Tom White (2004)

Existenční drama člověka který není rozhodnut jak naložit se svým životem. Plný počet nemohu dát díky stereotypnímu vykreslovaní pádu na samé dno (pro někoho jako já i třeba, třeba i na vrchol) života. Tím film ztrácí na grádech. Jinak hlavní hrdina pěkně zobrazil několik rovin povahy, životních úseků. Dá se to za čtyři kusy hvězdiček vydržet.

Gymnastka (2006)

Příjemný, pěkný pozdrav z nedělního adventního dopoledne. Nejedna lahev chutného vína je již dopita a když nejsou po ruce přátelé - sparingpartneři přichází na řadu nějaký emocemi nabitý film. Gymnastka to plně splňuje, sice se dá vytušit jak to asi dopadne, ale je to celkem fuk. Film splňuje požadavky na estetiku, je neotřelý, má náboj, dá se s ním propít až do pondělního rána. Nevypínat na titulky...Pak přijde práce a takové ty všední povinnosti. Čas je nakojen a nebrečí.

Indián (1999)

Horší než jsem čekal. Zejména výprava, jak by se vám asi zamlouvala kombinace slováckého kroje s padacími kalhoty tyroláků ? Spád filmu nulový.

Hard Core Logo (1996)

Je to sice punk po americku, ale hudby v něm není špatná. Postavičky jsou řádně rozpracované. Rozhodně bych si nenechal halucinogení párty po půlce filmu. Pro zajímavost dle jména jednoho z hrdinů, Billyho Talenta, vznikla komerčně úspěšná kapela téhož jména jíž bych ovšem zařadil spíše do emo odnože, a já proč mě je to jméno tak povědomé..

Antikrist (2009)

To se nedá popsat, pan režisér se posunul zase o pěkný kus dále. Jen mi stále vrtá hlavou již od dob Twin Peaks, kdo je to zlo ? Žena ? Bůh ? Vesmír ? Dítě ? Režisér ? Antichrist ? Divák ?..

Hanebný pancharti (2009)

Když od dob prvních filmů p. Tarantina měla jeho tvorba z mého pohledu sestupnou tendenci, přistupoval jsem k tomuto filmu s despektem. K mému potěšení se však povedla věc která mě zaujala, pobavila a tleskám. Skvělý příběh příběh fázovaný jako by díly mohli fungovat sami o sobě bez zhlédnutí těch ostatních. Hned úvodní seznámení s dějem mě přikovalo k židli. Minimalistické prosředí pasteveckého domu, dialog, střídání jazyků a sním i chování řečníka. Slušný výběr herců napříč národy a kontinenty výborně kopíruje postavy děje. Fascinující mnohojazyčnost, tak to asi v době světoválky mohlo být. Herecký výkon rakouského herce CH.Waltze, ale i B.Pitta v jeho úvodní scéně (potom již uvadal), ale i jiných naprosto neznámých tváří zapůsobilo tak, že 2,5 hodiny uběhlo jako voda.

Líbáš jako Bůh (2009)

Ani moje slabost pro český film to nezachrání. Postavy působí dost nerálně, například mi hodně vadilo, učitelka a doktor ze záchranky, chodí na veřeře do top restaurací, milují se v top apatmánech. Oldřich hraje nejhůř za posledních 20 let. V hlavní roli přesazená slovenka s přízvukem, proč proboha nemluví slovensky, když nehraje roli emigrantky ? Spolu s přeceňovanou Holubovou největší omyl české kinematografie, myslím tím obsazování slováků v češtině mluvených dialogů. Zvláště nechutná (směšná) je scéna s Holubovou v posteli. Dějově dejme tomu, řemeslně taky.

Akvabely (2007)

Jako vždy francouzi otevřeně ukazují co se v tomto věku děje a nechodí okolo horké kaše, jen mi to připadalo takové ospalé, je možné, že to byl úmysl.

S Italem v kuchyni (2009) (pořad)

Och jaký balzám vidět konečně v české produkci pořad který naprosto jednoduše a přesně ukazuje to čím je italská kuchyně jednou z nejlepších na světě. Třešinka navíc je přesná italská výslovnost, výběr a popis čerstvých surovin, . Jen kdyby ještě tak šly jednoduše sehnat třeba zmiňované rajčata "San Marcano", sponzor pořadu "M...o" je možná v Praze, v Brně nikoliv tak dobře vybaven. Doporučuji zhlédnout a vyzkoušet. Více počet však dát nemohu, grafika je ostudná, výběr a přínos hostů sporadický. Tak jednu přidám, začíná mi být Manu hodně sympatický, obzvláště jeho humor plynoucí s nedostatečné češtiny.