Nejsilnější hlas - 1995 (2019) (epizoda)

K pilotní epizodě bych rád dodal, že ne každý se hned chytne. Tato epizoda je zaměřena na dobu před zahájením vysílání televizní stanice Fox News se svojí vizí o moderování a sdělování informací občanům USA. Jako úvodní epizoda to bylo docela super. Pro mě to probíhalo svižně, protože mám rád politikařinu. Na to, že to trvalo jednu hodinu, tak to docela uplynulo rychle. Uvidíme co přinesou další epizody. Nic méně doporučuji se aspoň na to podívat.

Shazam! (2019)

Vzhledem k tomu, že to bylo pro mě mnohem koukatelnější než Aquaman, tak bych klidně dal 4 hvězdy, kdyby závěr nebyl takový klišé. Průběh filmu je fakt skvělý. Vzhledem k tomu, že se jedná o film z DC a ne od Marvelu tak má mnohem lepší fóry než jeden mnoha snímků spadající do Avengers. A to bych fakt nečekal, když se jedná o vesmír, kde je všechno temné. Záporák (Mark Strong) je docela super, ale ve filmu je mnoho několik opakující se frází, které jsou naprosto zbytečné a docela dost poškozují film. Vzhledem k tomu, že tento vesmír má mnohem lepší filmy jako je třeba Muž z oceli, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti a Wonder Woman, tak tenhle film do tohoto vesmíru zapadá slaběji, ale ne tak, že by byl úplně mimo. Jen doufám, že ty horší časy, které přišly filmem Liga spravedlnosti jednoho dne zmizí a tvůrci budou natáčet lepší bijáky, než ty které momentálně dostáváme.

Sicario 2: Soldado (2018)

Pokračování mě ohromilo. Film si udržel momenty překvapení a zvratů z prvního dílu. Co mě trochu vadilo, že je to bez absolutní návaznosti na první díl, ale někteří to uvítají, protože jedničku třeba neviděli. Jsem rád, že na konci filmu bylo věnování hudebnímu skladateli Jóhannu Jóhannssonovi, který dělal hudbu do prvního dílu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Ze začátku po shlédnutí finální série jsem se nechtěl k seriálu vyjádřit, ale přece jen něco ze mě vyleze. Po shlédnutí finální série mi došlo, že autoři se absolutně vykašlali na pravý konec seriálu, kde všichni čekali, že to skončí pádem Západozemí. Tvůrci nechávali od začátku seriálu dávat divákům pěkný mráz po zádech z Bílích chodců. Tvůrci předpovídali pád celé krajiny a konec lidské rasy v Západozemí, ale nechápu proč tak neučinili. Ten konec by byl pro seriál perfektní, protože jste celou tu dobu mohly sledovat jak se ostatní království hašteří o železný trůn, při tom by měli věnovat pozornost něčemu horšímu. Zároveň nechápu proč tvůrci popřeli Daenerysinu vizi o zničeném Králově přístavišti Bílími chodci. Když se dopracujete k druhé sérii, tak můžete vidět jak jedna z hlavních postav, která jako jediná má v seriálu draky si prochází dveřmi, ve kterých vidí jak budoucnost, tak možná i minulost. Ta pasáž, kde je ona u železného trůnu po zkáze je vidět, jak ta budova je poničena tím, že střechou prolézali Bílí chodci. Prostě katastrofa seriálu Ztraceni se po třetí opakuje (Před Hrou o trůny si to pěkně zavařil Domek z karet, ale tam to bylo také z důvodů, že nevěděli jak to mají ukončit bez Kevina Spaceyho). Tvůrci si při natáčení závěru mohli dát na čas, aby ten konec mohly pro seriál udělat důstojný, ale to ovšem šlo hned do háje po té co dostali nabídku na natočení nové trilogie Star Wars. Místo toho, aby hleděli na celý kontext seriálu, tak hleděli pouze na kontext první řady. Vše co se dělo v poslední řadě si spojujete pouze s první sérií, protože všechno o čem se tam vlastně mluví jsou vedlejší blbosti o tom co se dělo na začátku seriálu. Vše co se pak v seriálu dělo po první sérii naprosto poslední série nenavázala. Všichni, kteří si oblíbili za bouře zrozenou Daenerys budou ve finále hodně zklamáni. Ohledně postav není poslední série jediný průser! V poslední řadě totiž chybí naprostá propojenost mezi ostatními království. Většina částí poslední série je pouze zaměřena na jedno jediné místo. To třeba u předchozích sérií nebylo. Tam totiž bylo dokonale propracované propojení mezi ostatními částmi Západozemí. Takže můj finální úsudek je, že si seriál užívejte do 7 série, ale dál už nekoukejte!!! Pro mě se finální řada nikdy nenatočila a nikdy se neplánovala. Radši zůstanu v iluzi, že se tvůrci rozhodli konec seriálu nenatočit. Poslední řada je na Zlatou malinu speciálně pro Davida Benioffa a D. B. Weisse za nejhůř odfláknutý závěr seriálu.

Alien: Isolation (2019) (seriál)

Tento seriál bych nepovažoval ani za seriál. Jde spíše o animované výtržky ze hry Alien: Isolation. Jediný co na seriálu není výtržkem jsou momenty, kdy Amanda Ripleyová si dělá zvukový záznam po explozi Sevastopol Station. To je jen takový menší bonus k dohrané hře. Na tomto seriálu je super střih. Lidi co to stříhali věděli kdy mají správně useknout epizodu. Docela dost velkou slabotou na seriálu jsou momenty, kdy se rozhodli tvůrci brát záběry z jiného pohledu než z první osoby, protože pokaždé když dojde na prostřih mezi animovanou scénou a hranou scénou, tak jdou značně znát rozdíly v animaci a kvalitě grafiky postav. Seriál můžete vidět na youtube kanále Alien Anthology.

Pravdivé lži (1994)

Ze začátku je děj filmu pro některý pomalý, ale v půlce film nabere na obrátkách a začne být akční, tak jak to jen jde! Závěr filmu je nepřekonatelný, šílený, ze čtvrtiny dramatický a ze zbytku komický!! 4 hvězdy si to opravdu zaslouží. Kdyby byl začátek svižnější, tak neváhám a o jednu hvězdu zvýším.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Na moje poměry byl začátek filmu a jeho průběh tak trochu průměrný. Nepřišlo mi to ani moc vtipný. Ale závěr byl skvělý! To tvůrcům musím uznat, že zakončení této trilogie se jim hodně povedlo. 4 hvězdy.

Mládeži nepřístupno (2013)

Jediné co mě na tomto snímku pobavilo byla pasáž s Halle Berry. Jinak ostatní scény buď nebyly k smíchu, nebo byly k poblití.

Barry - ronny/lily (2019) (epizoda)

Proboha! Z finále jsem málem chtěl zvracet. Začátek byl super, ale závěr byl k poblití.