• Thriller

The Caller (2011)

Pro mě naprosto příjemné překvapení. Nevím, jestli to bylo především proto, že jsem o filmu nevěděl zcela nic dopředu, ale napětí by se dalo příjemně krájet. Jen je škoda poslední scény a některé věci byly ve scénaři až moc předvídatelné. Být váma, tak si nečtu žádné komenty, žádné obsahy a skočit po tom po hlavě. Myslím si, že nebudete litovat.

Grave Encounters (2011)

Já čekal variaci na Paranormal activity v rozpadlém starém blázinci a dostal jsem Blair Witch v blázinci, ve kterém straší démoni. Docela jsem přesvědčený, že některé scény a motivy byly vyloženě vykradeny od Blair witch, ale i přesto to nabídlo hustou atmosféru, některé zjevení sakra jumpy a prostředí, které si o to vyloženě prosilo. Takhle by asi vypadaly veškeré duchařské horory před deseti lety, kde duchové strašili po Zámcích, Domech apod, kdyby to natočili Vicious Brothers.

8 žen (2002)

Já muzikálům moc neholduju, ale kombinace Francouzké kinematografie, divadelního nádechu a zápletkou jako od A. Christie se to dá snést a užít. Herecké výkony bych řekl ryze na divadelní úrovní, což není na škodu, ale je to hodně bijící do očí. Závěrečné "překvapení" se mi taky líbilo.

The Ward (2010)

Jméno J. Carpentera je na vlastní škodu celému filmu. Všichni, kdo ho mají rádi nebo jsou mu vděční za starší slavné kousky, se totiž na film vrhnou s nadšení. A po zhlédnutí je prostě jasné, že celému nadšení film nedostojí. Carpenter se totiž vydal jednoduchou a ohranou zápletkou, kde se straší, lidé umírají a po chodbách blázince se potuluje škaredá holka. Používá laciné lekačky a za doprovodu hlasité hudby se nás snaží strašit. Na konci nám předhodí pointu, která není originální a má hodně logických mezer. Ale i přesto všechno to má jakouž atmosféru a několikrát se opravdu leknete, plus máme před sebou krásnou Amber Heard. Ale kdyby pod filmem nebyl podepsaný slavný tvůrce, film by splynul s dalšími tuctovými tituly v DVD půjčovně.

Pach krve 3 (2009)

Ja se musim priznat, ze celou serii povazuju za zanrove vydarenou. Teda prvni dva dily, protoze tenhle je naprosto z cesty. Je to jedna velka amaterina, ktera najala ty nejhorsi herce z ochotnickeho divadla, scenar napsal nekdo, kdo nedokoncil zakladni skolu a efekty jsou jak ve filmu z 80, let (celkove me zarazilo, kolik triku potrebuje obycejna vyvrazdovacka). Tohle se nepovedlo, bohuzel.

Obhájce (2011)

Musím se přiznat, že i když mě film několikrát překvapil, nedokázal mě celý film přesvědčit, že se jedná o něco originálního. A takhle to je se všema filmama ze soudní síně. Veškerá média jsou jimi přeplněná. Knihy, seriály i filmy. Ale i přesto musím uznat, že film má grády, jede v dobrém tempu, herecké osazenstvo stojí za to a hlavní hrdina je neobyčejně svérazný.

Nezvratný osud 5 (2011)

Co si budeme nalhávat? Po 5 dílech už to není o překvapeních, už je to jeno o tom, kdo první, jak a kde...:) Což mě, jakožto fandovi celé serie, kde 4 díl byla největší sračka, zcela vyhovuje. Veškerá inovace byla hlavně daná v první sekvenci celé tragédie, která byla zručně natočená a děsivě reálná. Další už se nepovedla, protože celý nápad o "Kill or be killed" byl jenom načtrnut a tak nějak mi přišlo, že se tvůrci ani nesnažili o něco víc, než jsme viděli. Což je škoda, protože ten nápada stojí za to a když se podívate na trailer, tak vidíte, že se celkem všechno točí právě kolem toho. Scény smrti jsou o mnoho zábavnější a krutější než v předešlém díle a závěr je naprosto geniální. Kdo viděl předešlé a bavil se, nebude zklamán ani tady.

Trust (2010)

Musím uznat, že to Ross dotáhl daleko. Jako režisér je vcelku svižný, zajimavý a nenudí. Jako v podstatě celý film. Celý námět a téma se mi zamlouvá, protože si myslím, že je to stále aktuální (i když už net není takový cool, jako býval na začátku, právě naopak zdůrazňuje, že každodenní přístup dokáže být i nebezpečný) a hlavně z hlediska filmového je celkem originální. Povedla se i gradace příběhu, což je u filmu taky důležité a postavy jsou napsané tak, že člověk je snadno pochopí a vcelku pochopí motivy činů. A z toho mám mnohdy radost největší. PS: Z komentáře od verbala se mi chce zvracet.

Hanebný pancharti (2009)

Šlo by nějak zařídit, aby Quentin psal dialogy do každého filmu? To bysme asi žili v perfektním světě, to je pravda..:) Takže máme skvělý scénář, dobrý příběh, vynikající dialogy, dobré herce a v neposlední řadě fajn gore scény. Operace Kino je bezchybná a napínavá, Brad Pitt se celkem ztrácí ve stínu Ch. Waltze a Tarantino bez mrknutí oka přepisuje dějiny-konečně víme, jak zemřel Hitler. Doporučuju hlavně fandům QT...

Ve skladišti (2008)

Ono není ve své podstatě o co stát. Nikomu film nedoporučuju, je to ryzí televizní standart, ale na druhou stranu proč ne. když je na něco takového nálada.