Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Jednou, dvakrát to ještě šlo. Herci (kromě Kluse) hrají jak jen to v takovéhle pohádce jde a příběh spolu s hudbou je ještě jakž takž snesitelný, ale čím častěji to vidím, tím víc mi to vadí. 4/10

Mrazík (1964)

Já nevím, jednou mi to bohatě stačilo a tu kultovnost nechápu - většina postav mi je protivná, příběh mě nebavil, vizuál nic moc... Je možný, že je to prostě jenom tim, že jsem jiná generace a vánoční klasika jsou pro mě úplně jiný filmy. 4/10

Legendární parta (2012)

Bylo to příjemné zpestření večera. Film má celkem fajn příběh, i když celou dobu tušíte, jak se bude vyvíjet a přesto, že to tak nemusí vypadat, postavy jsou jasně rozdělené na hodné a zlé. Pak je tu i několik poučení a zvlášť chytré dialogy také nečekejte. Hodně filmu přidala animace a akce, která dokázala i zaujmout. 7/10

Star Trek (2009)

Když jsem tenhle Star Trek viděla poprvé, ze Startrekovského světa jsem měla ještě hodně co dohánět, ale zde jsem byla opravdu dojata již při úvodní scéně, jako kdybych už tehdy jedním z "trekkies" byla už léta. V tom momentu se nejspíš zrodila moje láska k fenoménu Star Treku.  Když se sejde poutavě odvyprávěný příběh, velkolepá a přesto přehledná akce (ILM opět boduje), překrásný vizuál, překrásná hudba, perfektní herecké obsazení a zajímavé postavy, nejde dát méně, než pět hvězdiček. Přidejte si k tomu kvalitního záporáka, to, že tu nejsou logické lapsy (v ději) a tunu výtečných hlášek a nezbyde Vám, než jen sedět a zírat. S pootevřenou pusou. Abrams přímo ukázkově představil sérii další generaci a já mu to "sežrala i s navijákem." Další film, u kterého doufám v návrat na stříbrná plátna. P.S.: Zmínka o kapitánu Archerovi potěšila. 10/10

Báječný hotel Marigold (2011)

No, tak báječný film to fakt není, ale jako pozadí k surfování po internetu dobrý :). Nejlepší jsou herci, možná kdyby to nebylo tak roztahané, věnovala bych tomu víc pozornosti. 6/10

Star Trek: Do neznáma (2016)

S tak jednoduchým příběhem, poměrně slabým záporákem (ani Elba to nezachránil, i když se snažil) a vrcholem akce v první polovině to na Abramsovy Star Treky nemá. Vlastně se tu děje to, co u druhých Avengers - ztrátu tempa v polovině a slabší finále tahají nahoru hlavně skvěle napsané postavy a dialogy. 7/10

Amazing Spider-Man (2012)

Stálo to takových peněz a je tam tak málo akce. To by ani tolik nevadilo, kdyby se ten zbytek tak netáhl a dělo se v něm něco zajímavého - akorát se znovu podíváme na to, co už jsme viděli ve dvakrát zpomalené a nudnější verzi (proč 131 minut, kdyby půl hodiny ubrali, bylo by to akorát). 5/10

Městečko South Park (1997) (seriál)

Seriál, který se nebojí nikoho a ničeho, vůbec ničeho. Za tucty sprostých slov a urážek se mnohdy skrývá inteligentní kritika nejen společnosti a drsná satira, která ale rozhodně nesedne každému, a pokud jste třeba věřící, tak se Southparku vyhněte. Fakt je, že najít nějaký umírněnější díl je docela problém. Ale existují, stačí pořádně hledat. A některé parodie na filmy jsou úžasné (moc děkuji za toho Trona, to bylo geniální). 7/10

Někdo to rád horké (1959)

Výborná komedie, která dnes nejen, že obstojí, ale i předčí většinu těch dnešních. 9/10

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Tenhle animák mě uhranul už v dětství, kdy jsem se v televizi těšila na každý nový díl, a vstávala kvůli tomu i v půl šesté ráno. Po několika letech jsem na něj narazila znovu a propadla mu úplně stejně jako tehdy. Nalezení (velmi pracné) a následné zhlédnutí druhé řady (na tu se v našich televizích nějak zapomnělo) tak bylo povinností. Tohle je navíc ten typ animovaného seriálu, který mnozí odsoudí na první pohled, jako že je vyloženě pro děti. NENÍ. Nejsou to jen bezduché omalovánky. Příběhy Avengers jsou neuvěřitelně dobře zpracované v obou sériích (i když ta druhá je přeci jen o kousíček lepší už kvůli komiksům, které adaptuje). Zkrátka za mě nejlepší superhrdinský animovaný seriál. Každý fanda Marvelu a komiksů vůbec by měl povinně vidět aspoň první sérii, protože tak dobrá adaptace komiksů se jen tak nevidí. Poznámky o horší animaci jsou tady podle mě trochu mimo, když se seriálem necháte pohltit, stejně na to zapomenete. Zatím jsem neviděla animák od Marvelu, který by se tomuhle vyrovnal. Věčná škoda, že seriál musel ustoupit tomu, který je blíže filmům, dvě série jsou opravdu málo. 9/10