Hanna (2011)

Najviac ma bavili filmárske lokácie. Taký rodinný, experimentálny, európsky roadtrip movie, mixnutý americkým gíčovým spionážnym akčňákom.

Od soumraku do úsvitu (1996)

!možný spoiler alert; Taká fúzia dvoch rozdielnych filmov, napínavý tarantinovský triler sa zrazu zmení na absurdný upírsky horor. Čo ma zo začiatku sklamalo ale neskôr ma začala baviť aj ta nová varianta. A Salma je asi naozaj upír keď stále nestarne.

Lawrence z Arábie (1962)

Film, ktorý modernému všednému divákovi svojou dlhosťou a pomalými zábermi pravdepodobne vysaje všetku energiu a môže ľahko stratiť pozornosť. Je dôležité byť  strehu aby človek chápal politické dobové súvislosti, ktoré sa asi ani tak nedajú pochopiť :D. A čo si myslieť o Lawrencovi ? Bol to šialenec s maniodepresiou? Hrdina, ktorý bol len ľudský a robil tiež chyby? Každopádne má zmysel si tento film pozrieť aj viackrát.

Invalida (2023)

Neočakávaný a veľmi prijemný filmový zážitok. Neočakávaný lebo nebýva zvykom, že by som videl slovenský film, ktorý mal nenásilný humor, nesnažil by sa nasilu podať morálne posolstvo a mal by aj pútavý dej. Príjemný zážitok, pretože si nepamätám plné kino spokojného publika. Že sa ľudia smiali primárne na nadávkach? To je už ich problém a naša vizitka, nadávky mi v tomto filme vôbec neprišli ako pointa.  Ako film prebiehal si vravím, veď to je celkom fajn len to nedovrzajte! A dovrzanie vôbec neprišlo. Po konci som ešte stále neveril, či som naozaj videl dobrý film alebo som len opitý atmosférou v sále a svojou slabosťou na filmy, ktoré sú svojim prostredím blízke môjmu reálnemu okoliu. Pozitívne hodnotím zakomponovania do filmu známych slovenských tvári ale aj hlasov :). 4*+* ako vždy bonus pre SR film, keďže si dokážem predstaviť, aké to majú filmári u nás ťažké.

Na západní frontě klid (2022)

Vojnová tematika dokáže ponúknuť silné životné príbehy. V polovici filmu sa mi zdalo, že toho zlého je už akosi moc, všetko na jednej kope až to pôsobilo také celé nasilu. Možno by stačilo držať sa knihy...

Otec (2020)

Dajte tomu mužovi sošku! Po dopozeraní filmu som mal riadnu depresiu z toho, že raz zostarnem.

Můj bratranec Vinny (1992)

Oddychová a nie veľmi násilná komédia. V dnešnej dobe by už asi neobstála. Trochu mi tam chýbal zaujímavejší koniec, stále som čakal väčšie rozuzlenie alebo odhalenie a nič dramatické už neprišlo. 75%

Povolání: Učitel (1996)

Na niektorých filmoch, ako tento vidieť, že sme fakt stále v myslení 30 rokov za západom. Témy, ktoré u nás len teraz spoznávame, tam riešili už 30 rokov dozadu. Film je veľmi sympatický a dobre sa naň pozerá.  Skrýva aj morálne posolstvá. Keď má hrdina veľké problémy s obyvateľmi z prisťahovaleckých menšín, nezanevre nad každým, stále sa snaží pomáhať dobrým ľuďom a neprijme ani pomoc od nacionalistického suseda. Stojí si za svojimi zásadami, bojuje za svoju pravdu, aj keď predpokladá, že s ňou na súde neobstojí. Jeho prístup k ženám už z neho úplne pozitívneho hrdinu nerobí, ale to by bola zase ďalšia téma...

Bojovnice (2011)

Náhľad do bežného života náckov. Z ktorého vyplýva ,ak som to správne pochopil, že náckovia sú hovada, ale sú medzi nimi aj dobrí ľudia, ktorí u nich hľadajú únik z nefunkčného domáceho prostredia a chcú niekam patriť. Je to ale miestami dosť nelogické a vtieravé. Plné zvratov a a dejových skratiek, ktoré často nedávajú žiadny zmysel. Taká zmes tragických udalosti, ktorým chýba trochu viac spojenia.

Kancl (2005) (seriál)

Vďaka Netflixu v roku 2022 opäť objavený seriál. Celkom sa ľudia v mojom okolí a v práci na to namotali. Mnohé hlášky zľudoveli a gifka sa stali v pracovných chatoch nápomocnými. Určite aj vďaka tomu pre mňa nezabudnuteľný seriál. Ale keby dlho okolo filozofujem možno na 100% by to ešte nebolo :).