Skyfall (2012)

Výborná Bondovka, která rozhodně nemá se sérií společná jen jména hlavních postav. Upřímně bych trochu ubral na akci, ovšem oproti přemrštěnému QoS to byla paráda. K tomu výborně úchylný záporák a víceméně vkusné finále. V podstatě nejsem zklamaný, ač stále tomu něco chybělo k plným pěti.

Jižní Pacifik (2009) (seriál)

Úžasné záběry a Cumberbatchův komentář rozhodně udělali z tohoto dokumentu naprosto skvělou podívanou. Ano sem tam bylo něco vícekrát recyklované, ale osobně mi to vůbec nevadilo. Naprostá paráda. BBC prostě umí. Myslím, že HD bylo stvořeno jen kvůli jejich dokumentům.

Pond Life (2012) (seriál)

Celkem dobrá "upoutávka" na 33 řadu. Jen jsem takové jaké jaké to bylo čekal dřív než od třetí části

Quantum of Solace (2008)

Pro mě celkem těžce hodnotitelná Bondovka. Na jednu stranu nezáživná akční řež, ovšem celý fakt návaznosti (přesně to co mělo být v Diamonds Are Forever), rozumná délka a zábavné poslední minuty mě celkem bavily. A Craig výborný Bond. EDIT: ustálil jsem nakonec za tři, jelikož to trochu zamotaly pocity po Skyfall.

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

V Australské sérii není nouze o opravdu parádní momenty způsobené převážně přírodou, ovšem herně je stále v počátcích a poprvé se je celá soutěž významě ovlivněna zraněním. To a celková strategie "kdo si to nejvíc zaslouží" je pro mě asi největším zklamáním, které sráží tuto sérii dolů. Jsou tu rozhodně sympatičtí hráči a vítěz opravdu hru dokázal celkem solidně držet ve svých rukou, ovšem i tak pro mě slabší než Borneo. oblíbení hráči: Jeff, Elisabeth, Keith

The Mole (2001) (pořad)

“I Have A Challenge For You” Přiznám se, že britská verze "The Mole" je první verzí tohoto pořadu, kterou jsem viděl a o to méně jsem tušil co mě vůbec čeká. První řada nepůsobila zrovna nejlépe. Soutěže byly sice celkem povedné, ovšem stále bylo vidět, že pro tvůrce samotné je to velká neznámá a i technicky moc neoslnila. Hráči se také chvíli chytali, ale šlo o celkem sympatickou sebranku, takže to vůbec nevadilo. Další aspekt , který z počátku zklamal byla moje vlastní jistota, jak brilatně jsem onoho "krtka" - sabotéra - odhalil. Jak jsem se mýlil! Závěrečné díly mi dokonale vytřely zrak a já jen hleděl nad všemi těmi sabotáženi co se povedly. Druhá řada oderávající se v Kanadě, byla už něco úplně jiného. Soutěže snad ještě důmyslnější, mnohem lepé zpracované a celkově si všechno tak nějak přesně sedlo. Do toho ještě zajímavější hráči a ačkoliv jsem věděl, co od samotného "sabotéra" očekávat, i tak jsem byl znovu překvapen. Ačkoliv první série byla trochu slabší, stále si myslím, že se jednalo o dvě povedené sezony. A ještě nelze nezmínit moderátora. Bylo vidět, že Glenn Hugill si vyloženě moderování užíval (možná i občas víc než soutěžící hru), což rozhodně bylo dalším plusem celého pořadu. Napsal bych i své oblíbené hráče, ale jeden z nich by třeba mohl být onen "krtek".

Rozhněvaná rudá planeta (1959)

Já tyhle filmy v podstatě sleduju hlavně kvůli těm příšerám. Samozřejmě jsou tam vidět drátky a herci občas netvorům musí pomáhat, přesto se mi i tentokrát jejich vyvedení opravdu líbilo. Jinak příběh klasika doby.

Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn (2012) (pořad)

Těšil jsem se na tohle zahájení ani ne tak kvůli nějakému sportu, ale spíše kvůli Britským pop-kulturním odkazům. Toho jsem dostal vrchovatě, ačkoliv nějaká větší zmínka o Doctorovi Who stále být mohla. Přesto povedené zahájení Her.

Kdo přežije (2000) (pořad)

Teď je to tady spíše hodnocení první řady, takže ohodnotím první řadu. Je to první série a je pravdou, že strategicky bylo všechno ještě v plenkách, přesto teď když jsem si to podruhé opakoval musím říct, že ta série má stále něco do sebe. Je tam ten kus toho dobrodružství, který těm novým sériím žalostně chybí a k tomu plno nezapomenutelných momentů. Hlasování podle abecedy, kokosový telefon či projev o hadech a krysách na závěrečné kmenové radě. Prostě výborný start k výborné soutěži. Nejoblíbenější hráči Rich, Rudy, Greg

Tajuplný ostrov (2012)

No tohle veledílo, bezpochyby natočené pro SyFy, režíroval oblíbenec Mark Sheppard, což je asi jedinou zajímavostí tohoto filmu. Jinak nebetyčná blbost, která místy vcelku (neúmyslně) pobavila, proto ho mám odpadového hodnocení tendenci trochu ušetřit.