Umučení Krista (2004)

Hodně se mi líbila aramejština a latina, jelikož někdy ta angličtina v takových filmech působí až jako pěst na oko. Vedlejší postavy, hlavě Pilát s Herodem, byly opět naprosto perfektní, čímž jsem tak nějak vypotřeboval všechny klady, které mě na snímku zaujaly. Zbytek byl už příšerně roztahaný. Třeba scéna s bičováním byla výborně udělaná, ale po čase už trochu nudila. S cestou na Golgotu to bylo obdobně. V podstatě jen ježíš stále dokola padal na zem, což po čase už nemělo ani význam a bylo to prosté natahování délky. Kratší stopáž by asi i klidně sneslo. Last Temptation of Christ byl rozhodně zajímavější film s touto tématikou.

The Mighty Boosh Live: Future Sailors Tour (2009)

Osobně mi chyběla ta hra jako tako taková, jak oba pánové předvedli v prvním vystoupením. Tahle relativně neuspořádaná série skečů mě moc nebavila. Moonův postapokalyptický trhák "No Future?" však stál rozhodně za to!

Jam (2000) (seriál)

Myslím, že jsem konečně našel našel svoji hranici humoru. Bylo to šílené, občas z toho bylo špatně. Morris se skutečně překonal. Jeho tvář vykřikující dlouhé "Jaaaam" mě bude strašit ještě teď.

Knihovníci (2014) (seriál)

Měl jsem sice pocit, že sleduji něco jak z 90. let, ale na druhou stranu jsem se u toho i docela bavil. Možná by se měli brát ještě méně vážně a oddignorovat nějaké rádoby dramatické momenty, u kterých se dost projevilo přehrávání většiny herců. Každopádně nápady to mělo, klidně by mě i ta druhá série zajímala.

Mighty Boosh Live, The (2006)

Snad ještě o trochu lepší než seriál. Interakce s publikem tomu dodává ještě více na zajímavosti. Některé močící a prdící vtipy si sice mohli odpustit, ale i tak to byly přes úmorně vypadající délku zábavně strávené 2 hodiny. Lepší by už asi jen bylo reálně sedět v publiku.

Mighty Boosh (2004) (seriál)

Cześć. Witajcie w programie. Ja nazywam się Howard Moon a to jest Vince Noir. Škoda té sestupné tendence. První série byla něco, co se blížilo dokonalosti. Od úvodního představení každé epizody, která trefně uvedla diváka do tématu nadcházející části až po bizardní děj a chytlavé písně. Druhá série mě relativně dost zaskočila tou změnou a popravdě jsem jí pořádně přišel na chuť až někdy v půlce. Finále bylo perfektní. Třetí série měl sice pár opravdu skvělých momentů, ale osobně se mi až tolik nelíbila. Možná měli zase koupit ty kulisy zoo. Jinak, proč jsou polské titulky jen na první sérii? Nejoblíbenější díly: Tundra, Hitcher, The Nightmare of Milky Joe

Wuya yu maque (1949)

Skupina nájemníků bojuje s majitelem proti vystěhování. Bylo to točeno jako propaganda proti Čankajškovi (ostatně majitel jakoby mu z oka vypadl) v době občanské války. Samotný film byl vydán až po úspěšné revoluci. Přesto i vedle této "pravé podstaty vzniku" to byl vcelku zábavný příběh, i když mohl být i trochu kratší.

Pán času - Last Christmas (2014) (epizoda)

Vánoční díl byl sice hodně ve stylu Capaldiho první série, ale podle mého to mohlo být více odlehčené a vánoční. To mi osobně na tom příběhu vadilo asi nejvíc. Nejlepší moment byl jednoznačně na těch sáních (respektive poslední minuty všeobecně). Ta upřímná radost na Capaldiho tváři, byla hodně příjemná změna v dosavadním prezentování jeho Doktora. Přesto to byl spíše slabší speciál.

Kancl (2014) (seriál)

Musím říct, že mě to celkem příjemně překvapilo a celkem pravidelně jsem se u toho i bavil. Jediné co nechápu, proč to byly někdy až doslovné přepisy scénářů první britské série.Pokud bude další série, bral bych víc vlastních nápadů a děje. To to co tam bylo, se určitě povedlo (viz chlapík s "meníčky").

Vij (1967)

Úvodní část mi přišla až moc natahovaná a plná trochu zbytečných momentů. To však hravě změnila druhá část, počínaje příchodem Chomy do vesnice. Jednotlivé scény z kostela byly perfektní a atmosférické. Neskutečně se mi líbila ta monstra. Celkem by mě zajímalo, jaké by to bylo černobílé.