Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Haaaa....tak tohle byl děsnej úlet. Nedokážu pochopit, na jakých drogách museli jet ti, co tento film vymysleli. Chtělo to vážně odvahu a asi kila všech různých omamných látek vzít si do parády klasiku Pýchu a předsudek. Nicméně obojího asi bylo ideálně akorát a ačkoliv se Jane Austen musí otáčet v hrobě, já se neskonale bavil. Ta grotesknost a stupidita celého filmu je prostě na úrovni. Lily James je tak rozkošná, že bych ji nejraději ohnul přes koleno a naplácal ji na holou těsně předtím než bych ji přehnul přes stůl. Propojení s bojovými uměními z Japonska a Číny do evropy a anglie na řezání zombáků pro potěchu oka je skvostné a mister Darcy s katanou a majstrině wushu Elizabeth sekají zombíky hlava nehlava a pořádně si to užívají. Vypnul jsem mozek a královsky se bavil u takové chujoviny a vůbec se za to nestydím. Za mě solidních béčkových 75% a vřele doporučuju, aby se filmu vyhnuli škarohlídové co si ze sebe ani z klasiky neumí udělat srandu !

Stranger Things (2016) (seriál)

Z tohoto dílka se stane bezesporu kultovní věc. Po slabších prvních dílech - rozuměj slabší 80%, ne žádný brak se postupně vše rozjede a každý další díl jsem hltal víc a víc. Skvostný retro kabátek sedí celé minisérii jako prdel na hrnec a epesní soundtrack celou atmosféru ještě výrazně podtrhuje. Herecký ansábl funguje naprosto skvěle a s lehkým přivřením obou očí se dá přejít i přehnaná Winona Ryder. Dětští hrdinové dávají úplně jiný rozměr hororové atmosféře a je radost sledovat jak postupně společně s pár dospělými přijdou na věci, které jim změní život. Role šerifa byla ultimátně skvěle napsaná. Od ožralé trosky dopující se práškama po jednoho z hlavních aktérů při vyřešení záhad v malém městečku...Je naprosto skvělé, že je to uzavřená miniserii a kvalitu tohoto dílka to jen a jen zvedlo. Nedá mi to jinak než tomu napálit pět hvězd a těšit se co bude příště!! EDIT 2. Série: tak jsem velmi mile potěšen. Více než důstojné pokračováni už tak skvělé věci. Nejenom, že si to udrželo kvalitu a styl, ale posunulo to zas o něco dál. Chybí původní wow efekt, ale všichni zúčastnění zahráli přímo fantasticky a výsledek je prostě šleha! Jediné co bych možná vytknul byla přehnaně rozvleklá dějová linka s El. Ale to je asi vše. Úvodní hudba je prostě slast pro uši. Palec hore hej!

Matky na tahu (2016)

Fiiiha svižná a vtipná komedie až jsem sám překvapen. Škoda toho zavádějicího názvu - nejde totiž o žádnou jízdu ve stylu Hangover. Příběh hloupoučký, ale všechy ústřední hrdinky zahrály fantasticky. Můžu jen doporučit!

Sebevražedný oddíl (2016)

Musím říct, že se DC konečně pochlapilo. Čeká ho ještě dlouhá, předlouhá cesta, nicméně se tomuhle kousku podařilo v kvalitě sundat Avengers 2 a to je co říct. Je o level výš než Batman vs. Superman. Film odsýpá jak má a nutno dodat, že soundtrack se velmi povedl! pravdou ale zůstává, že potenciál z toho, že hrdinové jsou záporáci je vyčerpán ani ne z poloviny. Proto si to nezaslouží hvězd pět.

Hra peněz (2016)

Ve volném odpoledni jsem neměl co dělat a tak jsem se rozhodl že si udělám radost a vyrazím do kina. V kavárně jsem otevřel na počítači program a koukám, co by stálo za shlédnutí. Po pořádné dávce blockbusterů, komiksovek a skvělém Conjuringu jsem se tentokrát rozhodl pro změnu. Neviděl jsem trailer a na co jdu jsem se dozvěděl z rychlého popisu v programu. O to větší jsem měl radost z toho co jsem viděl. Jodie Foster se vážně pochlapila a naservírovala nám film co má neuvěřitelný spád, vtáhne vás do děje a je velmi zručně natočený se skvělým soundtrackem, který jako podklad byl skutečně famózní. Vidět skvěle fungující duo Clooney/Roberts je na velkém plátně pastva pro oči. Ono vlastně naposled jsem Julii Roberts viděl v kině v Dannyho Parťácích. Což už je nějaký pátek. Ale pořád má ten svůj neuvěřitelný sexappeal. Děj je tak jednoduchý, ale tak hluboký, až z toho mrazí v zádech. Dokonale odráží dnešní společnost, kde se korupce a chamtivost schovává za chyby v počítačovém systému, nebo chyby jednotlivých lidí. A když příjde tak jednoduchá otázka jak je to možné, nikdo Vám není schopen odpovědět. A když už se to rozlouskne tak to stejně média zametou pod koberec a uďelají z člověka šílence, než aby veřejně přiznaly jak to bylo...za mě skvělých 80%.doporučuju!!!

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

A co ty si zač? Já jsem skaut...inu věru svižná podívaná, která svou nadsázkou a sebeparodizací skěle lahodí oku zombie fandy. Občasná opravdová stupidita a absurdita některých situací jen přidává na brilantní béčkovosti a tahle blbost je o to zábavnější.Čistých 80%

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Inu, tak jsem se zase na jeden den stal americkým vlastencem a vyrazil jsem do kina oslavit 4. červenec. Pl očekávání z nabitého traileru jsem usedl do sedadla v kině a mával jsem americkou vlaječkou jak o život. Rolland Emmerich bohužel prokázal svoje kvality na prznění každého druhého filmu. Dokázal svoje kvality, kde plochost příběhu a hlavně postav hláškujících ve stylu roku 96 vyrovnával aspoň dokonalou trikovou jízdou, nad kterou nejednou žasnete a kterou opět zvládl na výbornou. Jenže tohle bohužel nestačilo. Tentokrát ne. První díl byl takový svůj. Temný až mysteriózní. Skvěle zde byly vyrovnány hlášky, akce, příběh... Ve dvojce se tahle skvělá směs bohužel neuchytila. Hlášky zvládly s přehledem zaplnit všechny hodnocení 1-10 (od těch nejinfantilnějších po velmi povedené - vypíchnul bych: " Oni prostě rádi ničí památky."), Stupidita poloviny dialogů byla nedozírná až do pekla volající. A nesmím zapomenout ani na přehnaný (jako vždy) nacionalismus a patriotismus, kde všichni od nýmandů, přes vojáky, politiky, civilisty až po hlavní hrdiny vítězně zvedali jednu ruku nad hlavu a hnali se vstříct jisté skáze...amerických vlajek více než dost...co mě dostávalo, byla zcela nekompetentní madam prezidentka, která i přesto, že předsedá nějakému vesmírnému mezinárodnímu obranému výboru se po předešlých zkušenostech zase nechala ukecat arogantním poradcem, aby to co se objevilo u jejich měsíce roztřílela na hadry a ona to udělá....oh my....a ano, nesmím zapomenout na afrického diktátora, který se dvěma mačetami lovil emzáky a tvářil se pořád jak kdyby trpěl kolikou...všemu nasadila korunku otravná postavička nějakého finančního kontrolora vlády, který se z úplnýho blba proměnil během filmu na úplnýho blba s emzáckou puškou. Ale abych poříd nesoptil oheň a síru tak musím pochválit, že se na plátno vrátili vlastně všichni původní herci kromě Willa Smithe, který ovšem jedničku pozvedl do jiné dimenze. Moc jsem si užil chvíli nostalgie, kdy jeho syn došel do Bílého domu a tam na zdi u pracovny byla jeho fotka jako národního hrdiny. Bylo velmi příjemné sledovat osudy těchto lidí po 20 letech. Trikově i hudebně to byl opět masterpiece. Byl jen znatelný rozdíl ve způsobu devastace země - triky vs modely. V prvním díle přeci jen vše vypadalo reálněji, protože byly všechno modely. V této době už bylo prostě vše dost digitální. Jako celek nejde o úplně špatný letní blockbuster a jsem rád, že jsem na něm byl v kině, protože v televizi to už určitě nebude ono. Nicméně vzhledem ke čtyřem hvězdám, které si u mě vysloužil díl první nemohu jinak než dát hvězdy tři a modit se, aby třetí díl byl o dost lepší - propozice na to má. Vzhledem k tomu, že se poletí dobývat emzácká planeta jsou možnosti v podstatě neomezené a doufám, že nás Emmerich s jeho bandou patriotistických emzáckých scénáristů mile překvapí. 65%.

V zajetí démonů 2 (2016)

Pecička! Příjemně nepříjemný film, který ve mě zanechal úzkost. Hutnost atmosféry by se dala krájet. Libově vyvážený horor, který bourá mýty o kvalitě druhých dílů. Conjuring 2 totiž svého předchůdce překonává v mnoha směrech. Jediné, co bych vytknul byla občsná přehnaná digitalizace Křivého pána. Jinak moc pecka!!

Želvy Ninja 2 (2016)

Bože to byla chujovina. Ale správně trhlá chujovina...Být mi deset, užívám si to na maximum. Ale takhle...je to jen sbírka vtípků, mnohdy dost trapných..efekty obstojné...co teda ale musím pochválit tak věrnost původních želv. Od Beebopa a Rocksteadyho, co byly super trapní, přes Kranga, který byl super slizský až po technodrom, který byl super transformerácký...za Megan Fox a hlavně za skvělé nostalgické závěrečné titulky 3 hvězdy...

Zmizení (2013)

Fuuuu, velmi intenzivní a dobře natočený thriller. Napětí se neustále stupňuje a drží si pozornost. Navíc ta myšlenka, co byste udělali jako rodič, kdyby se vám tohle stalo. Kam až daleko byste zašli? Co byste obětovali? Moc pecka!

Časové pásmo bylo změněno