Hodina tance a lásky (2003) (TV film)

Letí. Rozumíš? Tam se vyloďují a tady letí. Říše je v řiti. V řiti. V řiti. Škoda těch trapných chvil. Jeden z případů, kdy jsem viděl opravdu dobrý film, ale jeho vady ho sráží víc, než je mi po chuti. Škoda.

Anatomie lži - Zlomené srdce (2009) (epizoda)

Dr. Lightman není v pohodě, proto je tak dobrý. Jen málokdy jdou nevšední schopnosti ruku v ruce s klidnou ("normální") povahou. Vynikající díl o kostlivcích v našich myslích. A také o tom, čeho jsou někteří schopni.

Raport (1968) (TV film)

Mám rád pořádek. Čistotu nade všecko. Ráno si sbalíš svoje saky paky a pojedeš. A do tý doby mi z toho uděláš klícku jak ze žurnálu, jak ze škatulky. Všecko musí zářit. Podlaha, postele, všecko. Dobře si to pamatuj. Jinak s tebou zametu palubu. Konec srandy. Je to zkrátka pravda, že Boris Rösner nebyl jediný český herec, který dokázal perfektně zahrát esesáka (třídílný film Dušana Kleina - I ve smrti sami). Skvělý Jiří Adamíra v Modlitbě pro Kateřinu Horowitzovou, či Vladimír Hlavatý v roli čistotou posedlého SS-Untersturmführera v Raportu se mu vyrovnají.

Profesionálové - Obětní beránek (1978) (epizoda)

Půl palce a byl jsi v něm! - A co metrická soustava? Poslední díl druhé série je sice poněkud překombinovaný, ale dost napínavý. Na seriálu už je nějakou dobu vidět stáří, ale když ho člověk vnímá dobovým pohledem, může být, myslím, spokojen.

Byli jednou dva písaři - Divadlo (1972) (epizoda)

Ale ta košile je přece až na zem. - Ty nestydo! Já jsem měla se svým mužem pět dětí a nikdy mě v košili neviděl. - A jak jste to dělali? - Už ať jseš venku! Slušná ženská si vždycky nějakej ten způsob najde!

Návrat Sherlocka Holmese - Prázdný dům (1986) (epizoda)

Geniální návrat geniálního detektiva. Na nejlepší díly z Archivu Sherlocka Holmese tato epizoda nemá, malinko pokulhává, ale můžeme být šťastni, že se Arthur Conan Doyle rozhodl pokračovat.

Synové a dcery Jakuba skláře (1985) (seriál)

Velice dobře odvedený seriál o Cirklově potomcích mě vždy bavil. Bohužel dojíždí na politicky ovlivněné pozadí. Velmi uznávám Dietlovu schopnost vystihnout různé rodinné a jiné vztahy + navíc schopnost zhostit se toho v rámci dlouhého časového úseku (skoro celého jednoho života), ovšem ty bolševické hlášky jsou občas až k nevydržení. Ale dá se to, myslím, přehlédnout. Beru tenhle seriál jako výpověď o tom, jak se lze na historii dívat a do určité míry tento pohled i chápu. A třeba též vzpomenout, že řada herců si zde střihla skvělě zahrané postavy (za všechny Petr Haničinec, Jiří Krampol, či Boris Rösner). Určitě stojí za zhlédnutí, ale asi by člověk o československých dějinách měl vědět víc.