• Thriller

Heartless (2009)

Nárámně jsem si film užil, sežral jsem tvůrcům každou scénu, každý zvrat, který mi nabídli a i když jsme byli jako diváci malinko podvedeni, byl to podvod milý a uvítal jsem ho. Filmy na téma ďábel, satan, démoni, kde představuje zlo JEDEN člověk mě baví odjakživa, anglici si myslím ho zpracovali kvalitně a hlavně celkem originálně. Já jsem naprosto spokojený a vřele doporučuju.

Mikulášovy patálie (2009)

Je to milá komedie, ale nikdy jsem se s tím v knižní podobě nesetkal, tak z toho nemám takové nostalgické stavy jako někteří. Pár krát jsem se nasmál, potěší to taky, hlavně svojí dětskou naivitou.

Dům ďábla (2009)

Já musím dát trošku méně. Ta atmosféra tam je, ten odkaz na staré filmy ještě více (hlavně mě pobavily úvodní titulky), ale to prodlužování, kde se OPRAVDU nic neděje mě celkem zklamalo. Ve finále se to trošku rozjede, ale to už je jenom nejkratší cesta jak ukončit film, odehraje se během 15 minut. I přesto dávám průměr, ale to jen proto, že jsem hororový fanda...UPDATE: videl jsem film po nekolika rocich znovu a musim priznat, ze jsem to poprve nepochopil. Hadam, ze to je vekem. Haha. Porad plati co jsem psal nahore, ale dava to vetsi smysl, napeti by se dalo krajet a cim mene o filmu vite, tim lepe. Paradni atmosfera, davam extra 1 hvezdu.

I Love You Phillip Morris (2009)

Mysllí si, že po tomto filmu se už homosexualita ve filmech nebude brát tak kontroverzně, jako se brávala do nedávna, protože je tady naprosto přirozená a k ději patří stejně jako tak moc, jako dialogy. Film je svým způsobem velie zábavný, vždyť hlavní hrdina je gay, který podvádí pojišťovny, kolegy, ředitelé velkých firem, svého přítele (tenhle podvod se mi líbil ze všeho nejvíce), ale přesto mě nedostal do kolen i přesto, že je to podle skutečné události.

Cabin Fever 2 (2009)

Takovou nechuťárnu aby člověk pohledal. Místama opravdu k nevydržení, ale celkově to na mě zapůsobilo strašně jednoduše, krátce a urychleně.

Nula od nuly pojde (2006)

Táhne se to velice blízko k 4 hvezde. Film uteče jako voda, je to zábava, každou minutu se člověk aspoň pousměje těm všem nehodám a náhodám, ale stále si nemůžu pomoct, že to je jenom jedna velká scénaristická show na jedno použití s příhledem na okamžitý efekt. Nic jako uvěřitelnost z filmu nejde cítit...

Čepel smrti (2009) odpad!

Tak jsem si z 80minutového filmu udělal půl hodinový sestřih, abych se podíval, jak to ti češi umí parádně kopírovat Vříškot a ještě k tomu tak katastrofálně, až hrůza...no prostě trapas.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

A jsem já vůbec překvapený?? Čekal jsem vůbec něco jiného?? Viděl jsem jejich dřívější skvosty a i přesto jsem věřil, že to může vypadat jinak. Katastrofa ve všech ohledech filmového průmyslu.

Jízda smrti (2007)

Já jsem celkem v šoku nad některýma drsnýma scénama. Jinak námět je celkem fajn, zjistil jsem, že posedlí naboženští fanatici jsou hodně děsiví, místama mě zamrazilo, ale na mě to působilo dost zmateným dojmem. Vcelku průměrný horor.

Zkouška (2009)

Uvažoval jsem dlouho, co dát, ale nakonec budu přísnější. Filmy jako je Exam mám strašně rád a od tohoto jednoduchého žánru vyžaduji dobré postavy, normální chování a hlavně zajímavý a šokující konec. Tady jsem dostal jen část požadavků. Postavy jsou jedinečné, chovají se smysluplně, ale konec nenaplní očekávání. Představte si, že se dívate na tak zajímavý film, že se nemůžete dočkat, až tomu všemu přijdete na kloub. Pak to příjde a vy si uvědomíte, že ten pocit nevědění byl o hodně lepší než uspokojivý pocit toho, že víte jak to je.