká, střílí, utíká a jezdí autem se můžu podívat i doma. Ale když se nad tím vším zamyslím, tak mi z toho vychází, že svět, ve kterém si lidé vydělávají čas, který můžou žít je tak nosný, že ten slabší příběh tomu odpustíte. Všechny detaily tohoto světa sice nejsou promyšlené, ale co se vám stačí před váma ukázat bohatě stačí na ty dvě hodiny. Justin a Amanda nejsou taky vůbec špatní. Jednu celou hvězdu teda dávám za to nadšení ze světa bez peněz a s málo časem...:)

Demons Never Die (2011)

Ač mám rád anglickou tvorbu a většina hororů a thrilerů se jim povedla, toto je krok vedle. Zkusit si vyvražďovačku v hollywoodským style jim prostě nevyšlo. Nejenom, že základní pravidla žánru film vůbec nedodržuje (veškeré mordy se dějí:vrah vyskočí a zabodne), ale dokonce nedokáže udržet pozornost diváka, protože používá lacinou metodu a to hudbu.

Atrocious (2010) odpad!

Mě už došla trpělivost. Veškeré variace na PA už mi lezou krkem. Grave Encounters v pohodě, Tunel v pohodě, ale toto nebo Paranormal Entity to už prostě ne. Ukázka toho, že to není tak jednoduché pobíhat po lese, domě, sklepě či kde všude a zaroveň nenudit. Tady nejenže se budete nudit, ale nic vás ani nevytrhne z židle (nebo spánku) a ke všemu to hodí takovou pointu, která se do tohoto žánru ani nehodí.

Tintinova dobrodružství (2011)

Už podruhé v kině tento týden a podruhé zklamání. Já jsem Tintinovi ani nedával šanci stát se v mých očích film roku, ale určitá zvědavost, jak se to povedlo tam byla. Nakonec z toho vyšlo bláznivé dobrodružství, které vám nedá vydechnout, humor, který spíše pobaví ty mladší a triky, které se nezadají s ničím. Takže je to celkem zajimavý mix, nicméně samotný příběh je překombinovaný a hlavně tak napraskaný, že z toho bolí hlava.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Hodnotím po 4. dílech hlavně proto, že mi vyráží dech každým dalším dílem. Není to ohrané, je tam plno twistů, jen úvodní titulky jsou více disturbing než některé rádobyhorory a hlavně ta atmosféra je k nezaplacení. Zatím asi největší překapení letoška. Budu updatovat...:)_Po posledním dílu musím konstatovat, že drive z prvních dílu se trošku zadrhl, ale jako celek je to pořád úplna bomba. Další díly se už blíží, tak se těším jako malý kluk.

Drive (2011)

Nějak jsem nedokázal vidět to, co tady viděli jiní uživatelé. Gosling hraje velice dobře, celá atmosféra filmu je taky v pořádku, ale děj mě nedokázal strhat.