Rapl - Útulek doktora Knechta (2019) (epizoda)

Prozatím nejlepší díl druhé série, bez debat. Sice to je stále plné alogičností, člověk tak nějak nemůže uvěřit tomu, že to je od stejných tvůrců, neb oproti sérii první je to stále jen slabý odvar, ale konečně z toho přestaly bolet oči, vrátila se stará hutná atmosféra, děj získal nějaký spád, čili v kontextu dřívějšího festivalu marnosti musím hodnotit alespoň z části kladně. A po delší době mohu k dalšímu dílu vzhlížet s mírnou nadějí. Snad se konečně Pachl rozpomněl, jak se píše dobrý scénář, a ta prozatímní agónie bude moci být alespoň lehce pozapomenuta.

Film Noir (2005)

101% fandovství. Příkladné, obdivuhodné, krásné. Ten nepatrný příkop k 5* ráji vytvořila lehce fádní pointa, ale jinak naprostá spokojenost.

Putování za vínem (1999) (seriál)

Zajímavý dokumentární seriál, který je ale pro běžného smrtelníka trochu méně stravitelný, neb nás zahlcuje až přílišným množstvím nepodstatných informací. Víno mám rád, ale zároveň jsem Čech, takže většinou volím pivo, avšak hlavně na dovolených v Itálii a Řecku, kam jezdím celkem pravidelně, si vychutnávám jejich vína, jež graciózním způsobem umocňují chuť jejich neméně skvělých kuchyní. Ale jedním dechem musím dodat, že jinak nejsem žádný sommelier, takže víno neprohlížím pod tím správným světelným úhlem, neválím ho na patře, a ani nekloktám, neb to přeci není Lysterine. Rád si k němu přivoním, protože to je prostě skvostný element doplňující plnost chuti, ale tím končím. Tím pádem nedokážu podobný pořad asi úplně docenit. Ocenil bych zde více informací o dané oblasti, kde se to pěstuje, a ne jen reklamní uvedení veškerých dostupných produktů z vinné révy. Také by nebylo od věci, kdyby se do pořadu zahrnuly nějaké degustace, abych tedy měl alespoň skrze obrazovku nějaké porovnání, respektive nezávislý názor. Každopádně jinak to je velmi příjemné pokoukání, příjemné délky, v příjemném prostředí a navozující příjemný pocit. A to hlavně za předpokladu, že se necháte zlákat, k čemuž jste neustále vybízeni, a jdete si nalít sklenku.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Evergreen mého dětství, který jsem měl rád hlavně díky té pohodové atmosféře, jež vytvořila skvělou kulisu každému letnímu dni, jenž zrovna nebyl provoněn sluncem, a kvůli nezapomenutelné znělce. Když jsem viděl některé díly v nedávné době, tak jsem se nestačil divit, co že jsem to dříve sledoval. Ale když si vzpomenu na ty prázdniny, kdy jsme byli u babičky a z venkovních dobrodružství spěchali k televizi, kde to zrovna na Nově rozjížděl Nick Slaughter, tak musím dát alespoň dvě notně nostalgické hvězdy. __ Stále si říkám, že jsem měl možná v oné nedávné době jen přehnané nároky, špatnou náladu či drobnější mozkovou příhodu, protože to prostě nemůže být tak špatné, čili se v budoucnu snad někdy odhodlám a pustím si více dílů, abych to mohl trochu relevantněji zhodnotit. Neb máloco je taková nostalgie... a nostalgii já z principu rád.

Neobyčejné životy - Luděk Munzar (2010) (epizoda)

Pan herec a dříve můj (skoro)soused. Je mi opravdu smutno, když vezmu v potaz to, že většina z těch nejlepších je již po smrti. Dnes už ta tvorba nemá takové kouzlo, takový šmrnc, nemá to správné srdce, jaké tam uměli dát tihle velikáni. A to nejen u nás, bohužel. (Píše člověk, který zažil již jen nové filmy, ale sleduje nejraději ty "staré".)

Italianamerican (1974)

Lehce neobjektivní čtyři hvězdy, ale prostě pro fandy Martyho je tohle skvělost na druhou. Navíc mám speciální slabost pro Itálii (i tu z USA). Dokument je jinak takovým trochu zrychleným kavárenským klábosením, akorát tedy se sklenkou vína, a s pramalou vypovídající hodnotou prakticky o čemkoli, co by vás skutečně zajímalo. Jinak to je ale mimořádně příjemně strávená "školní hodina", při které navíc dostanete chuť na skvělou italskou kuchyni, takže sem ty čtyři vlastně patří zcela po právu.

Chlapectví (2014)

Velmi odvážný projekt, který se ale bohužel utápí v naprosto fádním zpracování. Tři hvězdy za odvahu, neb pustit se do něčeho obdobně nejistého si ji žádá v míře vrchovaté.

Iluze (2018) (studentský film) odpad!

Kateřina Turečková, která vypadá spíše jak Tureček (placený německým Turkem), si zajela na takový trochu delší eurovíkend k Hungaristům (ne, nemyslím do Bratislavy) a natočila další pomatenou levičáckou agitku, jež má výpovědní hodnotu rovnou pohlaví, které má napsané režisér/ka v občance. Teď akorát nevím, z čeho (a koho) mi je na zvracení více. Ale samozřejmě pseudoelity České televize jsou nadšené, neb konečně našly expertku na Maďarsko, která odpovídá jejich propagandistickým kritériím. __ vzkaz pro uživatele gazogazo: Právě jsi předvedl učebnicový příklad toho, jak ze sebe udělat pár větami naprostého debila. Hlavně zmínkou o internetu a informované společnosti. Chicht. Tento dokument je právě zářným příkladem toho, že v době internetu, kdy si může každý informace ověřovat (a to se bavím jen o zdrojích, které podle všeobecného mínění poskytují důvěryhodné informace, tedy rozhodně ne o aeronetu či obdobných - ve své podstatě opravdu konspiračních - webech), již nemusíme věřit všemu, čím se nás někdo snaží "nakrmit" prostřednictvím televizní obrazovky, a proto tě zvu na věcnou debatu, podloženou jen relevantními, a tím pádem dohledatelnými, argumenty, kde mi můžeš dokázat, že se pletu, a já tobě, že je tohle jen další z řady "pseudodokumentů" bez jakékoli vypovídající hodnoty. Jinými slovy si je můžeme poměřit. Argumenty, pochopitelně. A pak se uvidí, kdo je metal, tedy mentál. __ Aby bylo jasno, tak já tuze rád debatuji s přívrženci levé části politického spektra. __ Á propos - nabízím ti pravopisnou korekci tvých případných reakcí, neb totiž jak mohu brát v potaz něčí názory, když jsou sice vyjádřeny v jazyce českém, ale s do očí bijícími pravopisnými chybami?

Krvavá léta (2017) (pořad)

Redundantní opakování zatuchlých standardů z učebnic dějepisu pro druhý stupeň základní školy. Některé díly jsou vcelku dobré, jiné naprosto příšerné, jak už to tak u podobných projektů bývá, a to především z faktografického hlediska.