No... chvíli trvalo, než jsem přistoupil na to, že to ani z daleka nebude další Řím, ale spíš taková místy ujetá historická trochu fantasy. Pokud na tohle člověk přistoupí, tak ho to i začne bavit a u některých scén se pobaví i s WTF úsměvem na tváři (fetky ve vesnici). Na druhou stranu to kazí (pokud pomineme všechny ty historický blbosti) podivnej příběh a příběhový linky, který zabíraj zbytečně moc času a pak nevedou prakticky nikam nebo maj minimální dopad na cokoli. Tak nějak mi vlastně přišlo, že tvůrci pořádně neví, kudy kam.(4.3.2018)

Nedosahuje to sice kvalit nejlepších historických seriálů (např. Řím, Vikingové...), ale především kvůli posledním dílům je to ještě nadprůměrné dílko za slabší 4 hvězdy. Je to prostě guilty pleasure zejména za české lokace (hlavně Český ráj), sjetého druida (Nikolaj Lie Kaas) a politikaření v době, kdy to moc neočekáváte :o)).(11.3.2018)

• Gogo333

Tady se někdo snažil o něco mezi Rome a GoT, ale bohužel chyběl tomu dobrý scénář a určitě by potěšili i lepší herci. Na papíře to vypadalo fajn a čekal jsem pecku, která se zařadí mezi již jmenované a třeba i Spartaca, bohužel se tak nestalo. Některé dějové linie mě vůbec nebavily, herecky mě tam sedly dvě nebo tři postavy. Celé je to takové nudné, zdlouhavé a o ničem. Navíc to vypadá docela lacině a chvílema jsem měl pocit, že koukám na YT seriál. Horko těžko jsem to dal celý a znova už to vidět nikdy nechci.(7.3.2018)

• DassemUltor

Strašlivá srackovina. Je to natočený tak Ceckove, že i samotní herci mají výraz, jakoby jim docházelo jaký je to shit. Vypnul jsem to 5 min před koncem a hodnocení si dovolím udělat už teď. Přijdu se podívat za měsíc, jestli to výrazně stoupne (o čemž pochybuju), tak tomu dám druhou šanci a případně změním hodnocení.(21.1.2018)

• LeoH

Upřímně řečeno jediný důvod, proč jsme to doma vůbec dokoukali, je fakt, že se jedná o dosavadní vrchol maskérské kariéry mojí dobré ženy, ale z výsledku jsme rozpačití oba. První půle se strašidelně vleče, spoléhá se na brutalitu, která nešokuje, sex, který není sexy, samoúčelné kamerové a střihové efekty a monotónně dunící muziku, která nedává šanci jakýmkoli emocionálním kontrastům (a pokud se přece jen nějakou atmosféru povede navodit, vždycky ji spolehlivě zažehná nepochopitelný úlet v podobě titulkové písničky od Donovana – jinak jsou ale titulky z celého seriálu málem to nejkoukatelnější). V druhé půlce, když se konečně trochu vyrýsují postavy a docela zajímavá mystická zápletka, začne za skládačkou z Hry o trůny, Tolkiena a dialogů jako vystřižených z osmdesátkových buddy movies prosvítat sympatická podvratnost, ale jako by se tvůrci lekli vlastního záměru nebo ho nedokázali dotáhnout do konce (nízké hodnocení nejsvéráznějšího sedmého dílu ostatně ukazuje, že příliš si zahrávat s diváckými očekáváními by se jim nemuselo vyplatit) a než se člověk naděje, přijde konec, který tak okatě kalkuluje s druhou řadou a natolik se neobtěžuje s nějakou výraznější pointou, až by to jednoho skoro urazilo. Škoda, s dovařenějším příběhem a odvážnější/cílevědomější dramaturgií z toho mohl být prima celovečerák.(25.3.2018)

• - Přibližně v čase 6:05 je v původním znění velice dobře slyšet, že Galové skandují česky: „Ať žije král!“. (Daertelon)

• - Historický seriál sa v České republike natáča od júna 2016, zábery vznikali v lome Veľká Amerika, tiež v neďalekej obci Mořinka, kde vyrástla kópia Stonehenge. Filmári sa pohybovali tiež v Českom raji a samozrejme v barrandovských ateliéroch. Filmový štáb bolo možné stretnúť aj pri Prahe neďaleko rieky Šembera. (sx19)

• - Seriál se natáčel v České republice, konkrétně na Barrandově, v pražských lokacích a také na několika místech ve Středočeském kraji. Zahraniční filmaři zde utratili skoro 50 milionů amerických dolarů, což je při deseti dílném seriálu rozpočet 5 milionů na jednu epizidu. Zahraniční produkce využila také přes šest tisíc českých komparzistů. Na výrobě seriálu se v Čechách podílí skoro tisíc lidí včetně těch, kteří pracují na konstrukcích a kostýmech (těch bylo ušito přes tisíc pět set). (Yardak)