Přichází Satan! (1976)

Jeden z nejlepších hororů sedmdesátých let. Mrazivá a nezaměnitelná atmosféra, geniální hudební doprovod Jerryho Goldsmithe a skvělá režie Richarda Donnera vás přesvědčí o tom, že všechny ty remaky a rádobyhorory posledních let patří do koše.

Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti (1968)

Vynikající zakončení série filmových mayovek. Vrací se Harald Reinl, vrací se téměř celá sestava z původní "zlaté čtyřky". Dobrodružství ve své nejryzejší podobě. Navíc na DVD s digitálně restaurovaným obrazem. Konečně jsem si mohl všechny letecké záběry vychutnat jaksepatří. Hudba (starého známého) Martina Böttchera jasně říká, že tohleto je už naposledy. Při sledování tohoto snímku jsem se neubránil dojetí. Jen je velká škoda, že poslední mayovka se k nám dostala až po sametové revoluci, a tudíž český dabing (hlavně u hlavní dvojice) je dost problémový.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Vědeckofantastická pohádka pro všechny, kteří jako malé děti snili o tom, že jednoho dne se stanou kosmonauty. Výteční herci, hláškující a pípající androidi a krásná nostalgie. Absolutní klasika, která nikdy nezestárne.

Snílci (2003)

Svérázná a osobitá Bertolucciho pocta filmu. Nemusím dodávat, že jsem si tento snímek patřičně užil.

Letec (2004)

Dodnes nedoceněné mistrovské dílo velkého Martyho, který nás zavádí do světa klasického Hollywoodu, nejkrásnějších hereček a největších letadel. Do světa, kterým okázale opovrhujeme, ale zároveň bychom v něm alespoň na chvíli chtěli být. Do světa, ve kterém nic není nemožné, pokud máte pevnou, nezlomnou vůli a spousty milionů dolarů na rozhazování. Do světa, kde se plní vaše sny. Do světa, který vás smete, pokud nejste dosti silní.

Rváčův deník (1995)

Na Requiem za sen se nechytá, ale i tak je Rváčův deník solidní záležitostí.