• Thriller

Furie (2019)

I když tomuhle filmu dávám ty 3*** jako skoro každej tady, tak musím říct, že to byl dost fajn asijskej flick. Přistupoval jsem k tomu dost skepticky, jako ke každýmu zboží z Vietnamu. Ále ! Nakonec to bylo dost zajímavý. Dějově srajda. To stejný, jako když Tonny Jaa vyrazil do města hledat slona, tak tady mladá manka jde zas hledat unesenou dcerku. Tu unesla mafie, na orgány, bla-bla.. No ta manka vypadá i docela dobře, jako že ...na asiatky moc nejsem, ale byla v poho. Proto mě sralo, že ji tvůrci filmu oblíkli do neskutečně NE-erotickýho a-sexuálního čínskýho mundůru, kterej ani jednou nepřevlíkla. Fakt škoda jí, mohla bejt trochu víc sexy. No souboje docela v pohodě. Právě mi to dost připomínalo první RAID, ale jen trochu připomínalo. Něco to z něj mělo a bylo to fajn. Když se nebojovalo, bylo to strašný. Nuda a dementní dialogy a odnikud nikam. Pak se k holce od půlky přidá týpek, policajt (ne nevrznou si a ten mundůr ta holka fakt nesundá...) a pomůže jí vykopat záporáky. je tam skvělej fight s takovou hlavní zápornou gorilou, tzn. bossem. A to je taky ženská, ta je aspoň trochu sexy, ale zas má hnusnej xicht... No tak ten fight je fákt v pohodě a co jí udělá ta kladná za "finish-him!" , to je fakt pecka!! Tak jako dalo se to, lepší než třeba i ten nedávno novej korejskej REVENGER.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Jestli je něco fakt opravdu dobrý, tak je to tento seriál! Jako opravdu, tohle je fakt mazec!! A to z mnoha důvodů. Jednak že to je Španělsko, tak to má ten jinej, exotickej "feeling". Pak je to děj, scénář, postavy a ... a hlavně postavy. Který si prostě zamilujete každej díl víc a víc.Takový "anti-hrdinové", v podstatě životní ztroskotanci jako třeba já, vy, ty, ty támhle, a v podstatě my všichni... To jak jsou zahraný, sexy, jak je jejich plán a akce víc a víc tmelí dohromady. Celej ten scénář je supr, ano nejdřív zahoďte takový to, jestli by se to mohlo stát nebo nemohlo. No nemohlo !!! Samozřejmě nemohlo ... ale stejně je to strašně dobře vymyšlený a vyšroubovaný dějově do tolika centrifugů, že nechápete, že to ještě vůbec nějak dopadne. Napínavýto je, furt se něco děje, atd. atd. Plus hudba!! Strašně super hudba tam je, v důležitejch scénách graduje, je víc slyšet, úplně si tak jednotlivý scény podpořený hudebně namotávaj diváka jak zkušená mladistvá insta-kurva obstaršího pupkatýho zazobance ... Fakt nádhernej, našlapanej, emocionální seriál!! Viděl sem první dvě série a pak si pustil trailer na sérii třetí ... a rozplakal se... štěstím. Dvakrát ... Jestli chcete seriál, tak opravdu tohle.

La Femme qui se poudre (1972)

Podruhý jsem to viděl, poprvý to bylo v roce 2011. Každopádně u tohoto flicku se laťka nehnula, to je furt za 5*****. Fakt děsivý, hnusný, mrazivý. Ale úplně jsem pochopil, co mi to připomíná. Takovej ten sen, co se vám zdá na dojezdech a v depresích furt dokola. Furt se vám to zdá, je to šíleně děsivý, tajemný, jsou tam nějací lidi, jste v ohrožení, je tam zmatek ... Probudíte se zpocení, úplně vyřízení s nervama v háji a na pochodu. Ale za 10 minut nevíte nic. O čem ten sen byl, proč, kdo tam byl. A pak usnete a znova ... a znova a znova ... Až do rána. Tak tohle je úplně přesně stejný. Černobílý, šílený hnusný xichty nebezpečnejch postav, hukot, silence. Fakt paráda. Trochu podobný Begotten, ale taková jen jednohubka.Na tu dobu "wooow!!"

Pomsta (2019)

Nejlepší co sem od Adkinse viděl!!!

John Wick 3 (2019)

Je to vlastne treti The Raid...

Trojitá hrozba (2019)

V 80. letech byl vřískal a sténal blahem ... Ale dnes to je nuda bez děje se špatnýma fightama. A střílení mě už nebaví. Ale sympatický na ně koukat jak jsou tam spolu no ... ale nic moc :-D

Brutal (2018)

Parádní oldschoolovej japan exploiťák. Jen škoda toho tragikomickýho závěru.- Ale jinak nádhera, krásnej vizual.

Climax (2018)

ohle je neskutečně paráádníí !! :-) :-) Pro mne nejlepší "párty-film" co jsem viděl a nejlepší Gasparův film. Myslím, že Gaspar konečně až tady vyjádřil sám sebe !! :-D A taky nejlepší film o nejsilnějším halucinogenu LSD. Lidem bych v kinech povinně do bonbónů kápl trochu acidu, aby z něj měli ten správnej feeling ...haha! :-) Super bylo, že se Gaspar nepokoušel natočit přímo to, co zažívaj lidi na LSD v sobě, ale jak to může vypadat (když by toho bylo fakt mega a ve skupině totálních pošuků) z vnějšku ... Ale stejně, pro člověka, kdo má nějakou tu zkušenost s tripama, to je evidentně často jasný a říká si .."ty vole teď se mu děje to, teď támhle té holce tam to ... brrrrr!! " Mráz po zádech celou dobu. Ztripovaný děcko zamčený v malý místnosti a poslední kapka do oka s acid muzikou na konec ... WWOOOOOWW !!!! Úžasný to bylo !! 5/5 !! :-)

Trauma (2017)

Exotický romanticko politický krásný film.