Jamie's School Dinners (2005) (pořad)

Filmově nic moc, ale o to tu nejde. Jestliže jsem do teď považoval Jamieho za šaška více než za kuchaře tak po tomto projektu (+Jamie at Home) šly jeho akcie u mě prudce vzhůru. Např.díl kdy dětem v kuchyni názorně za pomoci mixéru, zbytků křupek a kůže kuřete, mouky, ochucovadel, barviv, předvede jak KFC, McDonalds atd. vyrábí své chutné "chicken nuggets" a dětem ho tak znechutí až k dávení, je výzvou pro udílení Nobelovi ceny. Člověk se ani nestačí divit co vše je možné dětem doporučit ve školní kuchyni. To ještě můžeme být rádi za ČR, i když na středních už se to taky propaguje řetězci Sodexho či Eurest. Ještě tak najít vedle p.Pohlreicha, Maurera či Vaněka kdo se do toho pustí u nás a napodobí Jamieho.

District 9 (2009)

K filmu jsem přistupoval opovržlivě, ale nakonec jsem se dodíval. Ten koncept je opravdu zajímavý tak že mi Kreveťáci nevadili. jinak jde samozřejmě o čistě emociální hodnocení protože nic jiného k ohodnocení není neb tomuto žánru nerozumím.

Průvodce (2008)

Jak filmy východní kultury moc nemusím tak toto mě velmi zaujalo. Tak zcela odlišná pojatá kultura pohřebnictví, jinak vyjadřované stavy smutku. Maličko mě posunul níže předvídatelný scénář, ale i tak je to film vyjímečný.

Natěrač (2008) (TV film)

Nevyrovnané a místy afektované herectví všech protagonistů přesto pobaví.

Hodný chlapec (2004) (TV film)

Souhrný rozbor dopadů jedné události. Velmi dobře postavené a zahrané.

Top Gear (1978) (pořad)

Tak má vypadat pořad o autech, zábava a vzrušení. Suchý anglický humor, ješitnost, národní hrdost.