Alenka v říši divů (2010)

Kdyby si Tim při čtení Alenky osladil život kostkou cukru prosáklou pár kapkami diethylamidu kyseliny lysergové, mohl posílit svou uměleckou kreativitu v duchu květinových dětí konce šedesátých let a kniha Lewise Carrolla mohla být zfilmována v pravdě stylově. Takto jsem v ú-divu i já – s čím to ten Burton vlastně experimentuje, že psychoaktivní účinky jeho životabudiče vedou k tak sterilnímu plastovému vizuálu. Dětičkám se budou barevně vyvedené deformované postavičky líbit, pochybuji ale, že by dokázaly ocenit u Bílé královny brežněvovské obočí. Time, ty můj smutku LSD je z módy, ale to co ti dodal Disney bylo původně určeno pro kačera Donalda !!! Produkce: Walt Disney Pictures

Klec (1975)

Feministický film, vzniklý v době nově vzedmuté vlny feministických hnutí v polovině sedmdesátých let. Zatímco v klasickém narativním filmu je muž vnímán jako aktivní postava, zde je tvůrcem příběhu posouvající děj dopředu dominantní žena. Takovou ženou je v tomto případě pečlivě vybraná švédka Ingrid Thulin (dvorní herečka Ingmara Bergmana). Evropský charakter filmu je cítit z každé sekvence. K dokonalosti něco chybí, ale bezesporu toto komorní drama poskytne solidní filmový zážitek. Produkce: Lira Films

Motýl na rameni (1978)

Adaptace románu "Velvet Well". Záhadný boj o záhadný kufr, se záhadným obsahem, záhadných neznámých, kteří jak naznačeno sahají do nejvyšších kruhů, mnoho mrtvol…Elegantně švenkující kamera, rafinovaný střih a hudba na pozadí jsou plus, stejně jako výborný Ventura jehož Roland Fériaud se marně snažil pochopit situaci. Co touto "kafkárnou" chtěl autor říct? Nakonec mohu jen konstatovat: výsledkem této surrealistické konspirační teorie je poněkud neurotizující vzduchoprázdno. Produkce: Gaumont

Škola rocku (2003)

Jedna z 500 největších kravin všech dob časopisu Zdravý Selský Rozum. Produkce: Paramount Pictures

Muž z Hongkongu (1965)

Vídeňský valčík na bambusovém lešení je stále dobrý, atraktivní hongkongské exteríéry stále pěkné, celkově film ale dost zestárnul...na rozdíl od takového Muže z Acapulca, který je stále svěží. Produkce: Les Films Ariane

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Pohádka pro děti? Asi se někdo zbláznil ! Produkce: Česká Televize

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Kachyňa dokázal natočit na televizní formát snímky hodné filmového plátna. Eliška Balzerová možná ve své životní roli. Nenápadné mistrovské dílko. (Pro dospělé). Produkce: Česká televize

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Další burtonovská pohádka pro podivné děti s podivným scénářem. Slabší povahy možnostem současné animace nedokáží odolat, je pro ně velmi svůdná, než aby zfilmování těchto kravinek přenechali cvokhausu pro podivné producenty. Produkce: Twentieth Century Fox

Samuraj (1967)

"Le Samouraï" má své vzory v amerických gangsterkách 40. let, v mnohém je ale překonává. Je to surrealistická studie osamělosti člověka. Samuraj když ví, že prohrál musí spáchat harakiri. Delon stejně jako skutečný osamělý bojovník v rámci malého kodexu bušida odvrhne své tělo, ale nezapomene na svoji čest. Přesné účelné herectví, režie, střih, bez divokých stříleček a honiček. Nemá ambice vám cokoli dát ani cokoliv brát, je chladný, dokonale si vystačí sám se sebou a ve své mistrovské preciznosti si je jist sám sebou tak, že nepotřebuje prosit o sympatie diváků. Minimalistickými prostředky dosaženo maximum. Jednoduše řečeno: jeden z nejlepších krimi noir všech dob. ______ PS: Všetkým chalanom čo nepochopili ten koniec, (a tím pádem netuší o čem je celý film) odkážte, že v závere je potrebné starostlivo sledovať ten revolver! Servus. Produkce: Compagnie Industrielle et Commerciale Cinématographique (CICC)

Drž hubu! (2003)

„Je třeba najít ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka, máme práci chlapi“!___Sice to už není ten starý dobrý Veber, ale je to zas nový Veber. A je čemu se smát. Produkce: Union Générale Cinématographique (UGC)