Vzhľadom na moje obľúbené historické obdobie som išiel do tohto projektu s istou mierou pozitívnej zaujatosti. Ja skrátka toto obdobie milujem a tak som samozrejme mal aj veľké očakávania. Tie sa tu ale naplnili len tak z polovice. Hlavná os príbehu síce moc nenadchla, vlastne je to len akýsi blábol o Lockovi, pričom tiež napätia, dobrodružstva a epiky som čakal viac, no na druhej strane je tu veľa drsných scén, ktoré minimálne diváka prekvapia. A čo je hlavné, oslovila ma mystika seriálu, to stvárnenie druidizmu a ich mágie, spolu s perfektným prostredím dalo základ slušnej atmosfére a to je niečo čo môžem. Som zvedavý na druhú sériu, mimochodom ak by to niekoho zaujímalo, už je schválená. 65/100(6.4.2018)

• Gogo333

Tady se někdo snažil o něco mezi Rome a GoT, ale bohužel chyběl tomu dobrý scénář a určitě by potěšili i lepší herci. Na papíře to vypadalo fajn a čekal jsem pecku, která se zařadí mezi již jmenované a třeba i Spartaca, bohužel se tak nestalo. Některé dějové linie mě vůbec nebavily, herecky mě tam sedly dvě nebo tři postavy. Celé je to takové nudné, zdlouhavé a o ničem. Navíc to vypadá docela lacině a chvílema jsem měl pocit, že koukám na YT seriál. Horko těžko jsem to dal celý a znova už to vidět nikdy nechci.(7.3.2018)

• DassemUltor

Strašlivá srackovina. Je to natočený tak Ceckove, že i samotní herci mají výraz, jakoby jim docházelo jaký je to shit. Vypnul jsem to 5 min před koncem a hodnocení si dovolím udělat už teď. Přijdu se podívat za měsíc, jestli to výrazně stoupne (o čemž pochybuju), tak tomu dám druhou šanci a případně změním hodnocení.(21.1.2018)

• LeoH

Upřímně řečeno jediný důvod, proč jsme to doma vůbec dokoukali, je fakt, že se jedná o dosavadní vrchol maskérské kariéry mojí dobré ženy, ale z výsledku jsme rozpačití oba. První půle se strašidelně vleče, spoléhá se na brutalitu, která nešokuje, sex, který není sexy, samoúčelné kamerové a střihové efekty a monotónně dunící muziku, která nedává šanci jakýmkoli emocionálním kontrastům (a pokud se přece jen nějakou atmosféru povede navodit, vždycky ji spolehlivě zažehná nepochopitelný úlet v podobě titulkové písničky od Donovana – jinak jsou ale titulky z celého seriálu málem to nejkoukatelnější). V druhé půlce, když se konečně trochu vyrýsují postavy a docela zajímavá mystická zápletka, začne za skládačkou z Hry o trůny, Tolkiena a dialogů jako vystřižených z osmdesátkových buddy movies prosvítat sympatická podvratnost, ale jako by se tvůrci lekli vlastního záměru nebo ho nedokázali dotáhnout do konce (nízké hodnocení nejsvéráznějšího sedmého dílu ostatně ukazuje, že příliš si zahrávat s diváckými očekáváními by se jim nemuselo vyplatit) a než se člověk naděje, přijde konec, který tak okatě kalkuluje s druhou řadou a natolik se neobtěžuje s nějakou výraznější pointou, až by to jednoho skoro urazilo. Škoda, s dovařenějším příběhem a odvážnější/cílevědomější dramaturgií z toho mohl být prima celovečerák.(25.3.2018)

• Arsenal83

Suverénne najhorší seriál či film týkajúci sa starej doby britského polostrova. A tak majestátne to znie, že Britannia. Dostane sa vám len pár trochu pekných herečiek (sú to Angličanky, nečakajte veľa) a tak dvaja traja Rimania, inak je to zhluk divochov, šamanov a polobláznov. A že s históriou to nemá nič spoločné je všeobecne zjavné, avšak také chyby nevyrobí ani cigán opakujúci po pätnásty krát tretí ročník základky. Užívateľ regentor to opísal dobre, avšak snáď najhoršie je, že Caesar vedie svoje vojsko k Británii v roku 43 pred Kristom, kedy bol už rok mŕtvy...(19.2.2018)

• - Přibližně v čase 6:05 je v původním znění velice dobře slyšet, že Galové skandují česky: „Ať žije král!“. (Daertelon)

• - Seriál se natáčel v České republice, konkrétně na Barrandově, v pražských lokacích a také na několika místech ve Středočeském kraji. Zahraniční filmaři zde utratili skoro 50 milionů amerických dolarů, což je při deseti dílném seriálu rozpočet 5 milionů na jednu epizidu. Zahraniční produkce využila také přes šest tisíc českých komparzistů. Na výrobě seriálu se v Čechách podílí skoro tisíc lidí včetně těch, kteří pracují na konstrukcích a kostýmech (těch bylo ušito přes tisíc pět set). (Yardak)

• - Historický seriál sa v České republike natáča od júna 2016, zábery vznikali v lome Veľká Amerika, tiež v neďalekej obci Mořinka, kde vyrástla kópia Stonehenge. Filmári sa pohybovali tiež v Českom raji a samozrejme v barrandovských ateliéroch. Filmový štáb bolo možné stretnúť aj pri Prahe neďaleko rieky Šembera. (sx19)