Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tohle už po stylové stránce není Smrtonosná past. Je o velmi dobře propracovaný akční / krimi / thriller, který nešetřil vůbec na ničím. Po hudební stránce jde úplně o jinou ligu a to samé platí pro příběhovou stránku, která je hodně zaměřená na hacking. Perfektně zvládnutý a skvěle napínavý příběh. Moc jsem se u toho bavil.

Gravitace (2013)

Naprosto nádherný snímek o překonávání životních překážek. Sice jsou ve filmu momenty, kdy si řeknete, že hlavní postava měla něco udělat v dané situaci jinak, jako třeba nesundavat si skafandr, když hoří na palubě, ale to není až tolik podstatné, protože nevíte, co by jste dělali v ten daný moment vy v takové situaci. Snímek mě naprosto uchvátil po všech směrech. Hudba je ve filmu naprosto perfektní. Dodává filmu až vyloženě hororovou atmosféru. Snímek patří mezi jedny z mých deseti nejoblíbenějších.

Jak jsem poznal vaši matku - Jak vaše matka poznala mě (2014) (epizoda)

Normálně nepíšu komentáře k jednotlivým epizodám seriálu obzvláště u těch, u kterých jsem nehodnotil skoro ani jeden díl, ale k tomuhle se vyjádřit prostě musím. Celý seriál je ukazován z pohledu Teda Mosbyho jak se postupně dopracovává ve vypravování k tomu jak poznal matku jeho dětí, ale sám nikdy nevyprávěl příběh matky jeho dětí jak ho vlastně poznala. Tak natočili tuhle epizodu a zapletli matku do některých časových událostí v seriálu, kde se mohly potkat, ale minuli se. Od začátku až do konce mě epizoda hrozně zajímala. Nebyla jednou z dalších komických epizod tohoto seriálu, ale byla spíše více zaměřená na drama. Tohle je jedna z mála epizod, který jsem velmi intenzivně prožíval. Příběh matky super, jenom je škoda, že nevyprávěli její příběh současně s Tedovým. Mohla být v seriálu prakticky od začátku až do konce a nic by tím nezkazily.

Tiché místo (2018)

Měl jsem podle traileru od filmu mnohem větší očekávání. Čekal jsem naprosto jiný vývoj děje. Rozhodně byl zajímavý a nebyl nudný, ale vadili mi ty zbytečně překroucené situace, které ve filmu vůbec být nemuseli. Konec je useknutý příliš brzy. Je udělaný tak, aby jste si sami domysleli co se ve finále nakonec stalo. Lepší by bylo, kdyby to mělo konec více uzavřený. Nepůsobilo to jako Horor, ale jako Sci-Fi / Thriller super.

Bumblebee (2018)

Transformeři jsou celkově hloupý. Jednička byla super, ale od druhého dílu to šlo s nimi ke dnu. Jelikož poslední dobou nic zajímavého nevycházelo, tak jsem si řekl, že se tedy kouknu. Nic jsem si od toho nesliboval. Šlo pouze o průměrný film. Ničím zajímavý, hloupý, ale vizuálně vytuněný. Sice patří k těm lepším dílů z Transformers, ale není to tak super. Titulky mě v závěru pobavili. Executive producer Michael Bay a Steven Spielberg (Spielberg?? a produkoval takovou hovadinu? :D To prostě nepochopíte).

Rychle a zběsile 8 (2017)

Děj byl možná vymazlenější, ale ve finále jde o stejnou blbost, jako vždy. Akce přehnaná. Honičky stojí za prd. Jediné co je super jsou bitky.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Jason Statham jako záporák ušel. Gal Gadot tu měla ve filmu titulek v hlavních rolích, ale místo toho, aby ve filmu byla, tak použili výstřižky z archivních záběrů. Děj byl opět hloupý a neoriginální. Jediné co stálo ve filmu za to je nášup hloupých akčních scén. Souboje byli super, ale auta ve vzduchu už byli trochu moc, stejně jako skákání s autem z budovy do budovy.

Rychle a zběsile 6 (2013)

To co se mi líbilo na Rychle a zběsile 5 se v šestce vypařilo. Děj nebyl nijak výrazný. Byl jednoduchý a nijak chytrý. Honičky v autech začínají mít vady jako v ostatních dílech. Působí velmi uměle a nahraně. Postava Dwaynea Johnsona nabrala na trapnosti a hlouposti. Začal se chovat jako naprostý buran, který neví coby (Jak mohly z takového sympaťáka udělat takovýho vola?!). Pětka měla jen jednu chybu, která se vymykala fyzice. Tenhle díl jich měl asi tisíc!! Po pátém dílu jsem tedy čekal něco víc. Hrozně mě pokračování zklamalo. Už je z Rychle a zběsile zase ta taková blbost, za kterou jsme ji měli. K závěru se radši ani nebudu vyjadřovat.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Abych pravdu řekl, tak první díl mě vůbec ničím nezaujal. Přišel mi celkem hloupý a bez zápalu, ale bylo to koukatelný. Když jsem zjistil, že další díly jsou mnohem horší, tak jsem si řekl, že nemá smysl se na to vůbec dívat. Teprve když vyšel tento film a viděl jsem jaké má hodnocení, tak jsem si řekl, že radši předchozí díly nějak přeskočím a rovnou kouknu na tenhle. To bylo poprvé co jsem se při sledování Rychle a zběsile nenudil. Začátek filmu byl překvapivě rychlý. Pak děj se trochu zpomalil, ale pořád vás zajímalo co z toho nakonec vyleze. Vadila mi tam jedna konkrétní scéna, kdy Vin Diesel a Paul Walker skočí s autem do vody. Sice to bylo thrillerující, ale ve finále jak padali z velké výšky, tak jste si řekly, že tohle by nemohly nikdy přežít. Dosazení Dwaynea Johnsona do role agenta, který má za úkol zavřít všechny do vězení byl celkem dobrý nápad. Perfektně se na tu roli hodil. Připojení Gal Gadot do příběhu byl taky super, ale škoda je, že ve finále neměla tak výraznou roli jako ostatní. Po příběhové stránce je to luxus, ale problémem je, že se některé momenty fixují na předchozí díly, které se tolik nepovedly, a které nechcete ani vidět. Hrozně se mi ale líbilo utíkání před agenty v Riu. Ty scény jak lezou ze střechy na střechu je prostě super. Závěr celého filmu je pecka! Hrozně se mi líbili ty destrukce aut v ulicích a nejen to nádherně zachytily na kameru, ale vypadalo to i opravdově. Nepůsobilo to uměle jako v ostatních dílech. Za mě 4 hvězdy. Takhle by se měl děj Rychle a zběsile vyvíjet dál.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Normálně se nevyjadřuji k seriálům dříve, než je dokoukám až do konce, ale k tomuto seriálu mám zapotřebí vyjádřit se už teď. Zprvu se mi seriál líbil. Byl dech beroucí, tragický, nepředvídatelný a po scenáristické stránce vynikající (do první série). Ve druhé sérii už začali vznikat zmatky ve scénáři. Postavy, které se vám jevily sympatické se vám najednou zhnusily. To není chyba herců, ale je to chyba spíše scénáristů, protože v první sérii vynaložili úsilí, aby jste si ty postavy oblíbili a pak zničeho nic najednou začnou jednat nelogicky a stupidně. Po smrti postavy Shanea vše šlo do kopru. Začátek třetí série už byl totálně mimo. Seriál už byl pouze brutální a nechutný. Veškerá sympatie pryč. Po dějové stránce možná ještě dostačující, ale čím víc sleduji tu nesmyslnou brutalitu, tím víc chci ten seriál vypnout. To je vše co chci vyjádřit k ději a k postavám seriálu. Teď se chci spíše zaměřit na funkci Zombie v seriálu. V první sérii bylo dobře vysvětleno v jaký moment dojde k přeměně z člověka na chladnokrevné vraždící a chodící monstrum. Hezky bylo ukázáno jaké funkce v člověku se po úmrtí nastartovali a jak virus vlastně celkově fungoval. Problém se zombie nastal až ve druhé sérii, kde vysvětlili, že když mu odseknete hlavu od těla, tak hlava vlastně bude dál fungovat, což je vlastně nesmysl. V okamžiku kdy dojde oddělení přístupu krve do mozku automaticky má mozek přestat pracovat, protože už nemá díky čemu fungovat. To je věc, kterou si tvůrci vycucali z prstu, místo toho, aby seriál více přiblížili k realitě. Vypadá to, že třetí série tohoto seriálu bude mou poslední, protože tohle vymyslel nějaký úchyl, který měl až moc krvavé představy o apokalypse.