• Thriller

Závrať (2009)

Prvni polovina nabizela dechberouci momenty. Tedy jen v pripade, ze mate strach z vysek, protoze ja u toho ani nedychal. Pak se ukazalo, ze to vlastne o preziti ve skalach ani neni, spise musi partia prezit maniaka, ktery dlouho mezi lidma nebyl a nevi jak se chovat. Konec spadl do prumernych vod ala Pach krve. Skoda.

Fingerprints (2006)

Me celkem prekvapil film tim, ze jsem ho nechtel vypnout po 15 minutach, protoze to je presne to, co jsem ocekaval. Ducharina riznuta slasherem sic zadny z zanru nedoveden do kvalit je ciste prumerna oddechovka.

Annabelle (2014)

Vubec ne tak spatne, jak jsem se ruzne docetl. Film sam o sobe nenabizi presah, originalitu, ale prave naopak jde vyslapanou cestickou, kterou pro ni vytvorila vlna ducharin poslednich tri let. Je to malinky film, ktery nikdy nebude figurovat v rozhovorech typu "si pamatuju, jak jsem sel na Annabelle pred par roky....". Nema to s Conjuring (ten cesky nazev odmitam pouzivat) nic moc spolecneho, pribeh si jde svou cestou a ja jsem proti tomu nemel velke vyhrady. Hruzu mi to ale nenahnalo sic se mi demon libil (Insidious forever).

Among Friends (2012)

Ja jsem tomu amaterskemu looku nemohl prijit na chut stejne jako tem nehercum, kteri prehravali az bida. Danielle Harris to jeste nema v malicku, cely film vysumel uplne do prazdna a ja ztratil zajem asi nekde v pulce.

Zmizelá (2014)

Dal jsem si par dnu na rozmyslenou, jestli 4 nebo 5. Nemuzu to dostat z hlavy. Fincher na to jde efektne, pomalu, hlodave, uveritelne...vsak znate Finchera. Jeden z nej filmu za posledni mesice. Kazdopadne zajimava sonda do manzelstvi dvou lidi a jejich problemu, dopad medii na soukromy zivot (oni opravdu dokazou zprasit zivot) a scenar vas bude hlodat celou pulku filmu, ze co se vlastne deje. Scena, ve ktere se vyskytuje vrazda jedne postav je extremni (kombinace obrazu, zvuku a celeho cinu-to snad umi jen Fincher).

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Cely serial ne me pusobi jako predstavovani hlavnich charakteru. A to hlavne po zhlednuti posledniho dilu, ktery jen uzavre serii a necha nas se tesit na dalsi dily, ktere, jak to vypada, budou o hodne lepsi. Myslim si, ze se muzeme tesit na lepsi zitrky. PS: hlavni zapletka nic moc, vedlejsi jsou o moc zajimavejsi.

Leprechaun: Origins (2014)

Originalni serii jsem nevidel. Ale jsem si jist, ze ta obluda v tomhle snimku nema nic spolecneho s tim malym zmrdem ze starych filmu. Takze jako samostatna jednotka je to podprumerna vyvrazdovacka s extremne stupidnimi postavami. Odsejpa to ale rychle.

Klub výtržníků (2014)

Na tech anglickych filmech neco je. A taky zalezi na uhlu pohledu. Tvurci dobre vyobrazili dopad clenstvi clubu na jedince. Vice jako polovina filmu se odehrava v jedne jedine mistnosti, kde s pribyvajicim alkoholem pribyva i troufalost (byl jsem presvedcen, ze by byli schopni vseho). Club ma dopad i na lidi v nejblizsim okoli, kteri nemaji s klubem nic spolecneho (hostinsky, pritelkyne) coz jen dodava na puncu nebezpeci, ktere myslenka tradice vyvolava. Riots sveho poslani dosahnou. Zanrove nedokazu zaradit, kazdopadne jedinecny zazitek.

Glue (2014) (seriál)

Dobre rozjete po prvnim dile, uvidime, kde to dojde. Libi se mi prostredi a nektere postavy jsou zajimave nacrtnuty.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Vedel jsem, ze to bude zle. Vzdyt uz napad navazovat na neco po tak dlouhe dobe je blaznivy. Ale zbytecnost tohoto filmu je za hranici pochopeni. Proc, Bohusu? Proc sis nedal na tom scenari vice zalezet. Vzdyt talent na to mas. Polemizovat o tom, ze film je dramaturgicky ulet a film chodi od niceho k nicemu uz je ted asi zbytecne.