octopuska

octopuska

okres Brno
magická hlubina

• 26.8.2016  12:58

Nečekaná legrace. Vymazlená číča, hustej dealorovskej gang, dva pašáci co si hrají na drsný týpky, vyšperkovanej slovník a dokonalá hudba George Michaela. Není to nic světobornýho , ale jako oddychovka na vyčištění hlavy funguje perfektně.

• 23.8.2016  10:20

Výborný temný příběh ze staré dobré Anglie, Daneček skvěle nebojácnej , odhodlanej vyřešit a zlomit tragické prokletí ponurého domu, který každý den příliv odřízne od zbytku světa. Dost morbidní téma na parádní horůrek. Krásné lokace, výprava a jako vždy parádní herci. Pěkně jsem se zas jednou bála.

• 3.8.2016  13:06
    Dědička (1949)

Krásnej film, psychologická studie podob lásky nezištné a zištné. Čistého citu a chladného kalkulu pod maskou horoucích citů. Krutý obraz vztahu otce a dcery velmi dobře situovaných, kdy majetek je na prvním místě a vše se tomu musí striktně podřídit. I když otec tušil a chtěl ochránit dceru, nebo majetek? A pak ten krásný ( k)lamač dívčích srdcí Montgomery, který má svůj plán, jak se pěkně zajistit. A Catherine ušláplá plachá dívka, která mě ohromila svoji vnitřní sílou, odvahou a hrdostí.

• 12.7.2016  19:42

Krásní a talentovaní lidé většinou nemají jednoduchý život a dost často za to mohou špatná rozhodnutí, která je nakonec vženou do záhuby a zničí. Baarová je učebnicový příklad. Myslím že Renčův film to vystihl perfektně. Líbilo se mi to navzdory špatným kritikám. Krásná výprava, hudba a hlavně herecké výkony. Goebbels v podání Markovicse skvělej, stejně jako Frohlich v podání Burkharda.

• 9.7.2016  14:08
    Tajný život koček (TV film) (2014)

Mám doma modrého brita a musím jen souhlasit, že to jsou báječní tvorové. Lék na stres, únavu a špatnou náladu. Ta jejich nezávislost, velká osobnost a elegantní krása je nevyčerpatelná. Moc pěkný dokument.

• 9.7.2016  13:29

To se zase Amerika vytáhla, to megalomanství ji kapánek leze na mozek, myslím že za ty prachy by se dal natočit smysluplnější film. Nemůžu si pomoct, zlatej evropskej film. Ten nákladnej vizuál klidně oželím. Není nad dobrej scénář a dobré herecké výkony.

• 28.6.2016  10:39
    Saulův syn (2015)

Práci, kterou vykonává Saul, jestli se tomu ještě dá vůbec říkat práce, je na hranici lidských možností. Přežít za každou cenu , riskovat vše pro mrtvého v takovém prostředí je v podstatě fatální záležitost. Psychika, cena života, lidská důstojnost jsou zde rozmetány na hromady popelu . Neodbytná kamera, která Saulovi celou dobu dýchá za krk je hodně nepříjemná a zneklidňující. Staré známé téma podané jinak, s neznámými tvářemi, se zažloutlým nádechem, je velmi působivé. Je smutné, co některé generace musely zažít. A když si uvědomím čeho je tvor jménem ČLOVĚK schopen, není mi vůbec lehko.

• 22.6.2016  13:22

Ostrej filmeček, takovej Polární expres pro dospělé. Našlapaný, super natočený. Tilda mě opět dostala naprosto fantastickým výkonem, běhal mně z ní mráz po zádech. Evansík charismatický , neohrožený hrdina procházející vlakem s parťákem Bellem, a šikmookou smažkou závislou na kronolu, jsou záchranný tým snů v bitvě zadku s předkem. A ten strojvůdce, to byl číman, ten věděl jak nahradit opotřebované součástky vlaku, hooodně nemorální !!!!!! Ty, ty ty Harrisi !!!!!

• 20.6.2016  16:24
    Superchlapi (TV pořad) (2016)

Vrchol českého nevkusu. Je to až zvrácenost, něco takového natočit a pustit do TV . Na to se normální člověk nemůže dívat a ještě za to svinstvo televizi platit. TFUJ !!!!!!

• 20.6.2016  13:59
    Rivalové (2013)

Můj krysí příteli tuhle roli Niki Laudy si zahrál brilantně, poklona Danielu Bruhlovi a Chrisi Hemsworthovi. Nej film z prostředí F1. Jeden jako oheň, druhý jako led. Ale jeden bez druhého by možná neznamenali nic. To byl jejich hnací motor za nelehkou cestou ke slávě v tomto atraktivním sportu. Překonat jeden druhého, za každou cenu a stanout na metě nejvyšší. Každý z nich na to šel po svém. Aby nakonec oba došli ke vzájemnému respektu, obdivu a porozumění. To vše v perfektně vystihnutém duchu báječných sedmdesátých let. Rok 1976 se na okruhu Formule 1 zapsal svými vypjatými událostmi nesmazatelně do historie.

• 14.6.2016  19:11

Můj zamilovanej film. Širokoúhlej čb formát mu dodává takovej ten noirovskej kabátek. Vala v ďábelsky padnoucím vohozu, jako Exner je velkej frajer a s kouzelně praštěnou Vránovou jim to velmi sekne. Spolu s ostatními herci, parádní Liškovou hudbou je to příjemné pokoukání, které nestárne a má tu atmosféru, která dnes ve filmu zkrátka k vidění moc není.

• 14.6.2016  13:11

Dita Kaplanová se mi nesmazatelně vryla do paměti v tomto velmi smutném, ale výborném psychologickém snímku, který jsem viděla, když mi bylo asi třináct. Zasáhl mě tak, že se na něj mám problém znovu podívat, ale třeba to někdy dám.

• 8.6.2016  13:52
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Klidně tu agitku a rudé poselství zrovna tady překousnu, dívám se na to po umělecké stránce a je to dobře natočené, plné skvělých herců a některé díly jsou prostě nesmrtelné. Ze studny mám husí kůži ještě dnes, starej Brůna tu sekeru pěkně rozkýval. Bílé linky a Modrá světla moje oblíbené díly s krásnou Rázlovou a sekáčem Jelínkem. A samozřejmě Mimikry a nesmrtelný vál " Bič boží ", který má v repertoáru J.A.R.

• 6.6.2016  11:08

Francouzská delikatesa té nejvyšší jakosti. Girardot a Noiret jsou kouzelná dvojice s nadpozemským dabingem v našláplé krimi komedii, která je nesmrtelná. Francouzi v sedmdesátých letech točili výborné filmy, které u nás i za těžkého totáče do TV pustili. I skoro po čtyřiceti letech, je to pořád velmi koukatelné, Ráda jsem to opět viděla, kdo by mohl zapomenout na strašidelnou starou továrnu CLIPARDI a vražedná karosářská šídla s leopardem mezi šestým a sedmým obratlem.

• 6.6.2016  10:45

Rukopis Jensena je jasně vidět. Chladné psychologické drama, které má koule. Dánská herecká elita v plném nasazení. U tohoto snímku jsem si říkala, je to v hajzlu, ale pořád může být hůř a ono vzápětí hůř je, až se to celé hroutí, jako domek z karet. Navíc se to může stát komukoliv, takže ne nereálná záležitost, ale krutě reálná realita. Navíc ožehavé téma dětí v nesprávných rukou. Asociální feťáckej parchant Tristan mi rval nervy z těla. A pro Andrease jsem ronila slzičky. Druhá šance? Toť otázka, jak s ní naložit !!!!!

• 31.5.2016  13:36
    London Spy (TV seriál) (2015)

Vymazlená minimalistická minisérie. Akce nulová, všichni jsou skoupí na slovo, konverzace ořezaná na věty holé, až to pěkný není. Tíseň z toho číší na všechny strany a emoce se kradou okolo, jako zloději.Plíživé ponuré tempo a bezkrevné, netečné postavy vás nenechají klidnými. Rampling s tím svým asketickým vyžilým ksichtem se mnou pěkně cvičila. Ledová královna by se vedle ní červenala. Whishaw je parádní v této bezútěšné jízdě. Skvostný scénář. ČT2 by mohla zařadit do vysílání, myslím že jsem nic podobného neviděla. Budova MI6 mi tady není,ale vůbec sympatická.

• 26.5.2016  14:06
    Šeptej (1996)

Mám ten film ráda, je mi dost blízký v hodně věcech, stejný pes, růžový kožich, hudba. Petal mi zni v uších dodnes, jak jsme na něj divočili v Radosti. Ty party tenkrát neměly chybu, ta atmoška prostě byla párádní a ten film ji má taky. Je to velká nostalgie, vždycky když ho vidím, jako by vše znovu ožilo ve vzpomínkách. Muchow má velkej cit pro hudbu, na naše poměry klobouk dolů.

• 20.5.2016  12:42

Paráda, pastva pro oči. Její nej turné!!!!

• 19.5.2016  12:24

Lasse mě opět dostal a pěkně. Romantika jako vystřižená. Doháním spoustu dobrejch filmů, co mi unikly hlavně od něj. Ewana jsem moc nemusela, ale poslední dobou si mě získává čím dál víc. Emily je kouzelná a Kristin byla párádní politická mrcha, která jde přes mrtvoly. O šejkovi nebudu mluvit, to jeho sokolí očko a čistá duše spolu s krásnou přírodou a křehkými city a línými přežranými lososi, kteří nakonec vše obrátili v krásný happy, mi sedli báječně.

• 6.5.2016  11:52

Bohnice by mohly závidět. Rozštěpový sourozenecký klan je ve velké formě. Ještě pořád přemýšlím, kdo z nich byl fakt nejvíc ujetej. Jensen šlape na pedál o sto šest. Fascinuje mě, jaké dokáže udělat trotly z jinak pohledných a sympatických Mikkelsena a Kaase. To mně hlava nebere. Ale je vidět, že si ty trotly hooooodně užili. Není to pro každého, ale kdo holduje bizarním lahůdkám, ten bude spokojen, jako já.

• 2.4.2016  13:23
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Natočil to Strach, ale má to šmrnc Hertze. Moc povedený dvoudílný filmeček, první díl pozvolný, prodchnutý romantikou, milostnou zápletkou s válečnou příchutí začátku čtyřicátých let, který příjemně plyne, aby pak druhý nabral závratné obrátky a parádně vygradoval. Skvělí herci, hudba, výprava a kamera. Samozřejmě, že takové filmy nemají šanci na kino, protože jsou zkrátka dobré. Škoda tento by si to zasloužil v mnoha ohledech. Z Viktora Preisse mě zamrazilo v zádech: " Chodíte ráda do biografu?"

• 22.3.2016  13:10

Tak tohle mě rozložilo na součástky, už hodně dlouho jsem neviděla tak dokonalou záležitost. Tuhle bizarní farnost jsem si zamilovala se všemi roztodivnými človíčky, kteří na ní pobývali a hledali svůj cíl i nápravu. Neskutečně silný příběh, neskutečně zahraný. Tohle si filmoví gurmáni nesmí nechat ujít.

• 14.3.2016  13:17

Eddie je nejkrásnější žena na filmovém plátně v kterou se muž promění. Spolu s Alicii jsou fantastičtí. Celý film stojí i padá na nich. Alexandreova melancholická hudba a skvostná výprava, krásně vše dokreslují. Je fakt, že příběh mohl zajít více do hloubky, nemusel být tak zdrženlivý a mohl více popustit uzdu emocím a skrytým touhám, jak se na evropský film sluší. I tak se mi to velmi líbilo. Moc mě potěšili Schoenaerts a Koch ve vedlejších,ale zásadních rolích. Navíc romantická Kodaň s úžasnými záběry přístavu a okolní krajiny. Co víc si přát na sobotní večer ve Scale.

• 10.3.2016  10:20
    Whiplash (2014)

Když se sejdou dva jazzoví magoři, kteří chtějí být prostě nejlepší a jsou tomu schopni obětovat všechno, tak není co řešit. Na minimu prostoru využito maximum. Simmons to diriguje tak, že kolem něj stříká pot a krev. Sprosté nadávky, ponižování a fackování jsou jeho denním chlebíčkem. Myslím, že naše školství by tento typ učitele potřebovalo naklonovat a aplikovat do všech škol, jako sůl. Andrew je sympoš a člověk mu ten úspěch a zadostiučinění přeje, už kvůli těm zmasakrovaným prstíkům.

• 23.2.2016  12:54

Parádní zpracování Jacka rozparovače, Plummer jako Holmes září, neuvěřitelně mu to v apartním oblečku sekne. Watson mu též zdatně sekunduje, Sutherland v roli media potěšil. Film skvěle vystihuje špinavé,ponuré, zapadlé uličky Londýna. Číší z nich chlad, hrůza a beznaděj. Tak trochu záhadný případ je tu dokonale objasněn s grácií, kterou má jen Holmes. Sledovat v pochmurném podvečeru při svíčkách s dobrým vínem nebo brandy vřele doporučuji.

• 20.2.2016  17:58

Musím říct, že po druhém zhlédnutí v tuto neradostnou dobu, kdy je rozvráceno půl světa a neví se co nás čeká mě to zasáhlo mnohem víc než poprvé. Ta demagogie z toho přímo číší. Lara je fakt hustá mrcha a ten její malej sadistickej skrček Maxmilián II. si ty svoje mindráky pod její taktovkou léčí fakt na jedničku. Z Donalda mě chvílema mrazilo v zádech, jen čekal v koutku na příležitost, jak skrčka zaříznout a trumfnout. A pak ten třetí, co za své činy, které spáchal pro svou vlast a věřil v lepší zítřky, tvrdě zaplatil a toho mohl zahrát jedině Ralphik. Ve chvíli, kdy mu oholili hlavu, jsem měla pocit, že se na scéně objevil Voldemort.

• 20.2.2016  14:07

Čekala jsem více, ale i renomovaný režisér občas šlápne vedle. I když potenciál tento příběh má určitě velký, nebyl proměněn. Herci jsou výborní a též vizuální stránka nádherná.Za to tři hvězdy s odřenýma ušima. S dějem je to už podstatně horší. Škoda.

• 15.2.2016  10:29

Gordon-Levitt mě moc mile překvapil, jako celej film. Rozjezd pomalejší, ale pak to sviští po strništi jedna báseň. Dokonce jsem překonala své fobie z výšek. Je až neuvěřitelné co všechno člověk dokáže, když chce, má vůli, vytrvalost a velký sen, který si chce splnit. A je jedno jestli má cestu umetenou, nebo mu okolí háže klacky pod nohy. A navíc sen splněný tam, kde si ho už nikdo splnit nemůže. Krásná vzpomínka na dvojčata. Navíc skvělá hudba.

• 7.2.2016  10:47

Tohle je jednoznačně za pět, kriminálka jedna báseň se skvělými herci. A když slyším božský hlas Edouška Cupáka, to je pošušňáníčko pro ouška.

• 29.1.2016  12:22
    V hlavě (2015)

Tak trochu zklamání, děti absolutně nemůžou stíhat, spíš pro dospělé a i tak znám mnohem lepší pecky. Chvílema jsem měla problém udržet pozornost, hrozně chaotické, až zmatené.