Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Thriller

Harry Brown (2009)

Film mě zaujal kvůli námětu a hereckému obsazení. Parádní režie ale nedokáže vyvážit to, že jsem se díval na celkem jednoduché dějové schéma o důchodci, který se mstí. Intezivní zážitek, který s filmu mám, je teda hlavně díky aktuálnímu tématu anglických adolescenců, který je vskutku zarážející.

Nine Dead (2010)

Však proč ne? Když si tvůrci Saw dovolili vyrobit ještě větší zhovadilosti, tak proč se nepodívat na další kopii kopií. Zamlouvala se mi rychlost vyprávění, rychlost nastolení pravidel a absence překombinovanosti tak, aby se zapojil i divák s těch indicií, které mu tvůrci poskytují. Pointa dobrá, stupidní konec, napínavý průběh, pro mě jasný průměr.

plakát

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Dle mého názoru má příběh hloubku i jisté cosi, co nám má napovědět, že si máme život užívat a rozhodně jím neplýtvat. Ale bohužel celý fim má motor porouchaného trabanta na dalnici D1, což je největší mínus. Jinak S. M. Gellar je naprosto báječná (jako vždy).

plakát

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Film, který je k smůle až moc určený dětem a zároveň nenaplňuje tu představu kouzla, které "chůva" může nabídnout. K hrdinům si člověk ani nestačí vybudouvat vztah (nemá k tomu vůbec příležitost), chůva je jenom postava, která cedí nějaké věty přes její velký zub a pak je sladký happy end. Celkem zklamání.

Fimfárum 2 (2006)

Pro mě naprostá bomba, která má jediný problém v tom, že jednotlivé příběhy nejsou vyvážené (oproti Moře, strýčku, proč je slané? nemáji Hrbáči z Damašku šanci). Některé se prostě povedly lépe některé méně.

Sex ve městě 2 (2010)

Já nemám moc co vytknout, možná jen to, že oproti prvnímu dílu jsem byl po skončení trošku více prázdný z toho, že děj je zase o něco méně životný a zajímavý něž ten předešlý. Dvě a půl hodiny řešit menší manželskou krizi mi příjde ubohé. Scénaristicky je to zaostalé a dětinské a postavy jsou papírové až hrůza, což je zvlaštní, když mají za sebou celý seriál a jeden celovečerák.

Klub hrůzy (2004)

Naprosto bejkárna, která pobaví, ale má hodně napjaté chvíle, které by mohly závidět i jiné čistokrevné slashery. Tento film nabídne i humor (musím uznat, že se tvůrci snažili, ale místama to bylo spíše trapné), ale za tu část hororovou dávám jako fanda slasheru velké plus. Pro pobavení, odreagovaní naprosto dokonalé, i když ten konec si mohli odpustit.

plakát

Dům na špatné adrese (2008)

Nic nového, nic převratného, nic pro kina. Toto je ryzí televizní příběh, kterého jste se přesytili už v pubertálním věku, kdy to pro vás byl ten "cool thriller", protože byl po 10 hodině na Nově. Jinak se jedná o slušné řemeslo, které nenadchne ani neurazí.

To byl zítra flám (2010)

Ze začátku se mi film zdál dost ujetý na to, aby mi přišel legrační, ale pak jsem se s tím smířil a celkem s úctou jsem se dodíval. Žádnou hlubší myšlenku to nemá, herci si to viditelně užívají a scénaristi měli slabé chvilky, když vymyšleli scény jako sázku o kuřbu kámošovi nebo sex ve trojce.

Vánoční skřítek (2003)

Parádní Vánoční snímek, který mě nahodí do dobré nálady.