• Krátkometrážní
  • Sportovní

Blade (1998)

Blade funguje jen a pouze jako jednorázová akční béčkovka a i to už je na pováženou, jinak tu není moc co řešit - Wesley dle mého příliš úžasnou hereckou kariéru neměl, tohle je jedna ze dvou jeho nejznámějších rolí a kromě nezáživných až trapných hlášek nic nepředvedl. Námět s upíry nezajímavý i na tehdejší dobu a závěrečné finále je slabé jak čaj. Slabší 3*

Hon (2012)

Tohle je teda pořádně silný dánský kafe. Ten film v sobě nese takových negativních emocí a nenávisti v reálné podobě, že se o tom jen těžko píše a člověk to prostě musí vidět na vlastní oči, aby pochopil. Všechny postavy se tu k Madsovi chovají jako naprostá hovada a spolu s jeho úžasným hereckým výkonem se z tohohle nenápadného filmu stala kultovní záležitost. Dvě hodiny severského dramatu snad nikdy nebyly intenzivnější, což vrcholí až v samotné poslední scéně. Thomas Vinterberg s jeho nejsilnějším počinem. 5*

Od soumraku do úsvitu (1996)

Ulítlá šílenost Tarantina s Rodriguezem, ve které jdou nejvíce vidět rukopisy obou režisérů. Rodriguezovi akční sekvence, Tarantinovi úchylky, dva rozdílné žánry (upíři byli bohužel oproti geniální první polovině velký propad), parádně hrající George Clooney a legendární nohy Salmi Hayek - je to blbost, je to legrace, je to všechno čím chcete, aby tenhle film byl. Čisté 3*

Hříšný tanec 2 (2004)

Oproti jedničce je to opravdu o dvě třídy horší film, nejlépe se od tohohle porovnání rovnou oprostit a nahlížet na něj jako na něco, co nemá s Hříšným tancem vůbec nic společného. Bez toho je to ale stále pouze blbina, která nepřesvědčila ani scénářem a ani vybranými herci. Na taneční scény se koukat dá. Čisté 2*

12 opic (1995)

Tady jsem bohužel pochopil, že styl Terryho Gilliama nebude nikdy pro mě, a to díky jeho komplikovanému vyprávění, které mi neumožnilo si tenhle jinak dobrý Sci-Fi námět s naprosto dokonale zahraným bláznem Pittem a devadesátkovou stálicí Willisem naplno vychutnat. A to je velká škoda, kterou však nezazlívám režisérovi. Čisté 3*

Menu (2022)

The Menu má mnoho nápadů, které šly jinak či daleko lépe rozvinout, samotný film je mnoha věcmi, ale vyloženě ničím zároveň, velký paradox, když to tak píšu, ale fakt tomu tak je. Především tajemno první poloviny, kdy divák opravdu neví, o co šéfkuchaři a celé restauraci kráčí je skvělá, ta druhá už se mění v úplně něco jiného a stává se to až takovou nepřirozenou komedií/satirou, která mi sem úplně neštymovala. Co ale film táhne jsou herecké výkony, šéfkuchař Ralph Fiennes zahrál s naprostou grácií a pěkně mu sekunduje v hlavní roli Anya Taylor-Joy, která tu má jako jediná alespoň slušně napsanou a využitou postavu. Lepší 3*

Million Dollar Baby (2004)

Tohle jsou přesně ty Eastwoodovská dramata, díky kterým budu mít Clinta navždy v paměti. V první polovině skvělý motivační boxerský příběh o vzestupu překvapivě dokonale zahrané Hilary Swank a v té druhé zase smutné drama, které z diváka v komorní atmosféře a s pouze hrstkou postav dokáže vyždímat každičkou slzičku. Silný námět a geniální herecké výkony trojky Morgana Freemana s Hilary Swank jsou momenty, díky kterým si budu Million Dollar Baby pamatovat. 5*

Black Adam (2022)

Definice "na oko dělaný superhrdinský film" nebyla nikdy silnější. Tady je to hlavně o efektech a vizuálu než o námětu a samotném ději, který je doslova prázdný. Dwayna Johnsona jsem si před zhlédnutím prvních fotek a trailerů dokázal jen těžko představit jako superhrdinu, ale i tady ukazuje, že dokáže zahrát i jiné postavy než komediální vtipálky. Naopak Justice Society byla absolutní souhrou nesympatické tragédie, když to nezachránil ani Pierce Brosnan, to už je co říct. Každopádně film jako celek si ani nehraje na nic složitého, je to jen jednoduchá oddechovka, ale i ty jsou potřeba. Takže jednou pobavilo, jednou zabavilo a s připočtením parádní potitulkové scény z toho vyplývá čistý průměr. Ale teď už bych prosil od DC zase nějakou kvalitativně odlišnou záležitost. Čisté 3*

Kouzelný čas Vánoc (2020) (TV film)

Pokaždé na konci roku dávám místo těmto podobným vánočním snímkům a hle, tenhle se mi zrovna líbil. Povedený a zajímavě vykreslený námět s pěknými herci v hlavních rolí a lehkým nádechem Vánoc, to mi k potěšení úplně stačí. Lepší 3*

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tohle je jeden z těch nejvíce kouzelných filmů, co existuje a musí se líbit snad všem dětem i dospělým. Tim Burton tady stvrdil svůj smysl pro ulítlost, tady to vyloženě srší nápady ze všech stran, Wonky továrna je absolutní kreativní dokonalost a právě Burtona již několikátá spolupráce s Johnnym Deppem je tím faktorem, proč to tak na člověka zapůsobí. Je to od srdce dělané asi právě jako Wonky čokoláda a sekvenci, kdy se najde poslední zlatá vstupenka a následuje rodinná scénka v domě si budu ještě dlouho pamatovat. Zahřálo na srdíčku. 5*