M*A*S*H - Vojín měsíce (1975) (epizoda)

Příště, až budeš rozdávat své hadry, tak je dej někomu ve své velikosti! Frank je zkrátka ksindl a Margaret si to - naštěstí! - začíná uvědomovat.

Als ich tot war (1916)

Stylový a docela vtipný způsob, jak se zbavit tchyně. Režisér a herec v jedné postavě Ernst Lubitsch se uměl vážně ksichtit.

Dita Saxová (1967)

Motto hlavní hrdinky mluví za vše: Život není to, co chceme, ale to, co máme.

M*A*S*H - Showtime (1973) (epizoda)

Dobře, že jste se zasmál korejsky. Radar je úžasně vytvořená postava. A má dobré srdce. Tahle epizoda mě vždycky dostane.

Cukrář (2017)

Příběh o lásce, pokrytectví a certifikátech. Film s naprosto úžasnými scénami s dortíky a jinými laskominkami (a to na sladké příliš nejsem). Pro mě blízký příbuzný filmu Wadjda. Zasáhl mě přinejmenším stejně.

Studená válka (2018)

Pro tohle mám kinematografii rád. Protože nám naše soukromé sračky převede do formátu pohyblivých obrázků. Sice je přesadí do jiné doby a obalí je odpornou ideologií, parchanty všeho druhu a podobnými záležitostmi, ale zachová tam to, v čem se najdeme. Životní příběh Hannibala Lectera není takové maso, jako studená válka našich životů. Chce se mi zvracet a nevidím východisko.

Hospoda - Asketa (1996) (epizoda)

Pánové, slyšeli jste někdy o cholesterolu? - Ne! - Člověk má jíst, aby žil. A ne žít, aby jedl. Pana Somra mám moc rád, ale v roli askety je vážně protivný. Pivo je také alkohol. Opět vynikající Jan Kanyza. Co pácháte na svém organismu, to je projevem úchylné zvrácenosti. – A my víme. – A opilstvím a obžerstvím to začíná. – Že vám skáču do řeči, ale promiňte – zapomněl jste na zahálku.