Reklama

Reklama

Britannia

(seriál)
  • USA Britannia
Trailer
Akční / Drama / Historický / Fantasy
USA / Velká Británie, (2018–2021), 20 h 9 min (Minutáž: 41–70 min)

Hudba:

Neil Davidge

Hrají:

Ian McDiarmid, Kelly Reilly, David Morrissey, Eleanor Worthington-Cox, Nikolaj Lie Kaas, Julian Rhind-Tutt, Stanley Weber, Zoë Wanamaker, Hugo Speer (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(27)

Obsahy(1)

Když Římané napadnou v roce 43 před naším letopočtem Británii, Kerra (Kelly Reillyová), dcera krále Kantiů, a její úhlavní rivalka, královna Antedia (Zoë Wanamakerová), musí zapomenout na své dřívější neshody a čelit útočníkům společně. Římané, v čele s generálem Aulem Plautiem (David Morrissey), jsou odhodláni uspět tam, kde se to Juliovi Caesarovi nepodařilo, a dobýt tuto mýtickou zemi ležící ve vzdáleném koutě Římské říše. Aulus je silný a nezlomný vůdce, ale skrývá hluboké tajemství, které ohrožuje jeho misi. Když se kmeny a Druidové sjednotí v boji proti Římanům, Kerra je nucena obstát v nejdůležitější roli svého života, zatímco stane v čele odporu proti ohromné síle Římské armády. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

Cervenak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Chcelo to byť niečo ako "anarchy in the old Britannia", nespútané a krvavo zábavné. Vyšla z toho zlátanina veľmi nesúrodých kvalít. Rozhodne to má super pasáže, hlavne všetko mystické, spojené s barbarskými rituálmi, všetky tie vízie, haluze na pokraji fantasy, stĺpy z lebiek, spomalené krkavce, vykostení nebožtíci, Stonehenge-like svätyne, neúprosné proroctvá, pošta odovzdávaná cez odseknuté hlavy a najmä skvelý šialený odpadlícky druid Nikolaj Lie Kaas. Takisto je v tom istý epický náboj a šťavnaté akčné scény. No a potom sú tam moderné úlety v dialógoch, gestikulácii a celkovom vystupovaní postáv (na galského bojovníka tam posmešne hovoria po francúzsky "monsieur"), priveľa ženských postáv (okrem Kelly Reilly sú všetky zbytočné, alebo prinajmenšom šialene otravné, najviac Zoe Wanamaker, celá jej postava mala byť ozdobou seriálu a nechcene skĺzla k trápnosti) a miestami aj nudná vata (celá siedma časť s rôznymi dvojicami v jednej opustenej dedine je obrovské WTF). Aby som to zhrnul - väčšinou som sa bavil (občas spôsobom "na čo všetko ešte budú mať tvorcovia drzosť") a nie je to zabitý čas, ale na druhú sezónu (ku ktorej záver mocne smeruje) sa nebudem nedočkavo triasť. ()

RobLord 

všechny recenze uživatele

Sledování 1. epizody jsem nejprve vzdal. "Další levná sra*ka, která nesahá Hře o trůny, Římu, Vikingům nebo Spartakovi ani po kotníky," myslel jsem si. Později jsem se ale k Britannii vrátil a začal se bavit. Hlavně díky druidům a jejich pohanským rituálům. Nic podobného jsem na své obrazovce doposud neviděl. Britannia mi zkrátka sedla do noty. Přestal jsem k ní přistupovat jako k historickému seriálu a bral to coby zábavnou fantasy. Po závěrečných titulkách jsem pocítil známé prázdno, kdy bych si dopřál něco podobného, ale ono to k dispozici není. Těším se tedy na druhou řadu. ()

Reklama

LeoH 

všechny recenze uživatele

Upřímně řečeno jediný důvod, proč jsme to doma vůbec dokoukali, je fakt, že se jedná o dosavadní vrchol maskérské kariéry mojí dobré ženy, ale z výsledku jsme rozpačití oba. První půle se strašidelně vleče, spoléhá se na brutalitu, která nešokuje, sex, který není sexy, samoúčelné kamerové a střihové efekty a monotónně dunící muziku, která nedává šanci jakýmkoli emocionálním kontrastům (a pokud se přece jen nějakou atmosféru povede navodit, vždycky ji spolehlivě zažehná nepochopitelný úlet v podobě titulkové písničky od Donovana – jinak jsou ale titulky z celého seriálu málem to nejkoukatelnější). V druhé půlce, když se konečně trochu vyrýsují postavy a docela zajímavá mystická zápletka, začne za skládačkou z Hry o trůny, Tolkiena a dialogů jako vystřižených z osmdesátkových buddy movies prosvítat sympatická podvratnost, ale jako by se tvůrci lekli vlastního záměru nebo ho nedokázali dotáhnout do konce (nízké hodnocení nejsvéráznějšího sedmého dílu ostatně ukazuje, že příliš si zahrávat s diváckými očekáváními by se jim nemuselo vyplatit) a než se člověk naděje, přijde konec, který tak okatě kalkuluje s druhou řadou a natolik se neobtěžuje s nějakou výraznější pointou, až by to jednoho skoro urazilo. Škoda, s dovařenějším příběhem a odvážnější/cílevědomější dramaturgií z toho mohl být prima celovečerák. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

V kontextu dnešní seriálové tvorby působí Britannia jako cosi z jiného světa. Seriál který je tak odvážný, že nechává bez nápovědy diváka tápat ve věčně se opakující smyčce otázek, jestli to myslí tvůrci vážně, jestli je to tak divné schválně nebo nedopatřením, jestli to celé bude mít nějakou pointu... Člověk na to kouká a vidí, že je to divné(až blbé) ale ona je ta divnost tak precizní a přesně dávkovaná, že to jaksi nemůže být náhoda/nehoda. Když jsem se odpoutal od očekávání a přijal to jak se to na mě valilo, začal jsem si tu smažkoidní hru scénáristů s žánrem docela užívat a těšil jsem se jakou další pakárnu na mě filmaři zkusí příště.... Ze sympatií k téhle seriálové revoltě hodnotím čtyřma rudýma a jsem fakt zvědavý jestli se to v další sezóně nějak vykuklí.. Doporučuju asi hlavně lidem co rádi experimentují a mají trpělivost mazlit se devět dílů s ambivalentními pocity. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jak to říct - cítím ryzí nasrání. Tenhle seriál se mnou neskutečně vydrbal. Jsem ochoten akceptovat to fantasy pojetí, samé kecy o bozích a bláblá-mytologii, v pohodě, ale co mě vytáčí je, že projdu martyriem devíti dílů, abych na konci nedostal ani fň rozuzlení. A na 2. sérii opravdu nemám náladu po té první. Navíc 7. díl bylo čiré utrpení a mít po ruce tvůrce, udělám z nich plešatýho arcidruida. Seriály HBO mi připomínají rýmu - trvají nekonečně dlouho, táhnou se jak sopel, léčba nefunguje, jediný, co pomůže, tak prospat průběh. Scénář psal fakt ultimátní matlal, co má moc rád fekálie - skoro v každém díle se kadilo, což je činnost jistě důležitá, ale dovedu si představit, že v seriálu se bez toho obejdu. Skoro jsem si připadal, že koukám na Kancelář Blaník. Ach bohové, vy, co jste stvořili filmové tvůrce, mohli byste je za mě nakopat do zadnice? Takovou srandu už nechci vidět, alespoň pro příště budu chytřejší a vyhnu se seriálům z dílny HBO. No několik málo kladů by se asi našlo - úžasně zmalovaná Zoe a jakžtakž zajímavá linka s Eleanor. Jinak je to hovadina na čtvrtou. Ztráta času. A abych se dočkal nějaké pointy, mám se mučit soplem a kaděním v dalších 10 dílech? Zapomeňte! Nas***at! ()

Galerie (537)

Zajímavosti (4)

  • Přibližně v čase 6:05 je v původním znění velice dobře slyšet, že Galové skandují česky: „Ať žije král!“. (Daertelon)
  • Oproti první sérii, která se natáčela v České republice, se filmovalo pouze na území Velké Británie. (Yardak)
  • Historický seriál sa v České republike natáča od júna 2016, zábery vznikali v lome Veľká Amerika, tiež v neďalekej obci Mořinka, kde vyrástla kópia Stonehenge. Filmári sa pohybovali tiež v Českom raji a samozrejme v barrandovských ateliéroch. Filmový štáb bolo možné stretnúť aj pri Prahe neďaleko rieky Šembera. (sx19)

Související novinky

59. Zlín Film Festival se blíží

59. Zlín Film Festival se blíží

13.05.2019

59. ročník festivalu představí letos na 280 filmových snímků z 51 zemí světa. Hlavní téma bude s ohledem na sté výročí narození cestovatele Miroslava Zikmunda zaměřeno na objevování a poznávání.… (více)

Reklama

Reklama