Elitní jednotka (2007)

Velmi nepřesvědčivé. Spousta postav, spousta střihů a výsledek nic moc. Rozhodně Elitní jednotka stojí za vidění, ale jenom jednou.

Maratónec (1976)

Thrillery 70. let měly vynikající herce, výborné scénáře a točili je nejlepší režiséři. Maratonec k nim patří. Už jen pro slavnou zubařskou scénu a legendírní hlášku "Je to bezpečné?". Mimochodem zde se povedl i dabing - Ladislav Mrkvička, Jiří Holý, Eduard Cupák, Vladimír Šmeral, Eva Hudečková a další.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Docela solidní zábava. Výborným plusem je určitě půlhodinová stopáž, díky čemuž nehrozí vata. Scénář sice není vrchol geniality, ale ujde to. Herci krásně civilní a vůbec jsem netušil, že nejvíc budu obdivovat Luďka Sobotu. A ikdyž se do mě vkrádala myšlenka, že Prušinovský moc koukal na Kachyňovo Kožené slunce, tak aspoň to vypadá, že fotbal bude na prvním místě a nějaké "vztahy" se objevovat nebudou. Zatím příjemných 8/10. P.S.: Sprostý slovník vůbec netrhá uši a výborně do seriálu zapadá

Gympl (2007)

Největším plusem Gymplu je určitě kamera a líbilo se mi, že se s ní Vorel nebojí experimentovat. Gympl se tak aspoň odlišuje od televizní nudy. Že postavy budou karikatury, to se dalo čekat, vždyť je to Vorel. Mádl je sympaťák (a navíc táhne celý film), Tomáš Matonoha je v pohodě, Jiří Schmitzer byl GENIÁLNÍ. Ovšem z hereckého ansámblu mě nejvíc nadchli Václav Marhoul a Ondřej Trojan. Marhoulova hláška "v lochu tě vom_daj a budeš mít po p_deli". Kam Vorel na ty hlášky chodí? Sklepácké přehrávání Evy Holubové a spol. nijak neruší, ale chápu, že ne každému se nemusí zamlouvat. Vorel si zaslouží poděkování za to, že se nebál u mladých použít jejich autentický jazyk včetně vulgarit. P. S.: Zuzana Bydžovská se na place ocitla nedopatřením.

Tintin a chrám Boha slunce (1969)

Skvělý dobrodružný film ze staré školy, ale detektivové Tkadlec a Kadlec byli na zabití a celou dobu mě iritovali.

Annie Leibovitz: Život objektivem (2006)

Zase tak fascinující, jak říká distributor, to nebylo, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že mě dokument o vyhlášené fotografce nudil. Je dobře, že Annie Leibovitz zařazuje své fotografie do souvislostí s historií, ale velká škoda, že něco podobného nedělá dokument s hlavní aktérkou. Výjimkou je fotografování z natáčení filmu Marie Antoinetta, který pojednává o pocitech osamělé ženy. Obě dvě (Annie a Marie) jimi svým způsobem byly.

Šest dní, sedm nocí (1998)

Sice to není Africká královna, ale určitě vás Šest dní, sedm nocí neurazí. Příjemně dobrodružný film se screwballovými narážkami a vystouplými bradavkami Anne Heche.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001) odpad!

Jako teenagerovi se mi tento výtvor líbil. Po osmi letech však mohu zodpovědně prohlásit, že se Vorlíček s Macourkem na stará kolena dočista pomátli. Z filmu, který měl obrovský potenciál stát se klasikou, se vyklubal paskvil s nesympatickými dětmi a totálně se znemožňující starou hereckou gardou. Scénář je totálně šílený, režie neexistuje a "filmu" jako celku chybí nadhled. Humor je totiž určen pro nejmenší publikum, pro nás, kteří jsme vyrostli na večerníčkovské klasice, tu nic není. Velký problém navíc spatřuji v čínské koprodukci, která do do projektu vstoupila uprostřed realizace a na výsledku je to dost znát. A co ta zprzněná úvodní a závěrečná písnička?! Luboš Fišer se obrací v hrobě. Strašně dementní film, který dělá ostudu geniální předloze.

Lotrando a Zubejda (1996)

Výborných porevolučních pohádek je málo. Tohle je jedna z nich. Velký podíl má na tom samozřejmě Zdeněk Svěrák a plejáda skvělých herců v čele s Jirkou Strachem a Bárou Seidlovou.

Cemetery Junction (2010)

Velmi příjemná záležitost, která sice do světa díru neudělá, nicméně i tak tento film stojí zato vidět. Herecké osazenstvo vynikající (především minimalistická Emily Watson je bez debat geniální) a výborný soundtrack je základní devízou, že Cemetery Junction se bude hodit na podzimní deštivé dny.