Hisardot (2007) (pořad)

Při čtení o neamerických verzích Survivoru mě baví hledat hlavně ty nové a osvěžující zvraty, které autoři vymýšlejí, a proto jsem chtěl ostatně i nějaké vidět. Bohužel kvůli jazykové bariéře těchto verzí, jsem byl nakonec rád, že jsem našel první (a šestou) řadu Izraelské verze s anglickými titulky. Ano celá série není zrovna nejkratší (2 díly jsou 3 dny hry), alespoň tak byla šance více všech 20 hráčů poznat a neskončili jsme jen u pár "hvězd" s velkou řadou komparzistů. Pravda některé zvraty byly hodně diskutabilní, ale stále v důsledku hry byly tím prvkem (vč konečně nějak solidně řešeného Redemption Islandu), který dělal celou sérii tak zajímavou. A vrcholem bylo naprosto famózní finále, vedle kterého to americké vypadá jako chudý příbuzný. Skutečně vydařená série. A na závěr snad dodat, že Guy Zoaretz je rozhodně dobře zvolený moderátor. Edit: šestá řada - tentokrát VIP - zatím herně nezaostává - dokonce je snad ještě lepší (až na nesmysl jménem Hope Island). Hrají tu sice celebrity Izraele, ale v podstatě z našeho pohledu jsme stále na 16 neznámých hráčích, které se sice znají, ale to paradoxně taky není na škodu. Jen mrzí, že anglické titulky jsou kompletní jen pro půlku série Oblíbení hráči: S1: Dan Mano, Neama, Marina, Moshe S6: Yulia

Temný rytíř povstal (2012)

Bane nakonec výborný záporák a jeho první utkání s Batmanem byla famózní scéna. Jinak rozhodně povedené završení celé trilogie. Nijak šíleně překombinované (vlastně vůbec), ačkoliv to mělo za následek lehce očekávaný konec. A naštvalo, že jsem nedostal odpověď na tu hlavní otázku: Jak Bane jí?

Průrva (1990)

Výkony i děj dost mizerný, ale no popravdě z nějakého důvodu se mi strašně líbily ty všelijaké příšerky co se tam objevily, a i proto jsem se dost bavil. Takže nakonec trochu nadhodnocené tři

Vražda na objednávku (1954)

Počáteční výborný plán a očekávané selhání, jež vyústilo v poměrně slušnou inprovizaci Wendice trochu pošramotila druhá půlka, kde opravdu bylo až moc náhod. Celkem škoda. První část až do usvědčení byla vážně perfektní. Grace Kelly nádherná jako vždy.

Larger Than Life (1997)

Parádní atmosféra, téměř jak z oněch starých filmů na které snímek odkazoval. Rozhodně povedených 11 minut.

Kdo přežije - Vanuatu (2004) (série)

Celá série působila dost houpavě. Měla silný úvod až do nového rozházení kmenů, ale další dech nabrala až pár dílů před finišem. A k tomu hra vítězné osoby, která sice nebyla úplně perfektní, ale přesto bavila a svým průběhem v podstatě dost fascinovala. Nejoblíbenější hráči: Julie, Leann, Chad, Eliza

Frankensteinův hrad (1944)

V prvním setkání Frankensteinova monstra s Vlčím mužem, aspoň oba jmenovaní měli nějakou roli, přesto to nebyla žádná sláva.. Tentokrát nám přibylo ještě jedno monstrum navíc a výsledek nedopadl o mnoho lépe. Drákula byl dost zbytečný. Monstrum se moc nepředvedlo a tak aspoň Vlčí muž ukázal něco víc než tesáky.

Kdo přežije - Jižní Pacifik (2011) (série)

Zatímco minulá série byla tvrdě pod palcem jedné osoby a tak se nikdo o žádný zvrat nepokusil, tentokrát se se jich pár našlo - bohužel často čistě hypotetických. Alespoň co se týče Redemption islandu nadešlo pár změn a konečně měl i nějaké strategické využití. Myslím, že pro obě dvě série to bude při zpětném pohledu zajímavé zpestření, ale vidět potřetí bych to už nemusel. Vítěz mizerný. Nejoblíbenější hráči: Coach, Jim

Kdo přežije - Návrat hvězd (2004) (série)

Jména hráčů "slibovala" hodně a nakonec bohužel všechno skončilo v jedné velké dokonalé a nežáživné One Man Show. Pro mě byla tahle řada jako celek jedno velké zklamání.