Ferrari (2023)

Pohled do nitra událostí, kdy na jezdce číhala smrt na každém kilometru a nešlo jen o kroucení volantem.

Vražda - Série 1 (2007) (série)

Tradičně po skandinávsku zeširoka. Více než řešení případu mě bavila politická dějová linka. Přestože byl seriál nabit absolutně nesympatickými postavami (vlastně tam ani žádná sympatická nebyla), koncept "tápání" mě bavil.

Premiantka (2024)

Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a velké překvapení. Atmosféra i herecké výkony parádní.

Panenky na útěku (2024)

A když nemáš pořádnou zápletku a dialogy a humor je jen trapnej, dej tam nadržený lesby. No tak tohle mohlo fungovat jen v osmdesátkách.

Létání pro začátečníky (2023)

Místy i celkem vtipné, ale vzhledem ke konzistentnímu scénáři to funguje, i když k popukání to není.

Jeden gól (2023)

Sportovní drama pojaté jako komedie a hodně zábavné.

Orel přistává (1976)

Z béčkového Jacka Higginse ani mistr Sturges nic zásadního neudělá. Navíc jsem měl podobně jako v Cross of Iron trochu problem s anglicky mluvenými Němci.

Odcizení (2024)

Sociální drama, které bych navzdory napínavému zakončení thrillerem nenazval. Ale jako drama to funguje dost dobře.

Salamandr (1981)

Tohle zestárlo naprosto neúprosně. Příběh, kde se hraje víceméně s otevřenýma kartama, čili bez napětí.

Gentlemani (2024) (seriál)

Není to sice až tak stylizované jako film, ale seriál, kde není žádná vata, se jen tak nevidí.