Batman (1989)

Srdcovka môjho detstva, na ktorej aj po rokoch nachádzam stále viac a viac pozitív. Či už ide o hudbu majstra Elfmana alebo bezkonkurenčný výkon Jacka Nicholsona ako (najlepší) Joker.

Smrt ve tmě (2016)

Spokojnosť. S tím, že film sa nezdržiava a po krátkom predstavení hlavných postáv sa hneď poberiem do domu, síce slepého, ale i tak vražedného a psychotického starca. S výkonom Stephena Langa, ktorí tohto starca stvárňuje. S tím, že aj keď sa dej točí okolo troch postáv, darí sa mu udržať pozornosť. S pár skvelými scénami (zhasnutie v pivnici ). S mrazivým rozuzlením zápletky. S tím, že ku koncu som si už nebol istý, aký koniec mám očakávať. Fakt, chýbalo málo (prsty mám takmer u seba) a bolo by to päť hviezdičiek.

Batman: Strange Days (2014) (TV film)

A zase animovaný Batman atmosférou prekonáva hrané filmy.

Nepolapitelní (2015)

Tiež patrím k tím, čo dávajú hviezdičku aspoň za ten parkour. Inač ten film stojí za.../nenapadá ma nič nevulgárne :-( /

Poslední výkřik (2012) odpad!

Vykráda to Vreskot. Dobre, privrime nad tím oči. Vykrádanie, kopírovanie, inšpirovanie je v kinematografii normálny jav. Debilná motivácia zloducha. Nad tím už oči neprivriem. Ak chcete sériového vraha do filmu, dajte mu logickú motiváciu prosím vás. Jason Voorheese mal síce tiež blbú motiváciu (chcel pomstiť matku tím, že zabije všetkých v okolí Crystal Lake) ale pre film fungovala. Za to tu, tá motivácia škrípe ako nemazané pánty veľmi starých dverí. Som sklamaný. Veľmi sklamaný. A to mám rád horory, respektívne slashery. Dokonca aj zlé slashery sú nájdu kúsok obľuby u mňa. Toto je však výnimka s veľkým V.

Halloween II (2009)

Plytký dej, Michaelove vízie matky zbytočné. Jediné, čo stálo za to (okrem sexi ženských) bola tá krvavá naháňačka v nemocnici, ktorú ale scenáristi zabili tým, že z nej spravili ,,nočnú moru´´.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Po niekoľkokrát zhliadnutom traileri som mal veľký hype. O to väčšie prišlo sklamanie. Efekty sú špičkové. Electro vyzerá skvelé a súboje s ním sú pastva pre oči. Dane DeHaan je ako Harry dobrý, ale ako Goblin je úžasný (škoda, že sme si ho v Goblinej forme užili tak krátko). Čo ma teda sklamalo? To dôležité, čo by tie efektné scény a skvelých hercov malo spojovať - dej. Je tu toľko vecí, na ktoré sa dá sústrediť: smrť Petrových rodičov, super zločinecká korporácia Oscorp...Ale aby som nekrivdil, obom veciam sa trošku venujeme, dej sa ale prevažne z veľkej časti skladá z: Sme spolu. Akcia. Nie sme spolu. Akcia. Bude nám lepšie spolu. Akcia. Ja ti neviem, či je dobre byť spolu. Akcia. Naveky spolu. Akcia. Finále. A to finále malo byť akože čo? Postavy sa rozbehnú proti sebe a titulky. Už tam chýbalo len Pokračovanie nabudúce...Toho sa nedočkáme, vzhľadom k tomu, že Marvel na nás chystá Spider-Man: Homecoming. (Na jednej strane škoda, lebo linka s Oscorpom a Petrovými rodičmi ma celkom zaujímala)

Krvežíznivé opice (2007) odpad!

Povedal som kamošom, že chcem natočiť film o vraždiacej opici. Súhlasili. Jeden z nich navrhol, že ju počítačovo dotvorí. Potom sme však videli dosť nepodarený výsledok a dohodli sme sa, že ju teda dáme len na posledných 5 sekúnd, nech zvrieskne do kamery. Ale jeden štoural podotkol, že je divné mať film o opici, keď sa tam opica mihne len tak krátko. Súhlasili sme a z projektu odstúpili. A to mali urobiť aj títo filmári.

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Neviem, prvé epizódy, ktoré sa točili okolo Punishera ma nejako nebavili, alebo nebolo to pri nich na päť hviezdičiek. Neviem, čím to bolo, Punisherom asi nie, lebo tá postava je dobre napísaná a hercovi (na meno si ani za boha neviem spomenúť) tá rola sadla vynikajúco. Potom sa pridala tá linka s tajomnou organizáciou Hand a druhá séria Daredevila pre mňa nabrala grády. Ani neviem prečo. Možno preto, lebo sa dej rozdelil do dvoch liniek - Punisherov súd a Daredevilov súboj s Hand a bolo zaujímavé sledovať ako Matt balancuje medzi právnickými povinnosťami a povinnosťami bdelého ochrancu mesta New York (akoby nestačilo, že tu máme celú skupinku Avengers a po novom i Spider-Mana :-D ). Možno preto, lebo na scénu nastupuje Elektra. A to je postavička. Výborne napísaná bojovníčka, ktorej roli sa šikovne zhostila sexi Élodie Yung, na ktorú je radosť sa pozerať. A ako posledný bonus, na scénu sa vracia milovaný Vincent D'Onofrio, ktorý si zase v roli Wilsona Fiska kradne každú minútu, kedy je na scéne. Teraz nasledujú veci, ktoré mi robili problém. Tu si ich už na rozdiel od prvej série pamätám. Skupina Hand je zaujímavá ale jej cieľ mi prišiel taký (následuje dlhší SPOILER na viac riadkov) zvláštny. Chceli získať Black Sky, lebo mu/jej majú slúžiť. Ale ja by som chcel vedieť viac o tom. Čo je presne Black Sky? Čo zvládne? Lebo vysvetlenie, že je to ich modla, v ktorej mene budú páchať zverstvá je dosť slabé a pripadá mi, ako keby scenáristi nevedeli, ako to majú vysvetliť. Ďalej hlavný záporák. Na scénu sa vracia nám známy Nobu. Bol som spokojný, i keď na úroveň Fiska alebo Kilgravea z Jessici Jones nedosahuje. Teraz asi rozmýšľate, že Nobu predsa uhorel. A tu je ďalšia vec, ktorá mi vadila. Nobu je nesmrteľný. Alebo, skôr mi vadilo, že sme sa nedozvedeli, ako je možné, že je nesmrteľný. A posledná vec, prečo tam tým ľuďom odčerpávali krv do tej veľkej urny, do ktorej na konci uložili Elektru? Teda aspoň myslím, že im tam odsávali krv. Dúfam, že sa v tretej sérií k tým to veciam scenáristi vrátia a vysvetlia ich. (Koniec dlhého SPOILERU). Aj napriek tomu to bola zábavná séria, ktorá ma udržala pri sebe a mal som nutkanie ju čo najskôr pozrieť celú. To + stred série + nové charaktery Punishera a Elektry + staré (ale furt zaujímavé) charaktery aj tejto sérií dopomohli k piatim hviezdičkám. Od tretej série ale očakávam vysvetlenia.

Tenkrát na Západě (2016) (pořad) odpad!

Klamlivá reklama!!! Tešil som sa na slovenský western (znie to síce divne, stačí sa ale pozrieť na našu seriálovú tvorbu a potom to až tak divne nevyzerá), ale namiesto toho som dostal sedemdesiatu piatu variáciu na téma akože ,,vtipnej´´ show, na ktorej sa smejú len účinkujúci a vám trhá okom a prajete si, aby vám trhlo aj tím väzom. Ako niekto písal, díkybohu za Miška Hudáka, ktorý si ako jediný uvedomuje, že je to show pre ľudí a nie nejaké posedenie s kolegami. Ale ani on so svojimi vtipmy, nech sú akokoľvek dobré, nezachráni ten to (namiesto vulgarizmu doplníme slovo počin) z hlbín odpadu!