Divoká dvojka (2015)

Příjemná a pohodová komedie, čili v dnešní době kriticky ohrožený druh filmu. Zajímavé herecké obsazení, lehce fádně okopírovaný námět přenesený na ženské hrdinky, ke cti slouží, že velmi sympatické ženské hrdinky, a rozumně zvolená délka. Srovnávání s výborným Půlnočním během bych si sice nedovolil, neb to je skoro rouhání, ale rozhodně tímto filmem nikdo neprohloupí. Lepší průměr.

Hra snů (1999)

Mimořádně příjemný snímek a vrchol Costnerova baseballového trojlístku. Ani nevím, proč mám zrovna Costnera tak rád, neb to nějak extra výjimečný herec není, ale asi proto, že si vždy uměl vybírat role. Já si snad nepamatuji film, ve kterém by mi nesednul, a navíc tady mu zdatně sekunduje Kelly Preston, jíž to opravdu hodně sekne (věk 37 v době uvedení by jí asi nikdo nehádal). Hra snů je filmovou limonádou ve sportovním hávu s ladně přehozenou romantickou šálou a dramatickou baseballovou čepicí, tedy filmem, pro které mám zvláštní slabost, a díky tomu se u mě postupem času propracovává až k statusu „srdcovky“ a dříve či později k logicky vyplívajícímu plnému hodnocení. Tenhle film se prostě musí líbit každému, tedy pokud zrovna nejste fanda Yankees.

Cyberbully (2015) (TV film)

Lacině nadnesené, s až moc výraznou emfatickou stránkou vjemu, a ve své podstatě strašně nesympatické. Kde jsou ty časy, kdy ještě před pár lety byla jen ta stará dobrá šikana, teď aby se člověk bál, že někomu napíše na netu, že mu to vůbec neslušánkuje a že ho nelovískuje, a on vám za to hackne i dávkovač na mýdlo, protože to je přecitlivělý adolescent. A to říkám jako adolescent. Sice taky používám různé vymoženosti, jako jsou sociální sítě a další, ale pokud má člověk mozek alespoň v antenatálním stádiu, tak mu podobné věci, jako této nesympatické krávě, nehrozí. Plusem je, že díky hodinové stopáži to končí přesně za půl hodiny od doby, kdy vás to začne opravdu srát. Slabší dvě hvězdy.

Příběhy kožených kalhot (1974)

Takový menší kult určité části mojí generace, takže z nostalgie neobjektivní 3*, protože přeci jen první setkání s lehkou erotikou... tak na to se nezapomíná.

Vůně kyperské kuchyně s Miroslavem Donutilem (2018) (seriál)

Kypr je nádherný ostrov, na který se vždycky rád vrátím, a kde vždy potkám spoustu skvělých lidí, kteří by se rozdělili i o poslední doušek vína. Ale rozhodně není Kypr krásný - potažmo jeho kuchyně - v podání dementního Donutila, jenž mě donutil k tomu, že to z úcty ke Kypru ani neohodnotím, neb bych se za ten odpad musel stydět.

Po strništi bos (2017)

Jan Svěrák není špatný režisér, ale pokud se chopí i scénáře, tak se v plné nahotě ukáže to, že kvalitám svého otce se ani nepřibližuje. A to mu tady pomohl vcelku zdařilou předlohou. Ale jinak je Po strništi bos krásný film, který se odehrává v morálně čistší době, než je ta dnešní, a náramně jsem si ho užil, i když je to v podstatě o ničem a ta klasická poetičnost, která dokáže nahrazovat příběh, tak té tady moc není. Čili se prostě nemohu zbavit dojmu, že kdyby se toho ujal sám starší z rodinného klanu Svěráků, tak by to dopadlo o mnoho lépe... A určitě by to tady nemělo punc lehce „ostudné“ modré barvy.

Zrodila se hvězda (2018)

Asi nejen pro mne obrovské překvapení. Po řemeslné stránce téměř bezchybný počin a z výkonu Lady Gaga mi opravdu spadla brada. Nikdy bych neřekl, že tahle excentrická popová hvězdička může být herečkou, a ještě navíc herečkou, která prostě musí získat Oscara. Při vychvalování hereckých výkonů nesmíme zapomenout ani na Bradleyho Coopera, který předvádí taktéž naprosto precizní akt herecké vysoké ve všech ohledech. __ Vždy jsem chtěl vidět verzi z roku 1955 s Judy Garland, ale nějak jsem se k tomu stále nedostal, a musím říct, že teď už tu chuť ani nepociťuji. __ Při sledování jsem si vzpomněl na Čínskou čtvrť, což je samozřejmě úplně jiná liga, ale připomněl jsem si ji proto, že to je film, kde tvůrci vytěžili vše na 100%, prostě film bez chybičky. Tady sice neměli k ruce tak geniální scénář, naopak je scénář naprosto průměrný, ale vše udělali s takovým citem i pro ten poslední detail, že v rámci možností prostě těžko něco mohli udělat lépe, a hlavně ty herecké výkony… Naposledy mě takhle v klasickém tandemu muž – žena zaujal Nicolas Cage s Elisabeth Shue v Leaving Las Vegas. Tady se prostě jelo na 200%. Pro mě osobně nejlepší hudební film, jaký jsem prozatím viděl, což asi bude způsobeno hlavně tím, že jsem jich moc neviděl, a můžu stále pevně věřit, že to změní Bohemian Rhapsody. Až tedy konečně k jeho zhlédnutí získám odvahu. Ale i tak si jen těžko dovedu představit, že by měl Roman Málek dostat Oscara, protože jestli hrál lépe než Bradley Cooper, tak tu máme asi nového De Nira. Haha. Upřímně jsem sám zvědav, jestli tomuto filmu nechám pět hvězd i po další projekci. Nebo jestli mi náhodou nezačne více vadit fakt, že to je ve své podstatě naprosto průměrný romantický cajdák. V tomhle bych to přirovnal k dalšímu podobnému počinu, kterému jsem taktéž napálil pět hvězd, a to Titanicu.

Noc v muzeu (2006)

Po letech se mi to překvapivě líbilo víc, než když jsem to viděl kdysi dávno ve věku deseti let. Ale stejně se nemohu zbavit dojmu, že z toho šlo vytěžit mnohem víc.

Highlander (1986)

Pro zaryté fandy fantasy možná klasika, pro mne naprosto nestravitelný počin. Jednoduše film, který mě vyloženě otravoval již jen tím, že existuje, že je, a že se na něj musím dívat, protože jsme zrovna vedli velmi intelektuální rozhovory a tohle dávali v televizi, takže jako podkres pro hlubokomyslné debaty údajně ideální, a můj názorový oponent to tam chtěl nechat, neboť byla sobota. Kdyby aspoň Luděk. Prostě jsem se z toho musel vysrat, teda vypsat.

Kačeří příběhy (2017) (seriál)

Zářný příklad toho, jak velký kvalitativní rozdíl byl mezi tou poctivou kreslenou animací starých časů, jakou jsme mohli vidět v původních Kačerech, a tou dnešní. Tohle je naprostá urážka animované legendy.