• Thriller

Zmizení Alice Creedové (2009)

JOjo, tak tohle já můžu. Prakticky 3 postavy, jedna místnost, ale za to plno napětí, zajímavé a svým způsobem legrační zvraty, to všechno vám nabídne tento anglický film, který má jedinou chybu a to, že ke konci je dosti rozvleklý a ztrácí motor, kterým právě ve dvou prvních třetinách tak disponoval. Ale i přesto je to naprorstý nadprůměr.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Ono je to lepší než dvojka a co má navíc, je to, že to hraje na nostalgickou notu. Třikrát jsme se s hrdiny setkali a pocit, že se vidíme naposled je hodně silný. Co se týče děje a dobroudružství tak boduje celý film na výbornou, vymýšlí nové situace a zápletky a člověk si to uživá, nechá se několikrát překvapit (a velice příjemně), od první do poslední minuty se něco děje a úplný závěr ve vás rozdělá oheň nostalgie a smutku, kdy loučení s hračkami z dětství je úplně to samé jako loučení s dětstvím obecně, kdy si každý uvědomí, že ten krasný čas jednou skončí a i když si někdy říkáme, že je nám parádně, tak stejně nám nebylo nikdy lépe než když nám bylo osm...Slza té proklaté nostalgie se úspěšně prodrala na povrch. A já za to z celého srdce tvůrcům děkuju....

Bazén (2003)

Film je naprosto strhující v jednoduchostech jako jsou dialogy, angličtina postarší spisovatelky a krásné křivky nahé Julie. Ale může mi laskavě někdo vysvětlit ten konec??? Jaká to velká pointa se stala...?? Mám nějaké tipy, ale to můžu jenom hádat, jesti to tak tvůrci mysleli...

Lidská stonožka (2009)

Zvrácenější film jsem dlouho neviděl. Ten doktor je děsivý sám o sobě a jeho nápad jakbysmet a v praxi to je ještě horší než si člověk dokáže představit. Místama jsem odvracel zrak a nadával na pana scénaristu a režiséra v jedné osobě, jak tohle může zdravou mysl napadnout a ještě to dát do filmu. Ale pokud holdujete filmům jako je 120 dní Sodomy a podobných hnusáren, tak vřele doporučuju.

Nedívej se nahoru (2009)

Toto bylo opravdu nepovedené. Katastrofa vedle druhé, počínaje herci konče oporným dabingem. Scénář byly asi vystrižené scény ze všech hororů dokupy, režisér většinou asi prospal na židličce a ten televizní look tomu taky zrovna nepřidal. Ztráta času.

Harry Brown (2009)

Film mě zaujal kvůli námětu a hereckému obsazení. Parádní režie ale nedokáže vyvážit to, že jsem se díval na celkem jednoduché dějové schéma o důchodci, který se mstí. Intezivní zážitek, který s filmu mám, je teda hlavně díky aktuálnímu tématu anglických adolescenců, který je vskutku zarážející.

Nine Dead (2010)

Však proč ne? Když si tvůrci Saw dovolili vyrobit ještě větší zhovadilosti, tak proč se nepodívat na další kopii kopií. Zamlouvala se mi rychlost vyprávění, rychlost nastolení pravidel a absence překombinovanosti tak, aby se zapojil i divák s těch indicií, které mu tvůrci poskytují. Pointa dobrá, stupidní konec, napínavý průběh, pro mě jasný průměr.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Dle mého názoru má příběh hloubku i jisté cosi, co nám má napovědět, že si máme život užívat a rozhodně jím neplýtvat. Ale bohužel celý fim má motor porouchaného trabanta na dalnici D1, což je největší mínus. Jinak S. M. Gellar je naprosto báječná (jako vždy).

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Film, který je k smůle až moc určený dětem a zároveň nenaplňuje tu představu kouzla, které "chůva" může nabídnout. K hrdinům si člověk ani nestačí vybudouvat vztah (nemá k tomu vůbec příležitost), chůva je jenom postava, která cedí nějaké věty přes její velký zub a pak je sladký happy end. Celkem zklamání.

Fimfárum 2 (2006)

Pro mě naprostá bomba, která má jediný problém v tom, že jednotlivé příběhy nejsou vyvážené (oproti Moře, strýčku, proč je slané? nemáji Hrbáči z Damašku šanci). Některé se prostě povedly lépe některé méně.