• Krátkometrážní

Jumanji (1995)

Jumanji bude vždycky jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Jako malej jsem ho žral, i se ho bál a do dneška ho prostě miluju. Robin je tu skvělej a já se na něho vždycky rád podívám znova.

25. Český lev (2018) (pořad)

Kromě Adely nevidím na celém přenosu asi žádné plus. Neuvěřitelná nuda, záběry na nominované mi přišly neskutečně amatérské a příliš politiky taky spíš uškodilo. Bylo mi až trapně, že tohle má být prestižní večer, co oslavuje filmy.

Zamilované maso (1989)

I za minutu se může člověk neuvěřitelně pobavit :)

Křižáček (2017)

Křižáček určitě není film pro každého. Vlastně se tam ani nic moc neděje, ale tak nějak se mi na něj hezky dívalo, že mi to ani nevadilo. Je to spíš chvilka poezie, záběry na krajinu a na Rodena, kde se téměř nemluví. Víckrát bych se na něj nepodíval, ale na jedno zhlédnutí fajn.

S láskou Vincent (2017)

Vizuálně krásné a hodně originální, bohužel příběhově slabší. Ale opravdu velké plus za zpracování, něco takového se jen tak nevidí a toho si na Loving Vincent cením nejvíc.

Strong Island (2017)

Autorovi jistě pomohlo se vypovídat a ukázat světu, co ho trápí, ale pro diváky to není žádný obrovský zážitek. Neříkám, že to není zajímavý příběh, ale kdyby se film zkrátil tak o polovinu, byl by zážitek mnohem intenzivnější.

The Cloverfield Paradox (2018)

Na The Cloverfield Paradox jsem se fakt těšil. Postupně jsem ale četl celkem negativní recenze, ale i tak jsem mu chtěl dát šanci. Bohužel mě zklamal, s tímto obsazením se povedlo jen podprůměrné neoriginální sci-fi.

Maltézský sokol (1941)

Maltézský sokol mě dost zklamal. Slyšel jsem o něm z různých zdrojů a čekal jsem něco jiného. Na svoji dobu asi jistě originální, ale pro mě dnes už jen dobrá kriminálka s kvalitním obsazením.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Návrat do dětství. Takže dost nostalgie, ale jinak si myslím, že pro děti to musí být i dneska fajn film. Jediné, co mě moc nebavilo, byla záporačka Rita, nějak mě tam rušila. Ale jinak dobrá oddychovka.

Shane (1953)

Na to, že jsem westernů moc neviděl, mě Shane zaujal kupodivu hodně. Vtáhla mě jeho atmosféra, hudba i herci. Tady má téměř jen průměrné hodnocení, ale já si stihl oblíbit všechny hlavní postavy a finále mě dojalo. Ani se nedivím, že v Americe je to klasika.