Pred pozeraním odporúčam zahodiť predpoklad, že názov Britannia sa vzťahuje k nejakým špecifickým okolnostiam z jej histórie. Nie, nie je to ani britský Game of thrones, Vikingovia alebo poučný historický dokument ako mnohí, súdiac podľa reakcí, zrejme očakávali. Religiózna psychedélia, monumenty, jaskyne, maľovanie na telo, na kamene, symbolika, hubičky, výpary, halucinácie, zdesená predstavivosť nepoznaného, nepredvídateľní krutí bohovia, krv, obete... týmto všetkým náš druh v istom období prechádzal (veľmi) a stále prechádza (trochu menej). Naviac som rád, že tu nemáme ďalších Vikingov, ktorí majú na môj vkus príliš veľa telenovelistických babských pletiek. Tu to kazí sprvu príliš okato jednorozmerná postava Amena. Zhruba od piateho dielu sa rozprávanie začne opilecky potácať (kostrbatejšie dialógy v spojitosti s čudnými prestrihmi v deji a scenáristickými kompromismi), no aj napriek tomu je Britannia zaujímavé prekvapenie. Hej, podivný siedmy diel vyznie ako nezamýšľaný úlet do magického realizmu, ale páčil sa mi :D Vizuál a atmosféra pozdvihujú slabšie prvky a nemám problém s vyšším hodnotením. Škoda, že prvá séria nie je viac uzavretá - ktovie, či sa dočkáme pokračovania.(7.2.2018)

S historií to má společné snad jen Římany v Avalonu... Ale po shlédnutí celé série, přičemž při sledování jsem vypnul mozek a přepnul na konzumenta, se mi to ve finále líbilo. Herci tomu dávají všechno, ačkoliv scénáristi byli asi ti dva týpci, co se sjížděli 4 měsíce v chýši šamana (minispoler sedmého a osmého dílu). Takže 4 hvězdy, ale pokud někdo čeká alespoň něco vzdáleně pojobného seriálu Já, Claudius, nebo Řím, tak se vyhnout obloukem.(5.2.2018)

Narozdíl od většiny zbytku komentujících (k 29.1.2018), jsem seriál viděl celý. Působí na mě jako kyvadlo. Některé pasáže jsou skvělé, jiné (především scény s Římany) jsou velmi, velmi nudné. Autoři se očividně snažili vybudovat velké tajemno okolo postavy Aula Plautia (David Morrissey), ale moc se jim to nepovedlo. No a po poslední epizodě se ukáže, že celá první série je vlastně pouhý prolog. Co mě však velmi zaskočilo je fakt, že popis obsahu od distibutora vůbec, ale vůbec nekoresponduje s dějem.(29.1.2018)

• DassemUltor

Strašlivá srackovina. Je to natočený tak Ceckove, že i samotní herci mají výraz, jakoby jim docházelo jaký je to shit. Vypnul jsem to 5 min před koncem a hodnocení si dovolím udělat už teď. Přijdu se podívat za měsíc, jestli to výrazně stoupne (o čemž pochybuju), tak tomu dám druhou šanci a případně změním hodnocení.(21.1.2018)

Výrazně podhodnocený seriál, který většinu jedno a dvouhvězd schytal od lidí, kteří viděli jenom pilot. Mírně nadhodnocuju pro osobitou stylizaci, neokoukané a na výjimky dobře hrající herce a krásné exteriéry. Scénář je o trochu slabší hra o trůny, ze které velmi pozitivně vyčnívají hlavně mystické pasáže, při kterých si člověk nemůže být jistý, na jaký žánr se vlastně kouká. Já si jsem celkem jistý, že je to ve skutečnosti téměř čistokrevné historizující (nikoliv historické) fantasy. Pokud někdo strhává kvůli tomu, že to není historické (a ono opravdu není, je to prostě jiný žánr), je to jeho hloupost. PS. Sedmý "komorní" díl dokazuje, že scénáristi mají koule točit to úplně mimo škatulky. Lahůdka. Dávám 75%(5.2.2018)

• - Historický seriál sa v České republike natáča od júna 2016, zábery vznikali v lome Veľká Amerika, tiež v neďalekej obci Mořinka, kde vyrástla kópia Stonehenge. Filmári sa pohybovali tiež v Českom raji a samozrejme v barrandovských ateliéroch. Filmový štáb bolo možné stretnúť aj pri Prahe neďaleko rieky Šembera. (sx19)

• - Seriál se natáčel v České republice, konkrétně na Barrandově, v pražských lokacích a také na několika místech ve Středočeském kraji. Zahraniční filmaři zde utratili skoro 50 milionů amerických dolarů, což je při deseti dílném seriálu rozpočet 5 milionů na jednu epizidu. Zahraniční produkce využila také přes šest tisíc českých komparzistů. Na výrobě seriálu se v Čechách podílí skoro tisíc lidí včetně těch, kteří pracují na konstrukcích a kostýmech (těch bylo ušito přes tisíc pět set). (Yardak)