Pink.Panther

Česko
mystifikace, dadaismus

• 12.4.2018  22:37
    Odplata (1999)

Pološílenec umanutě jdoucí za svým cílem, to jsou role které Gibsonovi sednou a kterému mu snadno uvěříme. Temná osobitá režie, neo-noir gangsterka téměř bez speciálních efektů jen šedomodrý filtr. Hodně drsná, avšak ne samoúčelově brutální. Jedna z nejlepších. Děsně cool s náběhem na kult. Závěrečné motto: „Když ona skončí s prostitucí, já přestanu střílet lidi (možná jsme si dali příliš vysoké cíle)“…. Produkce: Icon Entertainment International

• 12.4.2018  00:28
    Letec (2004)

Z pohledu epické velkovýpravné elity dechberoucí snímek, obzvláště pokud to sledujete v plném multikině, kde je vydýchaný vzduch a po dvou hodinách už přemýšlíte co je s klimatizací. Kdyby to bylo o 30% kratší odpadly by mnohé problémy. Kamera, efekty, opravdu pěkně natočeno. Pro mnohé to bude fascinující podívaná. Ale: režie mnohem lepší než scénář. A exkluzivní výprava není to na co se prioritně nechám nachytat. Takže tou prioritou tady konkrétně pro mě zůstal jen herecký výkon Cate Blanchett. DiCaprio ani Beckinsale na to nedokázali navázat a evidentně nekopou za Barcelonu jako někdo, že. Nuže, takhle se točí v Hollywoodu, více výjimečnosti v dokonalosti filmového řemesla než v magii nesnesitelné lehkosti X-faktoru. V tom je budoucnost. 70%. Produkce: Warner Bros

• 10.4.2018  00:02

Dobré, ale mám trochu pochybnosti. V pěti letech jsem tomu dal 5 bábovek, v patnácti 4 korbely, v pětadvaceti 3 hvězdy. Má to nějak sestupnou tendenci. Abych to s takovou za deset let úplně nepohřbil jedním věncem... Produkce: Les Films Christian Fechner

• 9.4.2018  00:42

Někdo by mohl říct psychedelický střih, minimalistická elektro hudba, a humor založený na sprostých slovech a citacích věcí a lidí z reálného politického života ČR. Já říkám spousta malých kokotin sešitá hrubou nití do jedné velké nudné hovadiny. Tu jednu hvězdu dávám sobě, že jsem to vydržel do konce. Produkce: Stream.cz

• 8.4.2018  02:24
    Zvíře (1977)

Jeden tlustý požírač špaget natočil tak špatné filmy, že i dobročinné spolky je odmítaly promítat zadarmo. Tady ovšem Aldova improvizace po Italsku za francouzské peníze s Brunem Ferrari dopadla na výbornou. Skvěle zrežírováno, dokonalý soundtrack Vladimira Cosmy a Belmondo jak ho máme nejraději. Sympatický rošťák Mike Gaucher horká hlava, ale srdce má ze zlata. 👍 Produkce: Cerito films

• 8.4.2018  01:12

Kam čert nemůže nastrčí Glen Close. Tu bych nechtěl potkat na samotě u lesa ani ve dne natož v noci. Glen se do Majkla zakousla jak upír s blond trvalou, přisála jako přerostlé klíště. Banalitu příběhu spolehlivě přebíjí scénáristický mustr o predátorovi a oběti, který Hollywood vždy dokáže vytáhnout ze šuplíku na světlo a v nějaké obměně znova zručně zfilmovat._____Navíc nikdo neříká, že když je to banální, je to zároveň i nereálné. Pokud člověku náhodou ujedou nohy v nesprávné posteli, tak i v dosti mírnější podobně tohle může být hodně toxický proces… Ono je to vlastně horor ze života tahle ta tuctová historka, že… 70% Produkce: Paramount Pictures

• 7.4.2018  18:04

Jeden za všechny, všichni za jednoho podruhé! Tentokrát o chlup slabší než jednička. I tady je zřejmé, že Lesterův postmodernismus byl poněkud omezován požadavky scénáře, což bylo ku prospěchu věci, stejně jako jeho téměř nedůstojný přístup ke klasické látce._____Mušketýři konají více motivováni láskou k sobě a dobrodružstvím než zájmem o vyšší ideály. Jsou bez konvenčního smyslu pro morálku. Královna, které slouží, je zobrazena jako povrchní a ne ideálně ctnostná. Mušketýři zapojeni do náboženských válek, které pohltily Francii koncem 16. a počátkem 17. století mohou poukazovat na absurditu konfliktu katolíky s Hugenoty, ale u La Rochelle je stejně řežou jak na běžícím pásu. Vtip marginalizuje klasiku a postavy se někdy možná ocitají až na hraně karikatury – stále ale snesitelné a vyzdvihujíci komedialitu filmu._____Ve finále nutno oba současně natáčené díly spojit do jednoho velkofilmu, který s odstupem času několika desítek let vůbec nezestárl a patří k absolutní špičce nejen komediálně laděného historického dobrodružného filmu. Produkce: Alexander, Michael and Ilya Salkind Productions

• 7.4.2018  17:44

To snad žabožroutům udělali ti Britové naschvál, že přišli s touto neortodoxní adaptací Dumasova románu právě oni. Je to paradox, ale je to tak - domovská francouzská spíše konzervativní verze z roku 1961 tomuto šlape na paty, ale nemá tu poetiku Lesterova filmu. Britové dodali této adaptaci „něco“ čemu říkáme X-faktor a to se pak překonává velmi těžko. S ohledem na dnešní filmařské trendy bych se nebál označit tento film „navěky nejlepší“. Produkce: Alexander, Michael and Ilya Salkind Productions

• 7.4.2018  13:14

Drahoušku, kolik vražd by vlastně muselo stačit, když se na filmovém plátně objeví pod vedením Oldřicha Lipského stará herecká garda, aby nás to přestalo bavit? 8? 16? 32?... A když už by bylo 64 moc, nestačilo by pak jen přestat otvírat dveře? Produkce: Filmové Studio Barrandov

• 6.4.2018  12:22
    Deadpool (2016)

V mé nevědomosti mne udivuje s jakou dětskou hravostí internetoví kritici podrobují analýze fikční světy marvelovské marmelády. Přičemž taková rozborka by mne zajímala např. u nějakého neortodoxního dramatu, či v nějaké alternativě. Je to jako kdyby někdo obešel Bratry Karamazovy, aby si v kiosku koupil sešit Pepka Námořníka a analýze podrobil jeho obsesi v požírání špenátu včetně detailní rozborky kalorické hodnoty špenátového listu v přepočtu na jednotku konzumovaného talíře. Punc náročnosti jak prase, ostatně jako celý tento spektákl pro čerstvě náctileté X-Meny. Produkce: Twentieth Century Fox ve spojení s Marvel Entertainment

• 6.4.2018  11:38

Pro mne snímek zůstává jedním z nejlepších neo-noir filmů 80. let s oblíbenou Emmanuelle Seigner a Harrisonem Fordem. Povrchním pohledem je to možná slabší Polanského film. Jeho příběh nepřekračuje velmi solidní staromódní thriller navzdory nepopiratelné řemeslné dokonalosti. Režie se drží při zemi a nadchne v detailech, jako v závratné scéně přes střechy Paříže s latentním nebezpečím pádu a neokázale vzdává hold americké klasice. Polanského Socha Svobody pro Hitchcocka ve stínu Eiffelovy věže? Produkce: Warner Bros

• 4.4.2018  13:38

Natočeno podle fiktivního historického románu z roku 1999. Překvapivě se nejedná o umělecký portrét, ale pozornost je směřována k modelce slavného obrazu. Ostatně o malíři samotném se dochovalo méně známých faktů než o jeho rodině či mecenáších. Ví se např. že Vermeer často používal pro své kompozice kameru obskuru, (dírkovou komoru), což byl předchůdce fotoaparátu a oblíbená pomůcka barokních malířů. Tvůrci do filmu zakomponovali tyto známá fakta stejně jako fantazii romanopisce a vznikl přesvědčivý mix. Story ale není nosnou sílou, tím je vizuální stránka filmu. Detailní mizanscéna a kamera filmující fotografické obrazy spoluvytváří výbornou atmosféru. Výpravný film s decentním příběhem a do hl. rolí opticky padnoucí Scarlett Johansson a Colin Firth. Postava Scarlett v turbanu a s perlou jako kdyby ožila a vystoupila z Vermeerova obrazu, magické...baroko. Produkce: UK Film Council

• 2.4.2018  23:19

Prázdný manýrismus, roztříštěná časová osa, anemie, těžký dech. I ta Emilka tu nějak zestárla. Tohle nepotěší... Produkce: DreamWorks Pictures

• 29.3.2018  00:12

Včera dnes i zítra, pořád platí to stejné: kdo viděl v tomto oskarovém italském filmu dělat italskou sexuální bohyni Sofii Loren striptease, tomu nezbude nic jiného než to, co nakonec udělal i Marcello Mastroianni - totiž pomodlit se…👍 Produkce: Compagnia Cinematografica Champion

• 28.3.2018  17:52

Tak nějak přemýšlím co může být blbějšího než zhlédnout v kině hit známých fekálistů bratov Farrellyovcov „Blbý a blbější“?_____Možná toto: pokud jste hodně výstřední excentrik, tak posadit se do kovové trubky průměru 4m a nechat se v ní vynést do výšky 10km a na trase Praha-Novosibirsk (pokud vám teda Aeroflot pustí tento kinohit) za zvuku a obrazu akutní dysenterie linoucí se z malého kinoplátna přemítat o tom jak velcí šílenci jsou asi ti dva frajeři v kravatách zavření za těmi pancéřovanými vraty. Zdali jeden neomdlí a druhý neusne a vy se ani nedostanete do kokpitu abyste přemluvili autopilota aby přistál i bez těch dvou spících panen._____Jenže realita je taková, že zatímco vy sledujete Blbého a blbějšího ti dva jsou tam a nespí. Horečně řeší problém s palubními přístroji. Co se to děje? Oni netuší že špatně placený pozemní personál nezakryl pitotky a v obou pitotových trubicích se zabydleli chrousti, čímž je vyřadili z provozu._____Když už jste tedy měli ten blbý nápad sedět v trubce v desetikilometrové výšce a jako poslední věc v životě vidět Blbého a blbějšího a na posledním tripu je s vámi v relativně velmi tenké pitotce chroustí rodinka, vaše poslední slova by mohla být: kurva drát! A já dávám jednu hvězdu – ale jen za ty chrousty! Produkce: New Line Cinema

• 28.3.2018  16:14

Je to jeden z barevných obrazů italského života a konfrontace dvou postav, z nichž každá vykazuje celou řadu vlastností a slabosti typických pro muže a ženu. Jak může Filoména přimět obchodníka, aby se s ní oženil ? Jak může udělat velký přechod od ženy v domě k přijetí manželova jména? Jak může překonat strašlivou propast nerovné sociální příslušnosti? Řešení našla vskutku šalamounské. Nádherně okázalý film. Produkce: Compagnia Cinematografica Champion

• 26.3.2018  23:29

V pomalém tempu pěkně natočené, skvělí herci a ze začátku jakási nerozhodnost jestli to bude reálné rodinné drama nebo komedie. Nakonec je to nereálná černá komedie, já bych raději viděl to drama, které se nekonalo, ale potenciál tu byl. Takže pro mne je nejzajímavější magická atmosféra anglického venkova, kamera si vyloženě pohrává s denními i nočními záběry na venkovská stavení anglického jihu, ale ani tato není budována s tak jasným záměrem, zaujetím a mistrovstvím jak to vidíme ve Slavnostech sněženek. 70% Produkce: Tusk Productions

• 25.3.2018  22:26
    Tootsie (1982)

Film který každý viděl stokrát, tak nemá význam na to koukat znova když to zas jednou dávají v TV. Jenže pak se do toho zakoukáte a vidíte to po 101. Není to jen herecký koncert Dustina Hoffmana, je to celé dokonalé. Je to jeden z etalonů hollywoodské komedie pro mainstreamové publikum. Produkce: Columbia Pictures Corporation

• 24.3.2018  00:04

Netradičně feministicky laděná road movie s potenciálem kultovního filmu aneb emancipace po americku. 85% Produkce: Metro-Goldwyn-Mayer

• 23.3.2018  01:51
    Ceny Anděl 2017 (TV pořad) (2018)

Čekal jsem že budou zachraňovat ČTV, ale ono nic, asi na rozdíl od filmařů nikdo z hudebníků není na tento luxusní penězovod napojen. Žabaři. Dokonce se nekonal ani festival politické písně, takže ani demokracii nezachraňovali._____A já se tak těšil, že se třeba i zjeví ideálně někdo z topky a já budu moci zas jednou zvolat – jo mirku, zachraň demokracii, prosím tě zachraň to držím palce, už tu demokracii konečně zachraň. Ale ono nic. Nakonec to na sebe musel vzít aspoň Merta, aby bylo nad čím juchat, ale stejně nemám co podepsat. Budiš._____ Dramaturgicky to bylo zvládnuté, Bouček to odmoderoval celkem solidně. Zdá se že nad politikou, tentokrát zvítězila hudba – tedy ten český buřtmjuzik. A to je pro milovníky tohoto výstředního etnosubžánru dobrá zpráva.

• 20.3.2018  00:22

Při troše ironie mohu zkonstatovat, že je to nejlepší film Jima Carreyho, nejhorší Renée Zellweger a standard od Farrelly bros. Produkce: Twentieth Century Fox

• 5.1.2018  23:08
    Adoration (2013)

První co mne napadlo bylo že je to zas nějaká vívegovina. Jenže když spisovatelka Doris Lessing napsala v roce 2003 povídku "Babičky", byla inspirována prý skutečným příběhem. Inspirace přišla v hospodě kde se dvě matky bavily aférou kterou měly společné se synem té druhé. Předlohou je odvážné téma na hraně incestu. Být na režisérské stoličce hřebejk, zapíchl by se pěkně hluboko … Ovšem na režisérské židli je Anne Fontaine, která morálně nejednoznačné téma zpracovala v zdařilé plážové melodrama s pěknými filmovými obrazy. Francouzko-australská produkce se mi už vícekrát osvědčila. Produkce: Gaumont, Screen Australia

• 5.1.2018  01:41
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Rakousko-uhersko ještě neřeklo své poslední slovo a jako filmový producent si v 21. století evidentně řeklo o císařskou korunu. Česká televize přinášející námět a scénář a pod jejímž producentským vedením snímek vzniknul ve spojení s hollywoodským režisérem ukázala že umí – když chce._____ V dobrém smyslu slova nejlepší pohádka letošních Vánoc, která si nehraje na historický dokument, ale baví a je laděna i do mírně komediálního tónu, právě s cílem bavit namísto nudit historickými daty. Přičemž se historických reálií v zásadním rámci drží, ale dvoudílný formát neumožňuje vykreslit deset let života císařského páru tak aby to přec jen nevypadalo trochu zkratkovitě. Někdo neznalý bude možná historická data postrádat k pochopení děje. Je také třeba si uvědomit že film ukazuje MT v jejím mladém období, kdy ještě nebyla matkou národů, jak ji známe z učebnic, ale prožívala onu poměrně věrně zfilmovanou romantickou love story. Některé drobnosti, které působí komicky jsou písemně doložené, (když se císař dozvěděl, že s mladým párem spadla těžká barokní postel, napsal svému zeti s jemnou výčitkou: „Jen moderato, pane, nepřehánějte!“)_____Na televizní formát velkolepá podívaná s náročnou výpravou plnou rokokových kostýmů stylově nasvícených zámeckých interiérů, které vytvářely příjemnou dobovou až pohádkovou atmosféru. Včetně scén z velkého sálu kroměřížského zámku. Pro zajímavost, celkový počet komparzistů se vyšplhal na 2 200 lidí! 70% Produkce: Česká Televize, MR TV-Film, Maya Production, RTVS

• 29.12.2017  13:27

Marná snaha vyrovnat se Belmondovým komerčním titulům z té doby. 50%. Produkce: Adel Productions

• 23.12.2017  00:02

No já nevím, celou dobu tam mlátit jen šestnácky to je hudebně dosti zvláštní :-). Nicméně asi hlavně díky Anetě je celkový dojem z koncertu opravdu velmi dobrý. Hudebně to ale chce přeci jen něco trochu víc, (klidně i za cenu méně radosti - více hudby).

• 21.12.2017  00:19
    Diana (2013)

Když Lennon vrátil královně Řád britského impéria zabalený v umaštěném papíru, upadl za tuto urážku v nemilost a skončil na dlouhá léta ve vyhnanství. A to je bez debat největší ikonou popkultury druhé poloviny minulého stolení. Nikdo z tvůrců filmu není ani zdaleka tak významný jako tento Beatle. Nelze se tedy divit poddaným jejího veličenstva, že natočili film nekonfliktní a že se v něm královna neobjeví a pro jistotu ani žádný jiný Windsor. Jako životopisný film bych to moc nebral, spíše jako letní romanci, potom není důvod si stěžovat, že Naomi Watts není podobná té nejznámější whistleblowerce. Jistí to německý režisér. 70%. Produkce: Ecosse Films

• 13.12.2017  00:40
    Brak (2002)

Transparentní férový přístup od produkce braku. Takže čekal jsem brak a dostal jsem brak... Produkce: Bontonfilm

• 12.12.2017  12:20
    Fair Game (2010)

Dost komisně podaná aféra Plame Tento politický thriller navíc vyžaduje od diváka hodně pozornosti, aniž by mu to vracel v dostatečné zábavnosti. Je to chladné anemické. Produkce: River Road Entertainment

• 5.12.2017  17:57

Válečné milostné melodrama se nekoná. Nevím jestli Hřebejk neumí herce vést nebo jestli pro estrádního herce Sokola a neherečku Geislerovou je nad jejich možností skrývanou vášeň zahrát, ale ze spousty jiných lepších filmů víme že to jde zahrát jediným pohledem. Film nemá rytmus, chybí korektní dramaturgická stavba. Úvodních konspiračních dvacet minut je celkem zábavných, jakoby se tam odehrálo vše podstatné._____V neúměrně natahované střední části se čas vánoční stává časem nekonečné dlouhé nudy, kdy máte podezření jestli se ty prkenné promluvy za svátečním stolem místo druhé světové neodehrávají náhodou za mnohem delší třicetileté války._____ Vskutku bizardní je přiznání nevěry - útrapami zdecimované vězenkyně chtěly být zbouchnutý protože věděly že nepřežijí ?! a tak došlo ke gruppensexu ve vězeňském lágru za hvizdu padajících bomb a bortících se stěn?! :-))) Po tomto dialogovém extempore film jako šedivá myška nenápadně vyšumí do ztracena. Chladné strnulé nezajímavé. Propadák se zoufale slabou režií. _____Někteří říkají, že „mnozí mylně čekali drama, odboj, napínavý děj. film je ale o tom, že se neděje nic“ – s tím nelze než souhlasit. Aby se tedy dělo alespoň něco, vzdejme hold těm zdejším komentátorům, kteří se CinemArtem nedali koupit !!! Produkce: Česká Televize

• 12.11.2017  13:36

Nezávislý film kanadské výroby neposkytuje žádné pohledy na komplexní oblast partnerských vztahů, je zaměřen pouze na jeden aspekt - oblast, kde se vztahy rozpadají - a tam je hořký, realistický i když překvapivě ne příliš dramatický což je pro mne trochu zklamáním. Není tam dostatek prostoru ukázat, co kdysi mohlo být dobré ve vztazích, aby jejich rozpad znamenal zodpovězení zásadních otázek. 70% Produkce: Front Street Pictures