Astronaut (2006)

Milé, místy i docela zábavné. Ale do těď jsem nepochopil, jestli ta sekvence přistání byla totální neznalost tvůrců, nebo úmyslná parodie. Kloním se k verzi o scénáristově slaboduchosti a proto víc než dvě hvězdičky dát prostě nemohu.

Odstřelovač (2007)

Po formální stránce zručně natočený akčňnák se slušným Markem Wahlbergem v titulní roli. Ale ten strašnej scénář! Takovou sbírku otřepaných klišé aby člověk pohledal.

Nebezpečné hry (1998)

Poměrně dost překombinované.......... ale nenudil jsem se. A, co si budeme my chlapi namlouvat, ženské obsazení filmu jistě vyvolá mokrý sen u leckterého z nás :-)

S nasazením života (1993)

Výtečný thriller německého klasika vás jistě nezklame. Scénář se skutečně poved, Clint je stále ještě ve výtečné formě a Johnu Malkovichovi záporné postavy náramně seknou.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Kiddo to napsala za mě, naprosto přesně se trefila do mého názoru, takže vás odkážu na její hodnocení. Jen jsem oproti ní ubral jednu hvězdičku

Trhni si! (2006) odpad!

Po shlédnutí této sračky (s hnusným pařížským hotelem v hlavní roli) s plnou vážností prohlašuji: "Doktor Jamak měl pravdu!". A víte co je nejhorší? V naší videopůjčovně jde docela na dračku. Štamgasty upozorním, ať dají ruce pryč. Ovšem pubescentům film nijak nerozmlouvám, jistě budou při pohledu na zjizvenou dámskou megahruď vrnět slastí.

Faunův labyrint (2006)

Film jsem rozdejchával celej večer, musel jsem si pomoct pivní smrští. Smekám před výtvarnou formou a hereckými výkony. Ale za sebe můžu říct: už nikdy!

Ratatouille (2007)

Další pixarovský majstrštyk. Svatá trojice ( Úžasňákovi, Toy Story 2, Nemo) sice z mého soukromého piedestalu svržena nebyla, nicméně stále se jedná o výtečnou zábavu pro celou rodinu. Počet hvězdiček se mi sice zdá odpovídající, ale slibuji, že až film vyjde na DVD, udělám revizi. Pustím si Remyho v klidu doma, kde mi nebudou filmový požitek rušit nějací sokolíci šustící popcornem. Edit 10.6.2010: po shlédnutí filmu na Blu-ray přidávám poslední hvězdičku. Ten film je prostě skvělý!

Bourneovo ultimátum (2007)

Už dlouho se mi nestalo, že bych si film v kině tak užil! Greengrass je mimořádný režisér a já si ho tímto zařazuji do své top5 nejoblíbenějších rejžů.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Na to, jak dlouho byl tento film připravován, je výsledek překvapivě mdlý. Oproti Southparku, kde film jednoznačně překonal svou televizní předlohu, jsou celovečerní Simpsonovi pro mě jednoznačným zklamáním. Ale jak tak koukám na reakce ostatních diváků, můj názor je spíše vyjímkou. Takže pokud patříte mezi fanoušky, určitě se na film vypravte, je vysoká pravděpodobnost, že budete spokojeni.