• Krátkometrážní

Deník mrtvých (2007)

Je otázka, jestli takhle krkolomně psaný scénář má jít podvratně ruku v ruce s vyzněním filmu, anebo se jedná o Romerovu vyčerpanost. Připomínání evidentního (teď jsme v nemocnici, teď jsem zastřelil třetího chlapa), hlášky stylu A nebo B, A protože B, A a tudíž B apod., flashback na událost 10 vteřin ... vše diváka nutí neomylně věřit předkládanému, přičemž mediální ostražitost je jedním z témat filmu, ale z filmového hlediska působí neuvěřitelně hloupě ... ještě jsem se úplně nerozmyslel na kterou stranu se přiklonit. 5/10.

Deník nymfomanky (2008) odpad!

Už název je zavádějící - Val tady není žádná nymfomanka, je to prostě ženská co to má ráda, v krizovejch situacích to zvládne a spoustu věcí objevuje, i když ve výsledku nezjistí nic. Neprojde žádnou změnou, jenom se schová za hlášku "Užívej si života" která se v tomhle počinu opakuje sedmkrát... --Užívej si, děvenko, života co to jde, manželství je zlo jako prostituce, kašli na lásku, obtáhni co nejvíc chlapů a když ti budou nadávat do kurev, tak se jim vysměj, protože to děláš pro sebe.-- Jenom snad takhle, lze Deník ehm nymfomanky brát a to je dost nemorální. Předtím, než mě militantní feministky potažmo holky, co se ve Val vidí, protože to maj taky rády, označí za odporného maskulinistu je nutno dodat, že kdyby se pohlaví všech zúčastněných vyměnilo (a hlavní roli hrál tedy muž), bude Deník nymfomana (nebo satyriaka když budete chtít) pořád stejnej průser.

Dětská hra (1988)

Panenka Chuckie je odporně bizarní & dementní hororová postavička a zřejmě jenom díky tomu Dětská hra úplně nezapadla v haldě své béčkové žánrové produkce, neboť splňuje dost parametrů na to, aby byla šmahem odsouzena. Otravní herci, nelogická režie a vraždy překračující mez normálnosti jmenuji jako nejvýraznější. Pro mě obrovské plus byla projekce tohoto filmu v partě celkem šesti lidí, kde film dostal významný nový rozměr, u něhož jsem se nehorázně gebil. 80% s přihlédnutím k zažitým okolnostem a zejména scéně, kde se ten kluk rozštípe v léčebně.. Jinak bych šel na **.

Disturbia (2007)

Celkem jsem byl překvapen, i když je to dosti moderní Hitchcockův remake a také dosti popkulturní záležitost (a obávám se, že takový film s LaBeoufem bude nejspíše každý), bylo to místy skutečně hodně napínavé, hlavně kvůli perfektnímu Davidu Morseovi a já si dovolím přiklonit se tentokrát k vyššímu hodnocení. 3,5*.

Dívka na přání (2009)

Naprosto nepovedená snaha o zobrazení odvrácené tváře moderní Ameriky. Soderbergh neví. Jeho výsledek vypadá asi jako když student natipuje test, na kterej se nekouknul ani z rychlíku...

Dlouhé loučení (1973)

Total pleasure - precizní Altmanova režie, chytrá hudba, dobré dialogy, příjemní neokoukaní herci a óda na Schwarzeneggera v luxusně buzerantským výzoru.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Vzhledem k televiznímu formátu zaokrouhluji 4,5* nahoru. Obsahově velice silné.

Don Jon (2013)

Moc cool a pofel, i když obsahová plytkost a svižnej střih jde ruku v ruce a určitě to byl záměr. Don Jon je snadno aplikovatelná injekce svěžího závanu lehkého optimismu s navracejícími se motivy a typizovanými postavami (z nichž nejvíc hilarious je Scarface fotr) což je jednu chvíli fajn, jindy zase k nesnesení (plus nechápu, proč Levitt kráčí jako mamrd). Jako doplněk filmu i jako samostatný úvahový materiál pak doporučuji curedeathgrip.com

Doupě (2014)

Hloupý film pro hloupé lidi, slovy jedné z postav: "Trapnější než středoškolská pička." Řetězec situací, který se naplno rozvine ve třetím aktu je obdivuhodnější a, co se zábavy týká, vděčnější než skákačky Davida Belleho a jeho schopnost vmezeření se. Anarchistický závěr je pak skutečně lahůdka (sarkasmus). ** protože je to poměrně šťavnatá guilty pleasure, jinak ruce pryč.

Doupě (1969)

Lehce divadelní forma v další Saurově sugestivní pecce. Nejvíce mě zaujalo vyobrazení krize manželství ve faktu různých nevyřčených skutečností a tužeb a následných situací, do kterých se tak partnerství dostává. Dusivá atmosféra a herecký koncert par excellance. A k tomu plná koupelna krabů...