• Thriller

Godzilla (2014)

Musim rict, ze tenhle look a podebrani Godzille slusi vice. Je to temnejsi a realnejsi (v ramci dopadu na cloveka). Co mi nesedlo byly ty lidske charaktery, kterym jsme meli "fandit" a ztotoznit. Byli ma muj vkus moc plosi a nezazivni. Naopak napinava stranka filmu je mistama briliantni a nektere sceny primo berou dech. Konec uz je trosku bolehlav, ale pro kino je to fajn:)

Tichý experiment (2014)

Bohuzel je to jeden z tech filmu, kde vsechno splyva. Je to mistama dost neprehledne a v jedne chvili se dej zastavi a preslapuje na miste a divak ztraci zajem o nasledujici udalosti. Mistama vas zvuk ohlusi a tak se leknete, ale jinak nas neceka nic co jsme v poslednich letech nevideli nejmene petkrat.

Wolf Creek 2 (2013)

Je to opravdu sila. Me se tehda jednicka libila, protoze mela na me urcity dopad (litost pro postavy). Dvojka jde uplne jinou cestou a diky bohu za to. Kdyby se opakovala struktura prvnho dilu, tak by to dopadlo katastrofalne vzhledem k tomu, ze uz Micka zname a vime co je zac (hovado). Jestli jednicka vypravela o lidech, kterym se stalo neco zleho, tak dovjka vypravi o cloveku, ktery to zlo vykonava. Proto je posun pribehu odvypaven jinak a to je to, co dela Wolf creek dobrym pokracovanim. PS: nekolikrat mi Mick pripomnel Freddyho Krugera a to nejen vzhledove...:)

Sousedi (2014)

Jsem mirne zklaman. Jmena ucastnenych a taky hodnoceni z USA me drzelo nadchnutym, skutecnost pak teda zklamala. Vsichni hraji dobre, jsou sympaticti ale vsechno je to jako z jineho vesmiru kde realita nema misto. Vsechny vtipky jsou jednorazove a bez pointy (i ty airbagy, jakozto jediny vtip, ktery by se dal vypointovat do kultovni saly, byly nakonec jen skec,ktery vam staci videt v traileru). Je mi to lito, ale Efron bez tricka film nezachrani. Byl by to lepsi scenar, lepsi vtipy a lepsi rezie, ktere by vse povzneslo i o tridu vys. Prumer bez spetky chuti.

Tělo (2012)

Ja prihodim i tu patou za (opet) krasne ozviveni v podobe pointy, ktera me proste dostala. Ten pocit je totiz k nezaplaceni a v dnesni dobe je ho strasne malo. Napeti by se dalo misty krajet a hlavne musim vyzdvnihnout rezii, ktera dava celemu filmu divacky vdecnou formu. Spanele zase nezklamali.

Cheap Thrills (2013)

Celkem fajn napad o tom, co vsechno jsou lidi schopni udelat pro penize. Ma to i takovy neurcity podton, kdy nevim co ocekavat od urcitych protagonistu (je ten bohac chlipny uchyl nebo se jen vazne nudi). Nejakou dohru to ale mit mohlo.

Pařba na třetí (2013)

Je to uz celkem otrava i kdyz se tvurci polepsili a vymenili puvodni napad za neco jineho, ale je to tak strasne nerealne a nahodne, ze se to neda povazovat za uspesnou trilogii. Neni to katastrofa, ale diky bohu ze uz dal nejdou.

Takoví jsme (2013)

Ja jsem tu klidnou a plizivou atmosferu moc nezral (haha). Napad je to taky jen prumerny a dvouhodinovy film je proste moc. Herecky se to ale drzi v hezkem nadprumeru a kamera taky.

In Fear (2013)

Nazvu to Gulity pleasure! Film tak napinavy, ze jsem fakt nevedel, jestli to vydrzim. Chovani postav je trochu z cesty, ale ta atmosfera vse vynahrazuje. Ten konec me kupodivu ani netrapi. Rozhodne si film asi uz nepustim, je to takova jednohubka, ale za to funguje na jednicku. Bravo!

Kameňák 4 (2013) odpad!

Reknu jen k tomu jedno: i vtipy se musi umet vypravet a frazovat!