Kameňák (2003) odpad!

A vtipy jsou kde? Párkrát jsem sice křeč do obličeje dostala, ale smíchem bych to nenazývala. Alespoň jsem se díky filmu dozvěděla, že lupínky Albert měly příšerný obal.

Krysař (2003) odpad!

Tahle sračka si zaslouží horší ohodnocení než odpad.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Na Zootropolis se hezky kouká, ale nepřináší nic nového. Sice je zde nové prostředí (kultivovaná zvířata žijící v obrovském městě), ale zápletka je stejná a už dosti okoukaná. (Proč ale přicházet s něčím novým, když zaběhlé šablony fungují?) Hlavního padoucha objevíte dřív, než nám ho odhalí film. Ke konci jsem se cítila krapet otráveně, film mě začal nudit. Už mě neskutečně otravují americké animáky, nedokážou přijít s ničím novým. Vymyslí nový svět, zasadí do něj neustále stejný opakovaný příběh (mám velký sen - jdu si ho splnit - narazím na překážky - vzdám to - vzchopím se, díky deus ex machina získám klíč k řešení - vyřeším problém - motivační řeč na závěr) a když se svět chytí, následují slabší pokračování. Kdy už konečně přestanou tvůrci recyklovat příběhy a skutečně přijdou s něčím novým? P. S. I přes výhrady nemůžu filmu upřít, že se mi líbil, a tak ty 4* dám.

Milenec (1992)

První půlhodina mi připadala velmi slibná. Postupně se film přehoupl v hloupý plytký kýč, hrající si na umělecké dílko. Ale je fakt, že záběry jsou poetické a na člověka dýchá atmosféra chudinských čtvrtí. Vůbec se mi nelíbily dialogy mezi postavami, kladli si spoustu otázek, které následně ignorovali a mleli samé nesmysly. Děj není ničím zajímavý, další zamilovaná slátanina typu: Začne to sexem a skončí láskou do smrti. No a osud milencům nepřeje a příběh končí smutně. P. S. Rasistické komentáře na adresu Číňanů mi přišly nechutné, málem jsem kvůli nim film vypnula. Chápu, že v tehdejší době to tak bylo normální, ale stejně...

Sex ve městě 2 (2010)

Sex ve městě : Carrie se topí v sebelítosti 2. Ještěže Kim Cattrall odmítla hrát ve třetím dílu, to už by byl obrovský propadák.

Sex ve městě (2008)

Problém Sexu ve městě? Pro mě jednoznačně Carrie. Polovinu filmu se koupe ve vlastní sebelítosti, až to není hezké. Stevova nevěra je pro mě nevěrohodná, jakoby ji tam dali jenom proto, aby Miranda mohla ve filmu něco řešit. Samanthin rozchod mi taky moc nedával smysl, kdyby si spolu o problémech otevřeně promluvili, tak by se rozcházet dost možná nemuseli.

Fate/stay night (2006) (seriál)

Po depresivním Fate / zero jsem toužila po lepším konci, a tak jsem se začala dívat na Fate / stay night. Pokračování mě moc zklamalo, vydržela jsem do 10 epizody. Postavy jsou nezajímavé a všechny nevyspělé děti, jejich vzájemné souboje spíše připomínají plácání báboviček na písečku. Celou dobu se nic neděje a retrospektivní záběry na začátku každé epizody mě pěkně rozčilovaly. Oproti Fate / zero strašlivá slabota. Možná se někdy k tomuto anime vrátím a dodívám se.*****Vrátila jsem se a dokoukala do konce. Hlavní hrdina je otravný a chová se jako neuvěřitelný idiot. Hodně mi vadí, že Fate / stay night nenavazuje přesně na Fate /zero (já vím, že zero přišlo později, ale stejně). Těšila jsem se, že Sakura bude Master a dozvíme se, co s ní Zouken celé ty roky dělal a bude mít zajímavé interakce s Rin (doufala jsem, že se Rin dozví o zavraždění svého otce Kiriem, taky se nestalo). Služebníci jsou většinou stejní jako ve Fate / zero, ale jsou hůře prokreslení a je jim věnováno méně času. Všechno se točí jen kolem hlavního hrdiny a Saber, jejich romance mne příliš nebrala. Trapné chvilky ve vaně a ve sprše plus otravná uřvaná učitelka zbytečně rušily děj a působily dost nepatřičně. Celkově za tři a půl hvězdičky.

Máj (2008) odpad!

Nenechte se zmást názvem, film nemá s Máchovým Májem nic společného, jen se v něm párkrát recitují profláklé pasáže jako "Byl první máj, byl lásky čas,..." Brabcovy fetiše (látka vlající vzduchem, nahé ženy kde to jen jde, vzdychání a jiné podivné zvuky) se rozšířily o mravence lezoucí po Jarmilině těle. Celý příběh byl mizerně poslepovaný dohromady a jako celek prostě nefungoval. Vůbec jsem nepochopila motivaci hlavních hrdinů, Jarmila za celý film neřekla ani slovo, jen se neustále svlékala, smála a všelijak nakrucovala. Nikdy nedala najevo, jestli chce mlynáře nebo Viléma, plakala při zavraždění mlynáře i při Vilémově popravě. Zasmála jsem se při scéně se strašidly na šibenici a při Jarmiliné sebevraždě. Vřele nedoporučuji.

Kytice (2000) odpad!

Film jsem viděla bohužel dvakrát. Poprvé jsem mu byla ochotna ještě nějaké kvality uznat, ale podruhé jsem protrpěla skoro každou scénu. Režisér musí mít fetiš na vlající látky, zpomalené, několikrát za sebou opakované záběry, šílené točení kamerou a ženské vzdychání, jinak nevím, proč se tyto vyjmenované věci neustále znovu a znovu vyskytovaly ve filmu. Dost mi vadilo, že většina ženských postav se pořád smála i v nejnevhodnějších situacích.

Sharpay a její báječné dobrodružství (2011) (TV film) odpad!

V prvních minutách jsem málem ohluchla kvůli ječivému hlasu Ashley Tisdale. Zápletka je neuvěřitelně hloupá, primitivní a nelogická. Sharpay neustále plácá nesmysly, které se asi očekávají od blbé rozmazlené blondýny. Mám z toho pocit, že lidé jsou zaujatí proti Hannah Montaně ve filmu, která byla o trochu lepší a na ČSFD má daleko horší hodnocení. Nechápu to.