Knight Rider (1982) (seriál)

Tomuhle seriálu (ne tomu podělanému restartu z roku 2008) by prospělo, kdyby byl více sci-fi, než akční krimi a příběhy by mohly být o dost zajímavější, ale takhle sehranou ústřední dvojici hned tak neuvidíte. K.I.T.T. je dodnes jednou z mých nejoblíbenějších fiktivních postav. Guilty pleasure jako prase... 7/10

Pravý rytíř (2016) (TV film)

No nic moc. Spíš nic, než moc. Na to, že to běželo jako hlavní pohádka na Štědrý večer, dost bída. Příběh, postavy, akce, napětí - něco z toho tam vůbec není a to ostatní vás nenutí věnovat pohádce pozornost. Zlatej Anděl Páně. 3/10

Pelíšky (1999)

Výborná komedie plná skvělých herců, která se pro mě postupně stala vánoční klasikou (společně s Láskou nebeskou) a teď se na ní každý rok těším, až bude v televizi, a to i přesto, že nejsem její cílová skupina. Bylo fajn, když nám na češtině učitelka pouštěla ukázky z filmu. A také jsem si vzpomněla, jak se tetě rozpustila plastová lžička v kávě tak jako ve filmu. Na druhou stranu, u některých scén si vždycky povzdechnu, že je to přesně jak občas u nás doma...10/10

Shrek (2001)

Nějak mi nejde do hlavy popularita tohohle animáku - Shrek mi není vůbec sympatický a postavy typu Oslíka přímo nesnáším. Celkově je to vlastně jeden z těch  animáků "pro dospělé", který tu "dospělost" tvoří skrze přisprostlé vtipy, které naštěstí děti nepochopí. I když dneska už možná jo.  6/10

Ledové království (2013)

Let It Go... Tak jsem to v tv nechala jít a celkem to šlo. Ovšem Let It Go ve zpívané, natož v české mutaci fakt nepotřebuju slyšet znova. Olaf mi nepřišel vtipnej, spíš otravnej, ale v tomhle směru jsou i horší postavy, takže na jedno zhlédnutí se to dá. Animace je pěkná a nápad s pohádkovým Icemanem opačného pohlaví taky slušnej. Písničky, jak jsem naznačila, nic moc, zpívaný pohádky na výjimky nemám ráda a Ledový království výjimka není. Nejvtipnější byl ten sob Sven. Zajímavý je, že ten jako jedinej nemluvil... 6/10

S tebou mě baví svět (1982)

Když jsem byla malá, líbilo se mi to hodně, ale s přibývajícími léty moje nadšení značně opadlo. Jednou za rok je to ok. Jako komedie to funguje, ale nic víc. Civalův komentář to vystihl přesně. 6/10

Nekonečný příběh (1984)

Nechápu, co na tomhle filmu všichni vidí. Ano, vizuálně je hezký, ale ne že bych z něj byla tak odvázaná a za ta léta v mých očích vizuál zestárl. Nejvíc Falco, který se mi popravdě nikdy úplně nelíbil. Už jako malé mi Nekonečný příběh přišel takový divný a ten titulní song se mi časem zvládl skoro až zprotivit (až na povedené parodie). Tohle je zkrátka jeden z těch filmů, jejichž kouzlo možná nikdy nedocením. 6/10

A.I. Umělá inteligence (2001)

První polovina filmu byla hodně dobrá a já napnutě čekala, co bude dál, ale jen co Davida vysadili v lese, přestalo to být tak zajímavé a konec se mi zrovna nezamlouval. 7/10

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Jeden z nejchytřejších animáků, kde se za okouzlujícím nevinným světem zvířátek skrývá spousta narážek a kritiky současné společnosti. Místo pohádky dostanete kombinaci kriminálky, buddy movie a akčního filmu (avšak stále vhodnou pro děti). 9/10

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Bridget Jonesová je zpátky ve skvělé formě. Přestože všichni zestárli, dokázali se naladit na tu stejnou notu jako před lety a o něco málo jedničku překonali. 7/10