Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

Poněkud zmatené. Musíte se doopravdy snažit, aby mozaika byla spojena do detailů, protože ne úplně vše vám tentokrát Poirot na konci objasní a přinese na stříbrném podnosu, což by nevadilo, ale celkový způsob vyprávění i způsob řazení informací v dialozích je poněkud zmatený a nepřehledný. Rozhodně televizní nadprůměr, ale Poirot měl i lepší díly. Navíc tento díl místy svou koncepcí trochu připomíná Vraždy v Midsomeru, což k Poirotovi úplně nesedí. 75%

Tango (1993)

Tango je vlastně spíš více překvapivé ve vyústění dialogů v jednotlivých scénách, které jsou netradiční. Ve "vypointování".Ale to "vypointování" vlastně není, až na pár výjimek, zase tak vtipné. Tango je pro mě zvláštní film, oceňuji jeho styl, který je prostě jiný, originálnější, to rozhodně, ale zase se musím přiznat, že mě to místy nebavilo. U komedie, nebo spíš road movie stěží odpustitelná věc. 65%

Ajťáci: Přichází internet (2013) (TV film)

Nostalgické, dalo by se říci jenom pro fanoušky Ajťáků. Krásná tečka za výjimečně podařeným seriálem. 85%

Marta a Věra (2014) (seriál)

Myslím, že zdejších 39 % (27.5.2014) není k Martě a Věře vůbec fér. Uváží-li se, že kvalita jednotlivých dílů stoupala, i to, že je to jedna z prvních českých vlaštovek typického sitcomu (protože takový Okresní přebor a Čtvrtá hvězda jsou takřka geniální vtipné kousky, nikoliv ale tradiční sitcom). K nejčistší sitcomové formě (jako "žánru") měl u nás zatím nejblíž Comeback a teď Marta a Věra. Porovnání dvou titulů není taky úplně dobře proveditelné, protože Comeback pracoval s prostředím rodiny, zatímco Marta a Věra jsou "profesní" sitcom. Ale u obou platí jedna věc - pokusili se adaptovat sitcom na české prostředí a třebaže zatím ani jeden ne úplně ideálně, tak rozhodně dost dobře na to, aby si minimálně průměrné hodnocení zasloužil. Protože jestli tady někdy bude skvělý ryze český sitcom tradičního formátu pracující stoprocentně s českými reáliemi, bytelné podhoubí mu zařídí a cestičku ušlapou právě tyto nedokonalé, ale v české televizní tvorbě mile osvěžující sitcomy. A Marta a Věra potenciál má, třeba přijde další série, a bude lepší než prvních osm dílů, ale i ty měly nápad i hravost a nabídli adaptaci na české prostředí i ryze sitcomové postavy (skvělá Sabina Remundová). 60%

Chicago Fire (2012) (seriál)

V podstatě klasická "vztahovka" pro všechny, kteří úplně čisté vztahovky jako třeba Chirurgy nemusí. Zajímavé prostředí, zajímavé případy, sympatické postavy a spousta proslovů i hrdosti, ale v rozumně přiměřené míře. První série byla hodně osvěžující a kdyby zůstalo jen u ní na čistou 80% by to bezpochyby bylo, vzhledem ke druhé sérii, která vlastně nebyla o nic moc horší, jen se zcela logcky začala lehce opakovat a více nořit do vztahových propletenců, což už je místy přeci jen únavné. Kam až Chicago Fire může dojí v počtu sérií si netroufám odhadnout, ale myslím, že by se konečně mohla objevit svižná vztahovka, jejíž tvůrci ví, kdy skončit. Uvidíme, druhé sérii ovšem rozhodně neprospělo poněkud uměle naroubovaný příběh chicagského policejního sboru s následným spin-offem. Za první dvě série celkově 70%, uvidíme kam seriál půjde dál, protože moc možností nemá, snad nespadne mezi čisté "vztahovky" s kulisou hasičů. Prozatím, to bylo tak 7:3 ve prospěch vztahů,což bylo stále snesitelné a nestala se z toho žádná moderní soap opera. 70%

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Těžko říct pro koho je tenhle seriál vlastně určen. Celkově to spíš směřuje k teen publiku, což je asi to, co mi nakonec nejvíc vadí. Protože ne všem fanouškům Marvelu je čtrnáct. Jistě, pár narážek pro lehce starší publikum se najde, ale rozhodně ne tolik, abych měla pocit, že jsou Agents of SHIELD lepší než třeba takový Arrow (ten se aspoň nikterak nesnaží zastírat, co nabízí). Jestli SHIELD měl být plnokrevným seriálem pro fanoušky Marvelu, pak jím bohužel není. Dokáže utlumit některé věci z ryze teen seriálů (kupříkladu je tady míň rádoby mouder), více narážek, více nadhledu. Což on mít musí, protože přes veškerou snahu má kulisy seriálové a těžko věřit, že tohle je ten SHIELD z filmů (což je logické). Na charakterech postav je trošku moc vidět, že celkově musely být vyváženy. S čímž si herci místy moc rady neví, takže sklouzávají k občasné karikatuře. Zdaleka nejzajímavavější je tak Clark Gregg a Ming-Na Wen. Úplný průšvih to rozhodně není, jen by se ten seriál svým obalem neměl tvářit, že je ničím víc než je. Je to teen seriál na motivy SHIELDu - nic víc nic míň. Průměr. 60%

Mnoho povyku pro nic (2012)

Dokáží ve Shakespearovi existovat dvě roviny - jedna klasická a druhá popkulturní? Jde to, když tou popkulturní vlastně vůbec nenarušíte Shakespeara a dáte mu tím novou rovinu jen pro diváky znalé režisérovy předchozí tvorby. Nádherná ukázka toho, že pokud ctíte žánr, autora i předlohu může vzniknout vydařené dílo. Třeba i v současném domě, se současnými kulisami s kamerou ryze čenobílou a narážkami lehce mimo Shakespeara. Pěkná práce s předlohou i současnými reáliemi. 80%

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Protože Dejvické divadlo dokázalo, co nikdo před tím u nás ne. Natočit komediální seriál, inteligentní, ironický, s naprostým nadhledem a neskutečnou precizností. A navíc po česku. Dá se říct, že společně s Okresním přeborem (v podstatě od stejných tvůrců) jsou to první české vlaštovky, které jsou své, perfektně nastavené na české podmínky s humorem ryze českým, který málokde za hranicemi pochopí. Navíc Čtvrtá hvězda přináší i bonus navíc - má inteligentní humor, který vyžaduje větší vnímavost a participaci diváka. U mě jednoznačně za pět hvězdiček. 100%

Začátky (2010)

Mám ráda filmy s atmosférou. A Začátky ji mají ve vrchovaté míře - lehce melancholické, lehce poetické. Milý reálný film ze života. 85%

V zemi Jane Austenové (2013)

Jsem toho názoru, že když někdo točí nadsázku, místy až na hranici s parodií, měl by především znát a mít rád žánr, který paroduje, nadsazuje a v tomhle případě by taky měl mít rád Jane Austenovou, její knihy. Jedině tak může vzniknout něco inteligentního, vtipného, příjemně nadsazeného. To není tenhle případ - žánr tvůrci moc neznají, knihy sice četli, ale neměli k nim vztah. V Austenlandu je všechno špatně - přehrávání, přemrštěná grotesknost, podtržení stereotypů. Bojím se, že hlavním cílem bylo spíš dát hold knihám Jane Austen, protože koneckonců výhradně pro její početné čtenářky je film určen, ale Jane Austen používala ironii a inteligentní humor. Ten tady nehledejte. Je to povětšinu času neskonale trapné, blbé a bez nápadu. 20%