poster

Saw: Hra o přežití

 • USA

  Saw

 • Slovensko

  Saw: Hra o prežitie

 • Slovensko

  Hra o prežitie

 • Nový Zéland

  Saw

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 99 min

Externí recenze k filmu (9)

 • CinemaView.sk (Rasťo Haraga) ****

  "Nie som až taký fanúšik thrillerov, ale tento film ma dostal. Vynikajúca réžia, scenár, kamera, hudba. Saw je podľa mňa jeden z najlepších filmov, čo som v poslednej dobe videl. Len škoda nie až tak oslnivých hereckých výkonov. Kto je ale pripravený na film, v ktorom nie je všetko tak, ako sa zdá,…" (více)

 • Dokina.cz (Šimon Šafránek)

  "Saw je divoká tour de force, kterou lze připodobnit k náboji kapely NIN (ostatně hudbu spáchal jejich spolupracovník Charlie Clouser) . Boj obou mužů o zdravý rozum je v každém momentu vystavován nejhorším nočním můrám. Stísňující prostor vykachličkované umývárny zdůrazňje studené osvětlení. A…" (více)

 • Filmweb.cz (Štefan Titka) ****

  "Atmosféra, kterou Wan velmi dobře buduje ve scénách v umývárně, by se dala krájet - tak moc je hmatatelná. Dost se namluvilo o hereckých výkonech obou představitelů, jak Elwese, tak Whannella diskutabilní je výkon Caryho Elwese, který místy dost přehrává, ale hrající scenárista Whannell mě velmi…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko)

  "Jeden z nejoriginálnějších a nejklaustrofobičtějších hororů, které se v posledních letech objevily na plátně. Klaustrofobie je zde mnohem silnější, než v takovém Captivity. Mohou za to herecké výkony, ale hlavně scénář. Film je prostě dobře promyšlený." (více)

 • Kinema.sk (Peter Konečný) ****

  "To že sa budete báť, hľadať stopy a odhaľovať detaily spolu s postavami, tvorí komplexný filmový zážitok, ktorý si z návštevy kina odnesiete spolu s množstvom vynárajúcich sa otázok a možno jemne narušenou nervovou sústavou. Úlohu vytvoriť "za málo peňazí veľa muziky", zvládol začínajúci režisér…" (více)

 • POMO.sk (Martin Pomothy) ****

  "Saw je drsný, krutý a sadistický horor, testujúci divákovu odolnosť a miestami sa zahrávajúci s najháklivejším tabu (deti = NIE!). Je to nízkorozpočtový shocker, výrazne inšpirovaný špinavou formálnou a depresívnou obsahovou stránkou Fincherovho Sedem. Jeho podstatou je fetišistické zobrazovanie…" (více)

 • Premiere.cz (Ivan Peška) ***

  "Debutu režiséra a scenáristy Jamese Wana jeho spoluscenárista Leigh Whannell pro změnu hraje Adama se hlavně v první polovině nedá upřít schopnost navodit intenzivní, syrovou atmosféru překypující napětím. Nedokážou ji pohřbít ani lacině efektní metalové videoklipy či místy lehce dřevěné herectví…" (více)

 • Studentpoint.cz (Tomáš Hegedüš) *****

  "I přes utrpení a nehezké záběry se tak dá Saw označit i jako psychologický snímek. Jak moc si života vážíte vy? Jakou cenu byste byli ochotni zaplatit, abyste ještě párkrát sfoukli svíčky na svém narozeninovém dortu? Či cynicky, které části těla byste byli schopni oplakat? Tento mimořádně úspěšný…" (více)

 • Studna.net (Pepa Kokeš) ****

  "Princip, na kterém je Saw založen, není nový. Existuje celá řada filmů (například Se7en, Bone Collector, svým způsobem i The Card Player), ve kterých jde vlastně o totéž: Někde po okolí pobíhá neznámý vrah. Nikdo neví, kdo to je, nikdo neví, proč se pustil do svého díla. Známo je jen to, že kdo se…" (více)