Iron Man (2008)

Snad nejlépe zpracovaný komiks pod sluncem. Downey neměl absolutně chybu

Mlha (2007)

Po Man from earth pro mě konečně zasé skvělé sci-fi, horor teda ani za mák ale pojmem sci-fi je to pravé. Napjatá atmosféra až do konce, skvěle zpracovaná předloha. V půlce filmu jsem si připadal, že se koukám snad jen 10 minut, tak mě to vtáhlo do děje. Frank Darabont je pašák.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Teď jsem přišel z kina, a musím říci, že jsem spokojený. Film splnil přesně, co jsem očekávall a možná ještě více po stránce akce, ale dějově nic víc ani nic mín.

Já, legenda (2007)

Perfektne zpracovany postapokaliptický film, pro mě jak šité na míru.

Pozemšťan (2007)

Je to naprostá bomba, zase něco nového, originálního. Film se odehrává prakticky v jedné místnosti a hlavní zbraní jsou odpovědi Johna Oldmana na otázky jeho kolegů učitelů, vědců (asi pěti z různých oborů). Více nemá smysl psát, snad jen to, že John má na vše odpověď.

Americký gangster (2007)

Skvělý příběh, ještě lepší Denzel Washington. První polovina filmu je spíš taková průvodní, aby diváka vtáhla do děje, ale co se děje pak, je balzám pro diváka. Vřele doporučuji.

Nula od nuly pojde (2006)

Náramně jsem se bavil, jednoduché, ale přesto dobrý nápad.

Halloween (2007)

První polovina filmu skvělá, hned na začátku to nabralo obrátky, super hlášky. Ale po tom co Meyers uprchnul z léčebny to bylo strašné klišé, předvídavé, prostě nuda. Musím přidat hvězdičku za slušnou Michaelovu masku. Ale kde film strácí nejvíc je konec, protože dostat čtyři kulky a kuchyňákem do krku a pak se stále zvedat a snažit se u diváků vyvolat laciné lekavé scény je v dnešní době hororu už dost ubohé. Zkrátka konec filmu byl podle mě odpad. Celkově za první polovinu a masku dávám takových 55%.

Sloní muž (1980)

Mno, typická Lynchovina to nebyla, ale za to nádherný film o lidskosti, lásce a pochopení. I slza ukápla.