Bezvadíkyještěprosím (2010)

Sadness be gone, let's be people who deserve to be loved, who are worthy, cause we are worthy. Při troše nadsázky lze říct, že si Josh Radnor hraje na novodobého Woodyho Allena a docela mu to jde. Dlouhou dobu tahle vztahová mozaika vypadala na solidní průměr, ale závěr dokázal vnést do jednotlivých příběhů i emoce, takže nezbývá nic jiného, než zatleskat Joshovi za sympatický režijní debut a čekat, jaké příběhy ze života nám bude vyprávět příště. 70%

Nezvěstní v boji (1984)

Chuckova variace na Ramba, která je stejně tak naivní, jako zábavná, takže si není na co stěžovat. Rozhodně jeden z těch lepších kousků v Chuckově filmografii.

One Tree Hill (2003) (seriál)

Somebody told me that this is the place where everything‘s better and everything’s safe.

Varieté (2010)

Příjemné muzikálové překvapení, které strčilo do kapsy loňské podprůměrné Nine a které snese regulérní srovnání s Chicagem. Překvapením byl i sympatický herecký výkon Christiny, která navíc potvrdila fakt, že má jeden z nejlepších hlasů v současné popmusic. A co filmu chybí po scénáristické stránce, to bylo vyváženo precizními choreografickými čísly a stylovou výpravou. 70%

Batman a Robin (1997)

Slibné herecké obsazení, stejný režisér, ale tenhle díl Batmana prostě nefunguje. Z netopýří série se stala cirkusová přehlídka pro děcka a přítomnost Robina, jakožto nejotravnějšího klaďase série, to jen dokazuje. Ještěže přišel Nolan a pojal komiksovou legendu tak, jak si ji mnozí v duchu představovali. Žádný Keaton, žádný Kilmer, žádný Clooney.

Gulliverovy cesty (2010)

Co Gulliverovi chybí na scénáři, to dohání hereckým obsazením. Jack Black předvádí své typické kreace od směšné chůze až po zpěv, princezna v podání Emily Blunt je úžasná, generál Chrise "Roye" O'Dowda nemá chybu, Jason Segel v roli liliputánského parťáka nezklamal a Amanda Peet potěší už jen svou přítomností. Zkrátka zábavná oddychovka, kterou mnozí odstřelili "díky" českému dabingu. Já jsem naštěstí viděl film v originále. 70%

Rváčův deník (1995)

Podobné filmy bych pouštěl na školách jako výchovný materiál. Velkým plusem tohoto filmu je navíc i přesvědčivý DiCaprio v hlavní roli.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Jako čisté drama by to bylo určitě zajímavější. Bohužel mi chyběl i výraznější moment překvapení a odvaha scénáristky například zpochybnit neměnnost sexualní orientace nebo naopak lépe obhájit netradiční model rodiny. PS.: Úplně stejné pocity z filmu jako celku jsem měl i u snímku Laurel Caynon, taktéž od Lisy Cholodenko. 70%

Spolek nemilosrdných (2009)

Variace na Tajemství loňského léta, kde se to jen hemží pohlednými devčaty a velkými výstřihy. Originalita nulová, klišé veškeré možné. Žánr sexy hororu byl právě definován. 30%