• Krátkometrážní

Aquaman a ztracené království (2023)

Keď spranierujú len ohováraním muža, tak v Hollywoode skončil, hoci sa po rokoch môže ukázať, že nič zlé neurobil - Johnny Depp tak prišiel o niekoľko rolí. Keď sa ukáže, že mrchou bola žena, tak jej zdvojnásobia honorár a tvária sa, že sa nič nestalo. Hovorím o zhovnetej Amber Heard, ktorá mať penis medzi nohami, už by si vo filme neškrtla. Aquaman nie je úplne zlý, pretože si udržiava to, čo v jednotke - snaží sa byť vtipný a niekedy mu to vychádza. Zvyšok je už len práca techniky, počítačov a človek si už začína uvedomovať, že tí herci fakt už nebudú čoskoro ani potrební. Minimálne v takýchto filmoch.

Tři mušketýři (1973)

Skvelá knižná história, ktorá v dnešnom ohľade vadí len strašným prehrávaním Yorka, snaha o vtipnosť a hlavne ukričanosť, York tam ziape tak, že ostatní mušketieri museli ostať zákonite nahluchlí a Rišeliému sa fúz s tých decibelov ukryl až v nozdrách. Je ale zaujímavé, ako jedna kniha zmení myslenie o dejinách, lebo ten Richelieu bol v podstate pozitívnou postavou francúzskych dejín, vládol krajine veľmi dobre a kráľ z toho mal očividne radosť, keďže vďaka nemu ho volali aj "Spravodlivý" pritom on sa mohol medzitým len baviť a myslieť na zadok svojho konstábla.

Marie Antoinetta - Reine rebelle (2022) (epizoda)

Jedna dobrá časť bola výnimkou. Opäť sa prešlo k moderným praktikám a s úsilím vykresliť Mariu Antoinettu ako "inú" jej dávajú prvky moderného správania, rozkazuje si ako nejaké nevychované dievča kdesi na statku v Texase a nie princezná - kráľovná spred 250 rokov. Svojvoľne si ruší štátny smútok a strháva čierne zástavy na počesť kráľa, lesbicky laškuje, šukať s manželom chce i nechce, no proste polobordel na kráľovskom dvore, len škoda, že hovno je z toho pravdou.

Čas nádejí - Episode 6 (2024) (epizoda)

Konečne časť hodná tohto formátu. A to hlavne preto, že konečne neskáčeme o roky dopredu, le držíme sa línie v jednom mesiaci a pár hlavných postáv. Dokonca v súvislosti s Hajdum a jeho prichádzaním a vychádzaním do tábora bolo napätie. Taký mal byť celý seriál.

Hohenlohe, knieža Tatier (2023)

Christian Hohenlohe nie je ani 100 rokov mŕtvy a už ho nikto nepozná, zabudlo sa, pritom majetky mal také, že Budaj by len závidel tie ochranné zóny. Dobre je sa niečo dozvedieť o človeku, zlá je však forma. To nie je dokument, to si môžete pustiť bez obrazu, to patrí do rozhlasu. Hlavná postava je Hohenlohe, lenže obrazovo je hlavná postava veverička na konári alebo tokajúci hlucháň, čoby ďalšie dráždidlo pre kotolníka Janka. Takže nabudúce si treba vybrať: robím životopisný alebo prírodopisný dokument?

Life's Too Short (2011) (seriál)

Ak si odmyslím zbytočný špeciál, tak ide o mimoriadne úsmevnú show. Kto pozná Rickyho Gervaisa, ten to videl a vie rozpoznať typický humor, ktorý aj skrze ústa Warwicka Davisa nosí jeho rukopis, akoby to hovoril sám Ricky, len jeho ústami a gestikuláciou. Na druhej strane, kto do toho ešte nespadol, je na čase. Plno nekorektného humoru a prilákali sa aj herecké hviezdy. U Warwicka Davisa treba uznať, že má tú správnu krv a nebojí sa robí si posmech zo samého seba a úlohu narcistického trpaslíka zahral neporovnateľným spôsobom. Tu sa ukazuje, kto to v sebe má a kto to nemá - taký najznámejší trpasel z GoT Peter Dinklage sa sťažuje, že Snehulienka a sedem trpaslíkov je nehanebným dielom, ktoré treba zakázať 😅 Ako povedal: "Snažíte sa byť progresívni v jednom smere, ale potom stále robíte ten spiatočnícky príbeh o siedmich trpaslíkoch, ktorí spolu žijú v jaskyni." Fňuk veru. Zrušme aj ježibaby, aby sa Kolíková neurazila.

Life's Too Short - Easter Special (2013) (epizoda)

Hodinový špeciál bol žiaľ krokom vedľa a zbytočnosťou. Radšej 25-30 minút údernosti ako 60 minút bez.

Life's Too Short - Episode 5 (2011) (epizoda)

Jednoznačne najlepšia epizóda. Warwicka pristihnú v obchode nakupovať kondómy a jeho dvojminútová reč, na čo ich potrebuje, spôsobuje zabehnutie pukancov. Záverečné strápnenie sa na rande v nóbl reštaurácii je len malou čerešničkou na torte po tom, čo Warwick chce vyzerať husto a tak povie kamošovi, nech z neho urobí pred dvomi kočkami tvrďáka. A ten povie, že je "rapist", na čo čo sa Warvick šikovne vyhovorí pred mulatkou: Nie, nie, ja nie som rapist, som racist. 😂 Najlepšia scénka celej show.

Life's Too Short - Episode 3 (2011) (epizoda)

"Ó, tak ma konečne spomenuli, tu sa píše: Pracovali sme s niektorými z najlepších hercov na svete ... a s Warwick Davisom." 😆 Záver so smetným košom je možno aj vrcholom prvých troch častí.