Přiznání (2001)

"There'll be other drugs, Vincent." "I know. I just really liked those ones." Bylo mi jasný, že se mi to bude líbit, tři super herci, jedna místnost, Linklaterovy dialogy... Otázkou bylo jen, jak moc se mi to bude líbit, a odpověd zní: převelice. Vzhledem k tomu, že jsem předtím od Linklatera viděl jen Before Trilogy (boží) a Slackera (ne moc boží), překvapilo mě, jak skvěle se popasoval s ryze dramatickým námětem, o zvraty tu není nouze, divákovy sympatie vůči postavám se neustále mění, ony postavy všechny působí naprosto skutečně a trojrozměrně... Nemám si prostě nač stěžovat. Snad kromě toho efektu, co byl použit poté, co si dal Vincent lajnu. 9/10

Má je pomsta (2002)

Jako poslední jsem z Parkovy Vengeance trilogy shlédl první film (nevím proč) a musím říct, že v mých očích jde celkem jasně o nejslabší kousek... To ale vypovídá především o genialitě Oldboye a Sympathy for Lady Vengeance, protože i tohle je zběsile originální, emocionálně vyčerpávající jízda plná úžasných záběrů, kruté ironie a nečekaných zvratů. Vlastně je to tak trochu Coenovka na korejský způsob, i guess, každopádně prostě skvělá podívaná. Jo a scéna s pokusem o harakiri musela být snad z celé trilogie tou nejabsurdnější a pochopitelně mi přišla geniální. 9/10

Re-Animátor (1985)

Bože, to přehnaně dlouhé sexuální obtěžování Barbary Crampton hlavou Davida Galea... Yikes. Jinak... Překvapivě poutavý příběh, super nechutnosti (+ nějaká ta ne až tak super nechutnost, viz začátek komentáře) a boží Jeffrey Combs jako Herbert West. 8/10

Prolomit vlny (1996)

"Kdybyste chtěli abych to napsal znovu... místo neurotická nebo psychotická bych použil slovo jako... dobrá." Po delší době jsem zas chtěl vidět film, co mě totálně rozdrtí, no a pan Trier se toho úkolu zhostil s vervou jemu vlastní... i když Emily Watson měla na tom drcení snad podíl ještě větší. Prostitutkovský úbor ještě nikdy nevypadal míň sexy... Tyvole a ty zvony. 9/10

Hellraiser (1987)

Vždycky jsem myslel, že je tohle mnohem mainstreamovější a... podřadnější záležitost. Fakt jsem nečekal až takhle ujetou a ambiciózní zápletku, a po shlédnutí mám spoustu otázek. Hlavně o Cenobitech a té kostce, knižní předlohou jsem nedotčen a vysvětlení, že jsou "demons to some, angels to others", považuji za trochu nedostačující. Taky jsem úplně nepochopil, jaký význam měla postava toho bezďáka, co se na konci změní v draka nebo co kurva... Jo a zajímalo by mě, zda je Clive Barker fanouškem filmu Possession... A zda já budu fanouškem Cliva Barkera. 8/10

Daniel Sloss: Live Shows (2018) (TV film)

Kdyby neustále nemluvil o tom, jak černý a nekorektní jeho humor je, obecně se tolik neopakoval, a nesnažil se občas vytřískat z některých vtipů, víc, než v nich bylo, bylo by to fakt celkem boží. Takhle spíš jen nadprůměrné, na Boa to třeba fakt nemá. Ale celá ta jigsaw analogie v druhé epizodě (proč to vůbec jsou 2 epizody a ne dva různé stand up speciály?) se mu fakt povedla.

Spáči (1996)

Dobrý, i když celkem zapomenutelný film, s božským obsazením a zajímavým příběhem. Tu dětskou část bych prodloužil a tu soudní zas podstatně zkrátil. 6/10

Sliz (1988)

Celkem roztomilá podívaná. Z nápadu o vraždící hroudě slizu fakt asi vytřískali úplně všechno, co se dalo. 6/10

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Žiči nebo Mlskuch? Geniální satira nebo spíš pořádná pičovina? Spíš ta pičovina. Líbilo se mi, že kromě očekávatelné (nicméně bez prdele dobře zahrané) psychobabičky, tam byla i pártybabička. Lábus s Kolářovou jsou hrozní, choreografie finálního souboje nadčasová.

Vetřelci (1986)

Nečekal jsem až takovou bombu. S jedničkou jsem při sledování místy lehce bojoval, ale dojem ve mě zanechala opravdu silný. Pokračování mě bavilo od začátku do konce, všechen vývoj, jehož se tady dostane postavě Ripleyové mě moc potěšil, malá holčička i mariňáci tomu dodávají novou zajímavou dynamiku, alieni jsou pořád dost děsiví... Jo a Burke je takovej piece of shit, až je to vtipný. Nemám si prostě na co stěžovat - dokonalé pokračování, dokonalý blockbuster (takové už se dnes fakt netočí) a jeden z mála ryze akčních filmů, co si nejspíš fakt zamiluju. 10/10