Vrahův polibek (1955)

Na tohle se koukalo fakt docela dobře, i když ten začátek byl trošičku zdlouhavej. Ale "zdlouhavej" je tady relativní pojem, protože to mělo fakt krátkou stopáž, zkráceně kropáž. Líbil se mi Frank Silvera, kterej vypadal jak kdyby od něho vzhled zkopíroval Kmotr. I hlavní zamilovanej páreček byl sympatickej a styl vyprávění těžce nevtíravej (prostě noir), což bylo taky super. Bitka mezi figurínama nebo boxérskej zápas, to byly scény, který mi snad uvíznou v paměti (vím, že asi ne, ale kdyby jo, bylo by to fajn). Obrazově toho tam ale bylo solidního víc a vyšperkovanejch záběrů plno.

Strach a touha (1953) odpad!

Kromě docela pěkné ženské, nuda. Tohle se nedá žrát ani Kubrickovi. Nic mi to nedalo, jen mi to vzalo - čas. Ani tam neřeknou, co je to za válku - kdesi v americkym lese asi. Děj tak blbej, že kdyby se měl zmačkat do kuličky, vznikl by z toho čtvereček. A proč toho generála a kapitána hráli stejní herci? Nevysvětleno. Dost amatéřina protkaná filozofickejma kecama, takže kecama o nesmyslech. Teda musím přiznat, že dobrejch tam bylo několik záběrů, s kterejma si Kubrick vyhrál, ale to je tak všechno.

Pustina (2016) (seriál)

Nebojím se říct, že to je nejlepší českej seriál. Má to všechno, co si člověk může přát. Vynikající výběr herců! Žádný posraný herecký výkony ze seriálů komerčních televizních sranic Nova/Prima. Parádní scénář! Na další díl se člověk fakt těsí, protože vůbec neví, jak to vlastně bylo. Vůbec! Do poslední chvíle nevíte! Ty sockoidní postavy ze dna společnosti, k tomu ponurá depresivní atmosféra, no prostě super a kdo neviděl, měl by vidět. Nazval bych to i jako takovej českej Forbrydelsen.

Annabelle (2014)

Neřikám, že to nemělo dobré momenty, ale panenka jako něco, čeho se bát? Jenom proto, že ju kdysi kdosi vyrobil tak, že v dnešní době vypadá trochu hrůzostrašně? To néééé. Co to bude příště - zabijácká ponožka?

Pan Nikdo (2009) odpad!

Dyť to nedávalo smysl!!! A to mě dokáže nasrat. Film uplně o ničem. Starej Jared Leto namaskovanej pěkně blbě, no vypadal jak starej zcvrklej kokot a bylo moc poznat, že to je maska. Mladí herci představující jejich mladší já se na sebe absolutně vůbec nepodobali. Cestování časem, alternativní reality, butterfly effect, sci-fi prvky, pak zas hrozny retro, do toho lidská nesmrtelnost... no bylo to kurevsky divny, nedalo se v tom orientovat a nebavilo mě to. A proč se jako příjmením jmenoval Nobody? Záměr režiséra byl asi diváka natolik zmást, až si bude myslet, že to je super. Mě ale neoklamal... Bylo to jak kdyby někdo splácal všechno dohromady. Třeba jak kdybych si dal zelňačku, 10 trubiček, 2 piva, karbenátek a koňskej kemr a myslel si, že z toho vznikne něco dobrýho...

Pekelní andělé (1930)

Strašny herecky výkony, u kterejch jsem si říkal, že se nima inspirovali asi Monty Pythoni, akorát ironicky... a možná to nebude tak úplně náhoda, když jedna z hlavních postav se jmenovala Monty a ve filmu se taky vyskytl Richthofen's Flying Circus... No ale to je jedno. Musím uznat, že letecké bitvy jsou monstrózní, teda minimálně na svou dobu... a bez triků! Taky ta hromada různejch výbuchů byla na svou dobu podle mě unikátní a reálná. A taky bylo zajimavy sledovat, jak se obsluhovaly Zeppeliny, jak se s nima bombardovalo, jakej se na zemi používal radar odposlechem přes velký naslouchátka atd. Pak se mi taky líbil souboj na pistole hned na začátku, kterej se odehrál jen jako siluety. To by bylo asi tak všechno. To ostatní byl strašnej balast na vyplnění času a hrozná nuda. Ten děj okolo poběhlice Heleny uplně o ničem. Herecky strašny, jak jsem už psal. Chvilu barevny, jinak ČB. Pak to prej točili jednou němé, pak teprve se zvukem... ale to je jedno. Hlavní je, že mě to nebavilo, takže neuctivě hodnotím tak nízko. Jinak ale kdybych to viděl v roce, kdy to bylo natočený, budu chrstat blahem.

Stalingrad (1993)

Na to, jak gigantická bitva to byla, by si zasloužila velkolepější zpracování. Místama mi to připadalo jak televizní tvorba, kde se šetřilo, ale tenkrát to byla bomba. Tankovou bitvu si pamatuju, když jsem ji viděl jako 13letej a byl jsem nadšenej, hlavně z toho rozpůlenýho. Když jsem to viděl teď, řikal sem si, co tam ty tanky dělaj, že ani nestřílejí a nechaj se rozcupovat pěchotou. Taky ty boje v jakési opuštěné továrně byly točený asi někde tady. Moc reálný mi to teda nepřipadalo. Ale tenkrát to určitě bylo na špičce válečnejch filmů - minimálně svejma krvavejma/zmrzačenejma efektama to nastavilo laťku, která se pak musela víc a víc překonávat. Navíc oceňuju to, že Němci natočili film z druhé světové taky jednou z jejich pohledu a nacisti jsou zobrazení jako lidé a ne jako bezhlaví vraždící vojáci... i když to trpí mnohejma klišéma. Potěšila účast několika českejch herců, ale v podstatě to nic neznamenalo, páč stejně všichni hráli Němce. Jinej film o Stalingradu jsem zatím neviděl, ale někdo by ho mohl natočit... a líp.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Jak kdyby to byla epizoda z Věřte nevěřte. Keanu Reeves byl teda ukázkovej hajzl a to se mi líbilo... a to bylo asi tak jediny povedeny. Od určité chvíle bylo dost jasny, kdo to udělal... Bohužel už sem vyrost z toho, že sem věřil v jasnovidectví, komunikaci s mrtvejma, duchy, sny s předzvěstma a vykládání karet. Ale moje podvědomí tomu stejně pořádně nikdy nevěřilo, až sem se rozhodl přestat... i když by to bylo fajn... Ale Sam Raimi tomu asi věří furt. Mě ale dost zklamal - jeho filmy mě už tak nějak netáhnou a tohle je pro mě ukázkovej NEtahák.

Mafiáni (1990)

Skvěle natočená gangsterka. Není to tak utahaný, jak třeba Kmotr, což je dobře. Všichni herci tady válí, ale hlavně Joe Pesci coby Tommy DeVito je dokonalej zkurvysyn, kterej je navíc černohumorně vtipnej. Martin Scorsese tady vytvořil několik nezapomenutelnejch scén, ať už umelecky nebo originálně nebo na svou dobu novátorsky nebo prostě tak, že vám ulpí v paměti. Taky ten výber hudby se k filmu perfektně hodí. Trochu mi tam vadila uřvaná Henryho žena, která se pak ale na štěstí uklidnila. Upozorňuju všechny, že když jsem si četl zdješí komentáře, tak se to nelíbilo hlavně těm, co to viděli s dabingem, takže bacha na to - v originále je to super. No... a tak to tenkrát chodilo. Kdo by pak nechtěl být gangster? "As far back as I can remember, I've always wanted to be a gangster."

Pařba na třetí (2013)

Autoři ještě chtěli asi naposledy (doufám) vycucat nějaký prachy ze značky, která měla jednou úspěch. A klesající tendence se potvrdila i u této sračkoidní trojky, která nebyla vůbec vtipná. Hodně se to tam ohánělo věcma z předchozích dílů, ale protože Leslie Chow mi připadal trapnej už v jedničce, tady se to násobilo tou nudou. I Alanovo chování vesměs působilo trapně a ne vtipně. Tenhle film se vůbec neměl stát...