Madame Mills, une voisine si parfaite (2018)

Paní Millsová dokonalá sousedka je převlekovka ve stylu Tootsie, nemá ale level slavných amerických předloh. Od poloviny filmu (spoiler – kdy dojde k hloupému prozrazení jak se věci s paní Mills mají ve skutečnosti) je to snad trochu zábavnější, ale za mě je nejnovější film Pierra Richarda propadák, takže po Parlez-moi d'amour ani druhý autorský režijní pokus Sophie Marceau nebude to pravé ořechové. Produkce: Les Films du Cap

Juliette a Juliette (1974)

Girardot, Jobert, Richard totˇ sestava snů. Ale je to zlý sen, není co hrát, mizerný scénář, o ničem. Pierre jako boxer v ringu nezabodoval. Film po právu upadl v zapomnění. 30% Produkce: Belstar Productions

Jo (1971)

Jo, je to tak, ČT uvedla v obnovené premiéře Jo s původním dabingem. Puristé kteří se v polovině 70. let zapřísáhli, že znova nezapnou televizi dokud nebude tento film reprízován s dabingem FF, ometli pavučiny ze svých delta obrazovek. Přes 40 let čekali, debatovali na diskuzních fórech, kam že se jen původní dabing poděl. Krutě nás v ČT zkoušeli. ____Samotný film se tu mezitím stal téměř kultem, ne tak kvalitou, ale spíše „neexistencí“. Jedná se o lehce nadprůměrný snímek sevřený svěrací kazajkou divadelní předlohy, který se pomalu rozjíždí a nakonec graduje v komické scény, kde se zasměje snad každý. Konečně tu dostala více prostoru Claude Gensac , která stejně jako Bernard Blier drží krok s de Funèsem a znovu prokazuje komický talent.____ Desítky let marného snění jaké by to bylo kdyby v televizi uvedli Jo s Filipovským se jednoho vlahého letního večera proměnilo ve skutečnost. Čest památce fanoušků špičkového oldschool dabingu, kteří se tohoto dne nedožili… 70%. Produkce: Trianon Productions

International (2009)

International je poměrně atmosferický film, méně už strhující thriller, zároveň chladný bezduchý, jako architektura tak důležitá ve filmu. Tykwer popisuje, že geometricky čisté architektuře přizpůsobil celý vizuál filmu - vybral si čočky, které nedeformují linie budov, a tak je celý snímek vtlačen do soustavy perfektně rovných čar. No výborně, vizuálně je to povedená urbanistická studie sídel korporátního světa. Ale nic moc víc. Produkce: Columbia Pictures

Jedna ruka netleská (2003)

Jedna ruka netleská a ani druhá ruka netleská. Ono taky není čemu, pokus o pár gagů za to nestojí, koukat dokola na potrhlé postavy nebaví, scénář je slabota. Po Samotářích velké zklamání. Obě ruce netleskají! Produkce: Lucky Man Films

Tankový prapor (1991)

Vy pořád spoléháte na svou chytrost, ale to se v lidovědemokratickém státě přepočítáte! Produkce: Bonton film

Kluci z hor (2018)

Pan magnusek chce něco sdělit. Není to tak iritující jako když něco sděluje hřebejk - je to stejně amatérské. Někde je to nevěrohodné, naivní až nesmyslné (lékařské a možná i právní závěry). Otázka mají-li filmaři něco sdělovat nebo svými filmy raději jen bavit zůstává tedy (v českém teritoriu) nezodpovězená. A u Dejdara mně průměrné herectví nepřekvapuje, u Lábuse ano.

Paša (1968)

Suverénní Gabin v trochu nudné gangsterce. Lautner jako by se hledal, styl připomíná Melvilla. Produkce: Gafer

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Jsou dvě kategorie lidí – vyživovaní a vyživující, jedni co dávají a druzí co berou. Nebo také jedni orají a vláčejí a druzí sklízejí. A inspektor Klečka sklízel. To je základní ponaučení z této filmové adaptace hry Divadla Járy Cimrmana Vražda v salónním coupé. Produkce: FSB