• Thriller

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Já jsem v šoku, jak velké hodnocení se tady dává. I když mi došlo, že toto komedie MÁ být, nemohl jsem se zbavit pocitu, že to celé bylo nechtěně vtipné, každá replika pronesena hrdiny (plus katastrofální dabing) byla směšná, žádná postava neměla ani špetku životnosti....nevím, asi nemám smysl pro záhrobní humor.

4.3.2.1 (2010)

Je to taková anglická variace na povedený Zkurvený pátek. Tento je ale plný logických chyb, příběh je prostunký a drží pospolu (jakožto příběh, co má na konci nějak zapadnout dohromady) jen sílou vůle. Jednotlivé příběhy holek jsou rozdílně zábavné, ale ani jeden nevyčnívá z davu. Herečky jsou uspokojující (už se těším na Emmu Roberts ve Vřískotu 4) a konec takový neobvykle nereálný. Prostě blbinka, na kterou se dobře dívá, ale zítra si asi ji pamatovat nebudu.

Carrie (1976)

Nevím, jestli to byl účel, nevím, jestli to je i v knize (je pravda, že moc stran kniha opravdu nemá, speciálně když se podíváte na jinou Kingovu tvorbu), ale celý film, i když dobře natočený, na mě působí hodně jednoduše. Postavy jsou černé nebo bílé, celá zápletka je řekněme "seriálová" , ale přesto všechno jsem u plesové scény seděl napjatý jako struna, některých postav mi bylo líto a fandil jsem jako fanoušek Sparty. To vše díky dobré režií a hudby.

Střepy v hlavě (2008)

I když ujíždím na filmech, kde 80 procent stopáže nevíte o co jde a dozvíte se to jako pointu na konci, toto mě moc nenadchlo. Celý ten příběh ohledně zrcadel není taky bůhvíco originální. Čekal jsem něco temnějšího a zábavnějšího. Slabý podprůměr.

Panna nebo orel (2010)

Taková parádní a nevinná oddechovka, která neurazí, pobaví, nic vám nepřinese, ale po skončení vám zůstane úsměv na rtech. Doufam, že Emma Stone se ještě v budoucnu ukáže, má dobrý potenciál.

Experiment (2010)

Bylo zajímavé sledovat některé proměny charakteru, které byly nepředvídatelné. Celkový dojem je ale.....zmatený. Cellkově film vypraví zajímavý příběh, ale přišlo mi, že zvolili zlou neboli nezajímavou formu. Celý film je tak spíše jenom na okamžitý efekt než jako promyšlené drama, které se dokonce i stalo. Což je druhá věc, po skončení filmu tomu zase tak moc nevěřím, že by se stalo něco až takového, ale zjišťoval jsem na wikipedii a je to celkem pravda. Celková režie je teda trošičku "out of order", ale ve své podstatě se na to dívalo příjemně. Takový tuhý průměr.

Útes smrti (2010)

A opět to je tady. 4 lidi, jeden žralok, jedna sakra prekerní situace. Veškeré filmy tohoto typu mě lakájí a baví hlavně kvůli tomu,protože bych se nechtěl ocitnout na jejich místě. Fillm uteče i přesto, že se veskrze nic moc neděje. Je to vlastně celkém bída, čekal jsem více útoků, ale napínavé to je. Pokud se chcete podívat na nějaký dobrý survival horor, tak spíše sáhněte po FROZEN.

Ať vejde ten pravý (2010)

Dávám úplně stejné hodnocení jako původnímu originálu, což je vlastně hodně dobrá vizitka remaku, který potěšil celý svět. Co se mé maličkosti týče, mě pomalé tempo a mrazivá romance dvou dětí moc neříká. Velikánské plus, které má remake oproti původnímu je Chloe, která je naprostá bomba v oblasti děckých hereckých hvězd. Film má pár napínavých momentů, ale mě pořád, stejně jako u původního, chybí nějaké to velké boom, nějakou tu scénu, která by se vryla do paměti (i když závěrečná k tomu má blízko, která spoléhá na divákovou představivost).

Pekelná kuchyně (2005) (pořad)

Pro mě naprostá bomba v oblasti reality show. Nemá obdoby, využívá všech kladů, co reality show nabizí, režie zvládnutá na jedničku a drama udržované díky hudbě, stříhu a hlavně Ramseyho je jedinečná.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Abych se přiznal, tak mě to celkem zklamalo. Když pominu to, že jsem na to četl dobré názory a že jsem od toho očekával něco více, tak i přesto mě celý film nijak moc neoslovil a chybělo mi tam něco více záživného a "brutálního". Co se musí tvůrcům nechat je, že pochybnost, jestli je to celé fikce nebo real, ve mě celkem hlodala (pochopitelně jsem si po skončení filmu všechno zkontroloval).