• Thriller

Srbský film (2010)

Filmy, které se za každou cenu snaží šokovat mě nevadí. Jedno pravdilo tam ale musí být. Nesmí to nesmírně nudit. Tady bohužel jde všechno špatně. Kombinace nudy a nechutnosti je prostě neakceptovatelné. Ta jedna hvězda je za to, že svým způsobem film opravdu šokuje.

PIKO (2010)

Já jsem celkem zklamaný. Kdyby se tvůrci zaměřili na dokumentární stránku filmu, bylo by to určitě mnohem lepší. Takhle chtěli do filmu zakombinovat i dramatizaci a obojí je na půli cesty. Samotný příběh totiž zajímavý je, jenom je špatně vyprávěný s minimem driveu.

Krvavý stát (2011)

Mě se nábožensky fanatické filmy líbí. Nejenom, že je to vcelku děsivé samo o sobě, když dospělý člověk se dokáže řídit podle určitého řádu až nezná svoji vlastní rodinu a hlavně nemá zdravý úsudek, ale hlavně kvůli tomu, že většinou na tu krev v takových hororech dojde. Tady je to takový velký mix, který vrcholí až klidným tempem. Vzhledem k tomu o jakého režiséra se jedná, bych se opovážil říct, že to je malý film.

Paranormal Activity 3 (2011)

Tak tomu se říká zklamání roku. Já jsem velký fanda PA série, takže mě neberte špatně, já si na styl vyprávění a vzniku stěžovat nebudu. V prních dvou dílech (v mých očích především v druhém) tvůrci předvedli, že vědí co dělají. Nenastrašili na nás pasti v domě, kterých se leknem a bude konec filmu, ale pořádně promysleli příběh. Tento nám měl ukázat, jak to všechno začalo. A narazili jsme na hubu. Příběh je naprosto nic (dal by se popsat třemi slovy bez slovesa), samotné strašení potkalo málého updatu, takže jestli duch v prvních dvou dílech gradoval svoji hrůzu, tady už snad při druhé noci na lidi šahá, tahá je za vlasy a háže nábytek po pokoji. Když si manžel vymyslel otáčecí systém pro kameru, myslel jsem si, že našli další způsob, jak vynásobit hrůzu, ale nápad je využit jen tak z 10 procent.. Konec je největší přeslap, nevyrovná se ani jednomu z předešlých dílů (a to jsem z jedničky taky nebyl moc nadšený). Já chci další díl, který všechno napraví a potom už by to mohli nechat..

Nebojte se tmy (2010)

Já to jako horor ani nedokážu považovat. Ta atmosféra je tam na krájení,, představitelka malé holčičky je úchvatná, ale malé potvory jsou celkem k smíchu. Ale i přesto mi film přišel jako temné drama s napětím, které se stejně nedá brát vážně. Já dávám 4 hvězdičku vyloženě za to, že jsem čekal minimum (hlavně po vlažných recenzích a reakcích) a dostal jsem o trochu více. Jinak musím vychválit vynikající hudbu a Katie, která je stále sexy.

Johnny English se vrací (2011)

Ono je velice pozitivní, že oproti prvnímu dílu se změnilo minimum. To méně pozitivní je, že už to není tak vtipné. Pořád ale musím uznat, že příběh je sám o sobě zajímavý, vtipů je hodně, ale jsou malinké a některé vtipy se dokonce opakují (závěr s anglickou královnou je bohovský...) nebo jsou převzaté z předešlého dílu. Ale i přesto to nebyla ztráta času a jako příjemná komedie plní účel dobře.

Hanna (2011)

Hanna má naběhnuté od začátku na pořádný, originalitou stříknutý akčňák s netradičním zabijákem. Ale někde po půl hoďce sklouzné k "trampotám necivilizované holky" a už se od tamtud nevyhrabe až do finále, kde se to zase vrací tam, kde to mělo zůstat celou dobu. Ale co se týče hereckých výkonů a celkové technické stránky, film nemá jedinou chybu a jede v příjemném standartu.

The Perfect Host (2010)

Já mám rád ujetiny tohoto typu. Ještě ke všemu, když se všechno odehrává v jednom domě, za přítomností dvou herců a ve své podstatě nevíte, co se pořádně děje. Také doporučuju si o filmu nic nezjišťovat a podívat se bez trailerů. Na konci by se mi hodila lepší pointa než ve skutečnosti byla.

Noc žraloka 3D (2011)

Dlouho můžeme polemizovat o tom, že i po 36 letech nedokážou tvůrci natočit pořádný horor se žralokem v hlavní roli, že i po 36. letech nedokážou navodit takovou atmosféru a žraloka pořád vytvářejí digitálně a neživotně. Ale na druhou stranu, buďme rádi za ty dary. Je to naprosto neoriginální, direct to DVD jak hrom, ale jako guilty pleasure to funguje naprosto dokonale. Příběh se snaží navodit napětí a místama se to povede, krásní lidé jako z katalogů taky nechybí. Prostě záleží na tom, jak žánr máte rádi a kolik toho dokážete překousnout. PS: kdy se konečně ten Hollywood naučí, že žraloci neumí lítat....

The Tunnel (2011)

Krátce po tom, co jsem zhlédl Grave Encounters mi tento příběh příšel i přesto celkem povedený. "Dokument" je celkem povedená cesta, jak diváka opravdu přesvědčit, že se to opravdu stalo. Příjemné překvapení byly i záběry samotného bubáka, který vlastně ani pořádně nejde vidět, ale o to více nahání strach. Podzemní chodby byly taky hodně chytrý tah a kdyby nebylo první půl hodinky, které tam prostě vždy být musí a kdyby se každým dnem (a filmem) neztrácela originalita těchto Found footage, tak bych dal i 4 hvězdičku. Takhle je to na stejné (dobré) úrovní jako Grave Encounters.