TheSpearCZ

Filmy, Seriály, Hudba a Wrestling

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 14.10.2019  20:03
    Anna (2019)

Po Atomic Blonde a Red Sparrow jsem se konečně dočkal parádního špionážního thrilleru s ženskou hlavní postavou. Nutno pochválit samotný styl vypravování příběhu, osobně se mi ve filmech většinou nelíbí přeskakování v čase, jenže tady se na tom naopak staví a úplně v klidu se v tom dá vyznat. Nezklamala ani sexy Sasha Luss, ale také ostřílené stálice jako Cilian Murphy nebo Helen Mirren. Překvapily mě hlavně akční scény (restaurace top) a našla se i spousta nečekaných zvratů. Lepší 4*

• 13.10.2019  21:21
    Fabrika (2018)

Rusové jsou tento rok zárukou kvality a Jurij Bykov nám tentokrát přinesl podle mě nejlepší letošní ruský snímek s jednoduchým námětem, který odstartoval psychologickou hru s výbornými dialogy a hereckými výkony. Nemůžu opomenout ani reálné přestřelky a podle mě samotným highlightem filmu je hra na kočku a myš ve tmě. Líbí se mi, že pořád vycházejí filmy, kde nevíte co si na Vás režisér připravil a co se vlastně stane v další scéně. Čisté 4*

• 8.10.2019  21:55

La Llorona bohužel doplácí na tzv. "Conjuring syndrom", čímž mám na mysli, že jak jsou v hlavní roli děti, automaticky víme jak to všechno dopadne a ani tady tomu není jinak. Do toho se to strašně vleče (i přes krátkou stopáž) a hlavně filmu jednoduše chybí základní prvky kvalitní duchařiny - žádná atmosféra, zajímavé lekačky nebo snad nějaký plotwist na konci... ničeho z toho jsem se nedočkal a jedná se tak nejspíše o nejslabší článek celého Conjuring universa, což už samo o sobě něco vypovídá. I Nun se mi teda líbila více. Lepší 2*

• 7.10.2019  21:43
    WWE Hell in a Cell (TV pořad) (2019)

Už dlouho mě vyloženě nenasrala nějaká PPV tak, jako tahle. Samozřejmě kvůli Main Eventu, který byl nezvládnutý ve všech směrech. Ať už kvůli špatné viditelnosti v aréně i televizi kvůli červenému světlu, absolutně katastrofálního budování Fienda, který vykopne ze všeho možného ještě 10x více než Románek Reignsů a do toho ten samotný konec, kde už jsem se jen sarkasticky usmíval a říkal si, jak někdo může takovou slátaninu vůbec vytvořit a ještě si u toho myslet, jaký to je skvělý nápad. Tohle nemělo s wrestlingem nic společného a zaslouženě se jim také dostalo během a po ME skandování "Refunds" a "AEW". Jedna hvězda pouze za slušný opening (Lynch vs. Banks), ostatní zápasy byly nudné a sloužily pouze jako výplň pro ten debilní Main Event. 1*

• 5.10.2019  00:30
    Joker (2019)

Největší DC lákadlo roku, které mě zprvu po prvních trailerech vůbec nezaujalo, ale postupně jsem si k němu našel svoji cestu a ve finále i po výborných ohlasech jsem byl hodně natěšený na premiéru a rozhodně neodcházím zklamaný. Ukázalo se totiž, že i DC umí udělat výborný film bez jakéhokoliv napodobování Marveláckého stylu a tohle je rozhodně cesta, jak začít opět tvořit výborné DC filmy. Osobně jsem se asi nejvíce bál Joaquina Phoenixe a jeho výkonu jako Jokera, ale jak se ukázalo... úplně zbytečně. On je momentálně jeden z nejlepších herců a srovnávání s dnes již legendárním výkonem Heatha Ledgera v Dark Knightovi bych vůbec nedělal. Přeci jen Phoenix hrál samotný vznik Jokera, kdežto Ledger ho hrál poté a za mě jsou oba geniální. Poté musím vypíchnout neskutečný soundtrack, který se opravdu povedl a působil na mě asi tak silně, jako tomu bylo v letošním Chernobylu. Jinak jsem doopravdy zíral jak moc Todd Phillips do detailů vystihl 70's New York / Gotham, a s tím souvisí i výborná kamera záběrů právě hlavně když Joker prochází těmito ulicemi a snad co každý druhý záběr, to nějaké panorama nebo unikátní záběr města, který jsem jinde ještě neviděl. Celkově se jedná o parádní psychologii, kterou podle mě ne každý pochopí, ale rozhodně se jedná o nejlepší snímek od Dark Knight Rises. Lepší 4*

• 28.9.2019  01:14
    Kořist (2019)

Alexandre Aja, režisér dnes již legendárního Hills Have Eyes nám přinesl solidní survival thriller s aligátory, kteří rozhodně mají můj respekt pokaždé, když jsou na scéně. Stopáž tady tomu dosti pomáhá, nic se neoddaluje a jde se rovnou na věc, což je rozhodně dobře. Samotné herecké výkony nezklamaly, napětí si to drží po celou dobu filmu a došlo i na nějaké to gore (sice se drží v míře, což u Aji není zvykem, ale mě to osobně vůbec nevadilo). Jen v první polovině ty samotné dialogy byly strašně otravné, ale ve druhé části se to úplně otočilo a konec jsem si vyloženě užil. Víc takových bych prosil. Čisté 4*

• 19.9.2019  22:11
    Gran Torino (2008)

Příběh o veteránovi, který se s nikým nesral, byl rasistický a nerozuměl si ani se svojí nutno říci prohnilou rodinou. Naštěstí potkal svoje korejské přátele, kteří ho poslali na správnou cestu a tenhle snímek ze mě vydal maximum emocí, jako troufnu si říct, ještě žádný film předtím. Clint Eastwood v jeho nejlepší roli a nejlepším filmu zároveň. Na konci a u finálních titulků jsem bulel jak želva a doteď nechápu jak může mít film jakým je Gran Torino v sobě tolik lásky. 5*

• 17.9.2019  00:16
    Parazit (2019)

Parasite je mistrovské dílo, které dokáže v průběhu filmu měnit různé žánry a nutno dodat, že ať už se jedná o černou komedii, sociální drama nebo čistý thriller s hororovými prvky, tak exceluje v každém žánru jednotlivě a takový snímek jsem opravdu ještě neviděl. Pon Džun-ho si dokonale vyhrál jak s režií, tak se scénářem, který je rozhodně originální a to je něco, co dneska těm ostatním filmům prostě chybí. O všech hlavních postav si rychle uděláte obrázek a překvapivě se tu nenašel jediný jihokorejec, který by mi lezl na nervy, o to více si cením herců jako takových, protože hrají první ligu a hází všechny přeplacené hvězdy z Hollywoodu do věčných lovišť. 130 minut uběhlo jako voda a já se tu teď po dokoukání rozplývám v záchvěvu všech emocí, které snad můžu v jednu chvilku vyplavit a můžu se jen poklonit a poděkovat režisérovi za tenhle masterpiece. Po zásluze získaná Zlatá Palma. 5*

• 14.9.2019  17:39
    City of Lies (2018)

Slušná investigativní kriminálka, která cílí hlavně na minoritní skupinu lidí, kteří mají rádi hiphop a celkově hudbu The Notorious B.I.G. a 2Paca... nemyslím si, že film zaujme někoho dalšího. Styl vypravování je sice dobrý, ale celkově je to strašně zdlouhavé a dá se v tom jednoduše ztratit. Jediné plus vidím v Deppovi, který nezklamal a je radost se na něj koukat. Čisté 3*

• 8.9.2019  13:47

Dobře obsazení herci spláchnuti absolutně nezáživným filmem s nulovým napětím, atmosférou nebo snad gore. Nudnější kravinu těžko uvidíte. 1*

• 6.9.2019  16:36
    Godless (TV seriál) (2017)

Netflix opět nezklamal a naservíroval nám stylový Western, který je společně s Punisherem seriálem roku 2017. Ačkoliv se většina dílů nese v pomalejším tempu, tak to tu mám absolutně bez výhrad. Kralují tomu hlavně herecké výkony všech postav včele s úžasnou ústřední dvojicí Daniels/O'Connell, do toho je to výborně natočené a celkový příběh rozhodně zabaví. Poslední díl a finální přestřelka patří k tomu nejlepšímu, co nám tento žánr může nabídnout. /85%/

• 2.9.2019  22:28

Za mě nečekaně nejlepší díl série a jedna z nejlepších vyvražďovaček poslední dekády. Film jednoduše nastaví od začátku velice intenzivní tempo, že je hned konec a člověk opravdu chce, aby byl film ještě o ten kousek delší. Rambovi zabití jsou ještě desetkrát tolik efektivnější a krutější než předchozí tři díly dohromady a highlightem je určitě Rambo se svým lukem a nožem. Jediná škoda (velká škoda!) je ta, že film není delší a samotný konec, kterému by právě delší konec rázně pomohl. Každopádně ale velká spokojenost. Lepší 4*

• 30.8.2019  00:21
    Rambo III (1988)

Trojka Ramba je opět přímočaré béčko přesně jako druhý díl, ale tentokrát se přesouváme do Afghánistánu a je to jednoduše zajímavější a koukatelnější než onen druhý díl. Rambo je stále nesmrtelný frajer a já si nemůžu na nic stěžovat. Vypálená rána nábojem top. Lepší 3*

• 26.8.2019  21:48

Ready or Not krásně splňuje svoje žánry, protože se doslova jedná o hororový thriller s dávkou zvrhlé černé komedie do toho a ta kombinace je prostě parádní. Je to vtipně šílené, napínavé a rozhodně to nezklame ani fanoušky gore. Ale hlavně mě překvapila samotná nevěsta v podání Samary Weaving, která svým šarmem a herectvím pomáhá celému filmu a zvedá ho ještě výše. Konec mi potvrzuje, že není třeba logiky, aby si člověk film užil. Slabší 4*

• 26.8.2019  21:47

Tenhle film je důkazem toho, že dvojka Rodriguez - Cameron si opravdu rozumí, protože zpracovali takřka úžasný svět, s povedenými postavami a dokonalým příběhem. Alita má výhodu v tom, že těží z předchozích podobných podprůměrných filmů, které nebyly tak úspěšné nebo byly rovnou propadáky (hello Mortal Engines, Ghost in the Shell). Jediný takový snímek, který se dá rovnat Alitě je loňský Ready Player One, který je u mě přeci jen ještě o kus výše. Upřímně bych z tohoto světa viděl ještě pár dalších snímků, nějaký příběh v samotném Salemu by nemusel být vůbec špatný, ale nemůžu si pomoct, tady tomu ten otevřený konec jen uškodil, což je veliká škoda, protože jsem si 90% filmu liboval. Lepší 4*

• 21.8.2019  23:43

Film z osmdesátek ani knihu od Kinga jsem nečetl, takže to tu nebudu porovnávat, ale po velice dlouhé době se nám tu objevil mainstream horor, který je originální a má takřka vše, co od kvalitního hororu očekávám. Líbí se mi na tom hlavně to, že se nejedná o čistou duchařinu, ale spíše se sází na lekačky (pár povedených se tu najde) a když do toho připočtu i nějaké to gore (Achillova šlacha s vykukujícím mozkem jsou top) a atmosféru celého (h)řbitova, tak si na tyhle aspekty nemůžu vlastně vůbec stěžovat. Herecky je to poskládané také dobře, jen jediné co vadí je nudnější druhá polovina filmu, kde mi přišlo, že se to vlastně celé tak nějak úplně zbytečně protahuje i vzhledem k už tak krátké stopáži, ale jsem schopen tohle přehlédnout. Jeden z těch lepších tento rok. PS. A ta sestra s deformovanou páteří... udělat o ní horor, moc prosím. Čisté 4*

• 21.8.2019  15:16
    Rocketman (2019)

O Eltonovi jsem před filmem věděl jen to, že to je známý zpěvák (klavírista) a jeho nejpopulárnější písničku Rocketman, ale musím říci, že jsem příjemně překvapen. Jeho život byl celkově zajímavý, takže se nestalo například to, že bychom museli koukat na nudný a nezajímavý životopisný film. Hlavně mě překvapila muzikální část filmu, která byla nejspíše nejlepší věcí na celém filmu. Jeden z těch lepších životopisných / muzikálních snímků. Lepší 3*

• 15.8.2019  23:11
    Syn temnoty (2019)

Pro člověka, který obecně na horory moc nekouká, se to může jevit jako nadprůměrný horor se zajímavým námětem, ale pro někoho, kdo má již nějaký ten horor nakoukaný se jedná o "klasiku" s nevyužitým potenciálem hlavního hrdiny. Ale musím uznat, že scéna se střepem v oku a autem ve vzduchu byla vážně něco. I proto za Čisté 3*

• 13.8.2019  21:07
    Špión (2015)

Další z mých restů jsem dohnal a tentokrát jsem příjemně i nepříjemně překvapen. Spy je samo o sobě nadprůměrná komedie s dobrou Melissou McCarthy v hlavní roli a vedlejším super Stathamem a dá se říct, že celé dvě třetiny filmu jsem byl spokojený, ale z nějakého nepochopitelného důvodu to potom přešlo na úplně tuctovou komedii a konec je vyloženě trapný. Když to ale shrnu, tak jsem se bavil a to je to hlavní. Čisté 4*

• 3.8.2019  23:24

Už se těším na výlev fanoušků Rychle a zběsile a na to, jak tahle série podle nich "již není o autech a jaké to je Sci-Fi". Je pravda, že tento film nemá žádnou větší spojitost se sérií, ale právě proto je podle mě zábavnější než všechny díly F&F a když už si něco bere, tak jen to nejlepší, tím narážím na hlavní postavy Johnsona se Stathamem, kteří jsou za mě nejlepšími postavami v již zmiňovaném F&F (oproti strašnému Vinu Dieslovi) a když tady do toho připočteme parádního záporáka Idrise Elbu a sexy Vanessu Kirby, tak se nám to tu vlastně sešlo takřka k dokonalosti. Velkým plusem je podle mě samotná (ne)chemie mezi Rockem a Stathamem a to jejich neustálé vzájemné "pošťuchování" a jejich hlášky, které jsou opravdu parádní a trvají po celou dobu filmu. Dlouho jsem to měl za pět hvězd, ale poté přišla doslova stupidní část v Samoi, která se prostě neměla uskutečnit, ale krom toho si nemůžu stěžovat na nic, a přesně takhle si představuji akční film v roce 2019. Lepší 4*

• 31.7.2019  00:13
    Čelisti (1975)

Kdybych nevěděl, že se jedná o Jaws, tak bych tady tomu dal za upocené tři hvězdy a šel bych dál, jenže vzhledem k tomu, co málo Spielberg k tomuhle filmu měl, a přesto dokázal natočit lehce nadprůměrný horor se žralokem v hlavní roli, tak mu musím samozřejmě přidat. Musím vyzdvihnout hlavně hudbu Johna Williamse, která je doteď jedna z nejlepších vůbec. Potěšil i Roy Scheider v hlavní roli. Jaws jsou prostě kultovka, kterou nikdo nemůže zapřít a především se jedná o jeden z přelomových snímků. Slabší 4*

• 26.7.2019  23:05

Po nic neříkajícím začátku bych vůbec neřekl, že se bude jednat o tak povedený film, jakým Fight Club je. Jak říkám dlouho se nic pořádného nedělo, ale poté se to celé začne stupňovat, Fincher dokonale staví atmosféru, která se buduje po celou dobu filmu a vrcholí dokonalým twistem, kterým je právě Fincher tak známý. Nemám tu ani nic proti filmu, svět je krásně temně vykreslený, Edward Norton tu hraje první ligu a scénář i samotný děj je jednoduše parádní. Až na ten zmiňovaný pomalý začátek (který má ale svůj účel!), je film velmi inteligentní a na dnešní dobu dost vzácný. Film, o kterém budete ještě hodně dlouho po zhlédnutí přemýšlet. Čisté 4*

• 24.7.2019  22:18
    To (2017)

Na IT jsem se doslova přemlouval skoro dva roky a konečně po zhlédnutí musím uznat, že to byla chyba. Vůbec nejvíce mě překvapilo, jak moc IT ani není o hororové stránce filmu (samozřejmě o horor se také jedná a určitě to je jeden z těch lepších za poslední dekádu, možná vůbec nejlepší), ale je to o celkovém významu přátelství, loajalitě a důvěře ke svým kamarádům, což krásně vystihuje dnešní dobu, kde jsou právě s těmihle aspekty velké problémy. Co se týče postav, tak Pennywise je TOP záporák a těch je sakra málo... přesně nějaký takový tu delší dobu chyběl. Jinak mě již dlouho nikdo vyloženě neštval tak, jako ti tři kluci - hajzlové. Na film jako takový nemám jedinou velkou výtku, režijně i scénaristicky to nemá chybu, jen mi možná trochu vadilo, že všechny děcka - hlavní postavy nedostaly tolik času, což se dá chápat a přesně proto se těším na letošní druhý díl a mám tak velká očekávání. Čisté 4*

• 19.7.2019  23:55
    Rambo II (1985)

Na můj vkus je druhý Rambo až moc přímočarý, opět vysype hangár zásobníků, začíná válku ve vzduchu s helikoptérami a dokonce střílí výbušniny z luku. Jen se z toho teď stalo akční béčko. Čisté 3*

• 19.7.2019  14:48

Dnes již legendární první díl Ramba, který je dle mého kult akčních filmů s absolutně skvělým Stallonem, kterému role bývalého veterána z Vietnamu sedla jako prdel na hrnec. Právě jeho výkon tento film vyzdvihl zaslouženě vysoko a společně se Schwarzeneggerem se stali top herci osmdesátých let. Bohužel pět hvězd dát nemůžu hlavně za ten "průměrný" konec, kde mi přišlo, že to celé tak nějak upadalo. Každopádně slušná jízda! Lepší 4*

• 17.7.2019  19:48
    Potomek (2019)

Letošní rok je vskutku hororový a upřímně si nepamatuji, kdy bylo v kinech tolik hororů. No o kvalitě těchto snímků můžeme polemizovat, ale Prodigy i přes nezáživnou druhou polovinu společně s nesmyslným koncem bude u mě určitě v předních příčkách tohoto roku a to hlavně kvůli výbornému začátku, kde se našly minimálně dvě kvalitní lekačky. K tomu to bylo dobře natočené a samotná reinkarnace se jeví taky jako originální nápad. Čisté 3*

• 11.7.2019  00:56
    Kursk (2018)

Po (před) Černobylu(lem) se nám dostavuje dost nejspíše druhá nejznámější katastrofa v dějinách Ruska. Řemeslně je všechno natočeno dobře, ale chybělo mi nějaké větší zapojení posádky, protože kromě hlavní postavy nedostal skoro nikdo čas se ukázat a za mě by zrovna oni měli být tím středobodem filmu. Bez toho musím ale herecké výkony vyzdvihnout. Matthias Schoenaerts skvěle zahrál hlavní postavu a starý Max von Sydow byl jednoduše úžasný záporák. Jinak se tu opět potvrzuje, že nejhorší katastrofy jsou ty, které se doopravdy staly a už jen ta představa, že od téhle katastrofy neuběhlo ještě ani 20 let a už v té době byl prezidentem Putin je opravdu děsivá a já jen doufám, že tahle ta ruská nadřazenost nezpůsobí žádné další oběti. Čisté 3*

• 9.7.2019  23:44
    Odporná hra (2011)

Vile je krásným důkazem toho, že i nízkorozpočtový horor s krátkou stopáží a jednoduchým námětem, může být koukatelný. Jde se od začátku na věc (na torture), které je tu opravdu brutální a to co si ve filmu postavy zažily, opravdu nikdo nechce. Jinak se pořád něco zajímavého děje, asiatka byla opravdu nesnesitelná a finále překvapilo a potěšilo zároveň. Určitě jeden z mnoha podhodnocených filmů tady a pokud někdy budu muset někoho mučit, vím kam se obrátit. Lepší 3*

• 7.7.2019  19:33
    Podfukářky (2019)

Na Hustle jsem šel do kina bez jakékoliv známosti o tomto filmu, tudíž jsem neměl vůbec žádná očekávání a to se mi ve výsledku vyplatilo. Celkově film jako komedie funguje, jen to v některých pasážích není vtipné, ale na druhé straně jsou momenty, které jsou opravdu zábavné a Rebel Wilson je jednoduše výborná. Mě ale potěšila hlavně Anne Hathaway, která mi film od filmu potvrzuje, že ona je momentálně nejlepší herečkou. Ona dokáže zahrát v jakémkoli filmu / žánru na výbornou a nemůžu se jí nabažit. Každopádně film je lepším průměrem a jako oddechovka to zafungovalo. Lepší 3*

• 7.7.2019  19:24
    Bodyguard (TV seriál) (2018)

Bodyguard je určitě jeden z nejlepších akčních / drama seriálů za poslední dobu s pěkným britským nádechem a výborně hrající dvojicí Richard Madden a Keeley Hawes (Ministryni hrála opravdu úchvatně). Našlo se tu taky pár velkých, a neočekávaných zvratů, které si mě hned podmanily a velice napínavý konec mě jen utvrdil v tom, že tahle šestidílná pecka mi v hlavě jen tak nevyšumí. /85%/

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12