• Thriller

Ďábel (2010)

Parádní, nenapádný, malý a hlavně na první pohled i jednoduchý horor (ale opravdu jenom na první) se právě katapultoval na jeden z nejzajímavějších a nejděsivějších filmů tohoto roku. O tom strašení to teda zase tak není, spíše se dostaví pocity jako úzkost, nervozita a napětí, což je vlastně ještě lepsí, než kdyby na nás každých 5 minut něco bafalo (pár krát se taky stane, ale většinou to není samoúčelné). Dějová linie je nabitá k prasknutí (jestli si myslíte, že vše se bude odehrávat v onom výtahu, tak se mýlíte), film má několik dějových liních (výtah, policejní vyšetřovaní,...), které se od poloviny filmu protnou. Já jsem naprosto nadšený a unešený, že ve mě tvůrci nechali takový zlý pocit (což je velké plus u hororu) a ještě pořád na něho musím myslet.

Hell's Kitchen (2004) (pořad)

Naprostá bomba v oblasti reality show, kde se Ramsay nemazlí absolutně s nikým, kdy se přistihnete, že vás baví, jak Gordon projevuje "svůj názor" a kdy vás kulinářství začne zajímat....Mám v plánu zkouknout všechny serie....:)

Zoufalci (2009)

Naprostá bomba. Je to mozaika příběhů několika lidí z Prahy, kteří nemají v životě právě to, co si představovali. Jsem v šoku jak pravdivé a reálné dialogy jsem slyšel v českém filmu. Jsem v šoku, jak sympatické hlavní postavy to byly a to především díky tomu, že je hráli neokoukané tváře. Místama vás film pobaví nad tím, že i každý z nás zažil aspoň něco, co se vám odehrává před očima. Vnitřní monology jsou nevtíravé a zábavnéa mají svojí váhu. Příjdou ale i chvíle, kdy vám zmrzne úsměv na rtech ("Já nemám podprsenku." "A kahlhotky máš? "Mám, ale naruby" - věřte, že toto není vtipná scéna). Rozhodnutí vs. skutečnost, co hrdinové udělají v poslední třetině filmu je krasný příklad toho, že film je postavený pevně na zemi a nepoddává se nostalgii.

Vrahouni (2010)

Mám z toho dobrý pocit, ale film má jednu velkou chybu a to nevyváženost scénáře. Vždyť příběh vypráví o nájemném zabijákovi, který toho nechá a minulost ho doběhne (řečeno velice stručně, jednoduše, jednou větou, což mi přívádí na myšlenku, že jsem tím OPRAVDU popsal celý film) a toť se stane až v druhé půlce filmu. Celé objevování "můj muž je nájemný vrah" se děje 20 minut před koncem. Neříkám, že to je fatalní chyba, protože i tak film baví a to hlavně díky Heigl, ale na druhou stranu to vypadá jako "direct to DVD" se dvěma známými tvářemi.

Hlas smrti 2: Světlo (2007)

Já dávám stejne hodnocení jako u prvního dílu, i když tady se film vydal trošku jinou cestou, kterou ke konci dost neustál. Herci na úrovni, triky jakžtakž, fakt, že jsem si nebyl jistý ani během filmu, jestli ho chci vidět celý a podělaný konec tento film hází do 100% průměrnosti.

Paris Hilton: Moje nová nejlepší kamarádka (2008) (pořad) odpad!

Měl jsem tu čest vidět jeden jediný díl a nabyl jsem přesvědčení, že dneska je už možné všechno. Něco tak trapného, nudného, nevkusného, kreténského...já na to prostě jebu, ani psát komentář se mi k tomu nechce, jak to bylo zlé...

Piraňa 3D (2010)

Já si nemúžu pomoct, ale toto je po dlouhé době film, u kterého jsem se královsky bavil. Um Ajy, který ví, jak na to, mě nepřestává fascinovat, scény, které prokládá vtipem jasně dokazují, že si je vědom, jaký film dělá a taky jak bychom ten film měli brát. Plno nahých ženských, plno krve a masakr, který jste snad naposledy viděli ve Vojínovi Ryanovi. Já jsem chrochtal blahem, ale to hlavně pro to, že jsem dostal přesně to, co jsem očekával, takže berte hodnocení s rezervou s příhledem k tomuto faktu.

Z Londýna do Brightonu (2006)

Žádná oddechovka to není, ale že by mě to nějak zasáhlo tak, abych byl totálně v šoku, tak to se nekoná. Viděl jsem i horší vyzobrazení špíny Londýna a toto patří k těm slabším kouskům.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Já jsem prostě spokojen. Vtipné to je (i když místama mi přišlo, že tvůrci se snaží za každou cenu vtipkovat i tam, kde se to zrovna nehodí), sexy to je, krvavé jakbysmet (místama mě to trošičku překvapilo) a na obě herečky se dívalo parádně, děj nebyl až tak stupidní, jak jsem si myslel, že bude a na vrcholu stojí pohodový soundtrack.

KR 13 (2009)

Toto se bohužel nevymanilo z podprůměru. Snaha se přiblížit k filmům jako je Exam, Kostka svým způsobem i Saw je neúspěšná a atraktivita pointy je ze všech těchto filmů mně nejvíce vzdálená právě u tohoto thrilleru. SPOILER: myslím si, že odstřelení jedné z nejznámějších tváři filmu hned na začátku už taky nikoho nezvedne ze židle či nepřekvapí.