• Krátkometrážní

Holiday Inn (1942)

Hudba a písničky se mi na Holiday Inn líbí úplně nejvíc. Ani jsem nevěděl, že se tady zrodila slavná písnička "White Christmas", která je jedna z mých oblíbených vánočních. Co se týče příběhu, tak ten je spíš na vedlejší koleji, ale hlavní obsazení to dostatečně vynahradilo.

Hodinový manžel (2014)

Jako nenáročná komedie na sobotní večer dobrý. Nic závratného, ale pobaví. Navíc plus za postavu Niny Divíškové.

Thor: Ragnarok (2017)

Moje očekávání byla obrovská, protože jsem všude četl "nejlepší a nejvtipnější Marvelovka". Mně bohužel tenhle styl k Thorovi moc nesedl. Thor nikdy nebyl ten vtipný a tak mi to občas přišlo příliš. Ani postava Grandmastera mě nějak nenadchla, zato Valkyrie mi sedla a uvítal bych ji i v dalších filmech. Potěšila i camea herců, kteří hráli Lokiho, Thora a Odina v divadelní hře a samozřejmě Stan Lee, to bylo asi jeho nejlepší cameo. Pro mě jako pro velkého fanouška sice spokojenost, ale očekával jsem mnohem víc.

Věž hrůzy (1997) (TV film)

Milý halloweenský film. I když se jedná o televizní tvorbu, má celkem originální příběh a sympatické herecké obsazení. Nejvíc mě potěšila Melora Hardin, kterou znám především z The Office.

Marry Me at Christmas (2017) (TV film)

První letošní film z tvorby Hallmarku. Na Vánoce naladí svoji atmosférou a prostředím, ale příběh je příliš tuctový a neoriginální.

matka! (2017)

Jediné, co jsem si o matce! přečetl, bylo to, že buď z filmu budete naprosto unešení nebo úplný opak, takže jsem vůbec nevěděl co očekávat. Skoro 2 hodiny jsem nevěděl, co to vůbec sleduju, popravdě jsem ani moc nepochopil, co tím chtěl Darren říct. Ale Jennifer byla skvělá, zasloužila by si minimálně nominaci na Oscara. Po příchodu domů z kina jsem začal studovat, co to všechno mělo znamenat a najednou to začlo dávat smysl a teď už i dokážu ocenit Darrenovu vizi. Se mnou v kině sedělo spoustu lidí, kteří čekali, že uvidí typický horor, někteří dokonce ze sálu i odcházeli, ale já věděl, že od Darrena rozhodně nemůžu očekávat nic obyčejného. A taky se mi dostalo netypického zážitku a já jsem rád, že jsem matku! viděl.

Return to Halloweentown (2006) (TV film)

Od televizního filmu od Disneyho se toho moc čekat nedalo, ale předchozí díly alespoň nebyly tak nudné. Taky zamrzí výměna hlavní herečky, absence Sophie a v podstatě i babičky Agathy. Takže za mě zklamání, myslel jsem, že se celá série alespoň hezky zakončí, ale opak je pravdou.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Kultovní horor, který jsem viděl až teď poprvé. Těšil jsem se, ale bohužel jsem byl zklamaný. Nevadí mi ani to, že je film tak starý a dokážu ocenit, že vlastně začal zombie éru, ale co mi vadí, je chování některých postav, které mě někdy až příliš iritovaly. Pro mě tři hvězdičky s odřenýma ušima, a to i díky nečekanému závěru.

Blade Runner 2049 (2017)

Takhle si představuju pokračování kultovního snímku. Pro mě osobně mnohokrát převyšuje originál, který mi přišel průměrný. Nebýt tak dlouhé stopáže, možná bych šel i do plného počtu. Jsem spokojený s příběhem, se zpracováním i s herci. Bylo i fajn pár narážek na původní film, ale podle mě se dá 2049 vidět i bez znalosti prvního dílu.

Old Acquaintance (1943)

Další z milých filmů s Bette Davis. Určitě by ale neškodila kratší stopáž a méně Miriam Hopkins, její role mi přišla až příliš otravná.