Drž hubu! (2003)

„Je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka, máme práci chlapi“!___Sice to už není ten starý dobrý Veber, ale je to zas nový Veber. A je čemu se smát. Produkce: Union Générale Cinématographique (UGC)

Duch (1990)

Někdejší ultimátní sladkobolný hit s ikonickou scénou s hrnčířským kruhem, následně hodně parodovanou a dnes už jen jeden z mnoha Hollywoodských dojáků. Jsou i lepší romkom a z pohledu Demi Moore je Duch stejně Neslušný návrh jako pozvánka na Striptýz - jen vydělal nejvíc. Produkce: Paramount Pictures

Dům u dálnice (2008)

Dosti výstřední film nacházející se na pomezí mezi realismem a surrealismem, mezi psychodramatem a černou komedií, kladoucí si environmentální otázky, kdy bukolickou venkovskou harmonii zásadně poznamená rušná dálnice. Nápaditý scénář i režie a evokativní kamera posouvají tento film s ekologickým přesahem do zřetelného nadprůměru, bytˇ se to na csfd může jevit mírně odlišně. 85%

Dům z písku a mlhy (2003)

Spor mezi mladou ženou a rodinou íránských imigrantů o vlastnictví domu v severní Kalifornii se vyvinulo v psychologické drama antických rozměrů včetně deus ex machina – místo tohoto zakončení bych uvítal v závěru více invence a méně pompéznosti, ale to by to nesmělo produkovat Spielbergovo hlwd. studio. I tak slušnej level a doporučení všem milovníkům dramat. 70% Produkce: DreamWorks SKG ve spojení s Cobalt Media Group

Dvakrát za život (2006)

Průměrný film s dost banálním scénářem i neustále dokola omílanou premisou, který ale potěší příznivce Charlotte Rampling a Jeana Rocheforta, kteří ani v pokročilém věku neztrácejí nic ze svého francouzského šarmu – britští fandové Rampling prominou, ale anglický šarm neznám. A Charlotte nikdy neměla problém se před kamerou vysvléci a tento film připomíná že v době natáčení do domova důchodců evidentně nemířila. Leda že by tam způsobila pěkný poprask a vyloudila nejeden ziskuchtivý úsměv na tváři farmaceutického dealera s modrými tabletkami tvaru kosočtverce.

Dva muži ve městě (1973)

Český manekýn slizkosti č. 1 z hiphop 09 jasně vede. Viděti ho na obrazovce, zvraceti málo. Ale pro mne světový záporák číslo 2 Michel Bouquet v roli policejního úředníka je tak dokonale slizkej parchant, že by moh být šéfem konzervativní partaje pro horních 9 tisíc hned z fleku. A jeden by jej rád strčil pod gilotinu a nůž zastavil 50 cm nad dorazem se slovy „ehm sorry vono se to zaseklo“ a takto opakoval centimetr po centimetru níže a níže až se dílo podaří. Jenže k tortuře asi není důvod. Protože jakkoliv považuji film za výborný, přec jen mám silnou pochybnost, že z francouzských věznic vychází jen pramálo politováníhodných loupežníků Delonů, ale spíše narazíte na marseilleské beduínské gangy. Dojemná mystifikace – ale francouzsky dokonalá.

Dva pitomci z Paříže (2010)

Carole to i po padesátce stále sekne a poručík jezdí v Dacii Logan. To je asi to nejzajímavější co k tomu mohu říct. Jinak sotva průměrná současná fr. rádoby komedie.

Dvě na jednoho (2002)

Jovovich je více modelka než herečka a film jí moc nesedl. Akční sci-fi, zfilmovaná PC hra - úder, bum, kop, přelet, dopad, střelba, salto, bác, ratata - to určitě ano, ale vážné charakterní herectví ve filmech pro dospělé to nebude její parketa. A zrovna tento film nemusel nutně být mimo její herecký rozsah. 55%. Produkce: ApolloMedia.

Elita armády (2006) odpad!

Afroameričani to chtěji taky - bejt skopaní žán klód fan damem. A že je jich tu pěkná horda. Pro plnohodnotný filmový zážitek možná stačí vidět plakát k filmu. Až ted jsem si všimnul že to soňáci točili na video = odpovídající formát. Produkce: Sony Pictures Home Entertainment

Elizabethtown (2005)

Dívka s dolíčkem v levé tváři se stále usmívala od ucha k uchu. Jestli chtěl autor vyslat do světa nějaké pozitivní sdělení, tak propásl vhodný okamžik mlčet. Produkce: Paramount Pictures